SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 45
Witam!

Od 3 tygodni ćwiczę, ale czytając to forum natrafiłem na tematy w których pisano że od niektórych ćwiczeń nie urosnę. Mam dopiero 14 lat, za 2 dni 15. Wiem że od podciągania szerokim chwytam, ćwiczeń na plecy, wyciskania sztangi zza karku, przysiadów ze sztangą i od wszystkich ćwiczeń obciążających kręgosłup mogę nie urosnąć. Czy są jeszcze jakieś ćwiczenia których powinienem unikać? Tak w ogóle to co ja mogę ćwiczyć żeby urosnąć?

PS: Wzrost-170cm; Waga-63kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wzrost jest uwarunkowany genetycznie, żadne ćwiczenie wykonywane dobrze technicznie, z rozsądkiem i na odpowiednim ciężarze nie zahamuje wzrostu, to mit. W tym wieku warto byłoby zainteresować się jakimiś sztukami walki czy sportami zespołowymi gdzie pod okiem trenera będziesz mógł się rozwijać i ktoś będzie miał kontrolę nad tym jak wykonujesz ćwiczenia co da dobre podstawy do późniejszego treningu na siłowni.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2013-08-23 21:28:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 45
Czyli moje treningi mają być mniej intensywne ? Ale tak żeby nie było zakwasów, żebym czuł mięśnie po treningu, czy mogę mieć super zakwasy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
j/w

Wzrost to kwestia genetyczna. W Twoim wieku wystarczy trening z obciążeniem własnego ciała, zdrowe odżywianie + jakiś sport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak koledzy wyżej.

Wzrost jest uwarunkowany genetycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
To mit, nie wierz w takie rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Koszykarze są wysocy, więc jak chce się być wysokim należy grać w koszykówkę.

Argument analogiczny do dwuboistów/ciężarowców/kulturystów i niskiego wzrostu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ogólny do oceny

Następny temat

Prośba o pomoc w ustaleniu ćwiczeń.

Wiecej