SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost, młody wiek i ćwiczenia siłowe w młodym wieku

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam taki problem, otóż mam 14 lat. Od dawna chciałem zacząć ćwiczyć na siłowni. W końcu mam taką możliwość. Mam pieniądze i myślę o zakupie ławki z hantlami. Mogę dokonać tego choćby jutro. Jednakże mam pewne obawy. Przechodząc do sedna sprawy. Nie jestem zbyt wysoki, mam 170 cm wzrostu oprócz tego mój wzrost jakby się spowolnił, koledzy, którzy byli niżsi ode mnie o kilka ładnych centymetrów są na równi ze mną w chwili obecnej, albo nawet wyżsi. W tamtym roku przed wakacjami miałem jeszcze 168cm i byłem jednym z najwyższych z klasy, było to około pół roku temu. Rodzice też nie są kolosami, przynajmniej w przypadku ojca. Mama ma 173/172cm natomiast tata 177/176cm wzrostu. Nie mogę grać w piłkę ani inne gry kontaktowe tego typu, co jest dla mnie dosłownie męczarnią. Mam zerwane ACL (przednie więzadła krzyżowe). Operacje będę miał dopiero po zakończeniu wzrostu. Jest to dość poważna kontuzja kolana. Mimo wszystko chciałbym się jakoś rozwijać. Aczkolwiek chciałbym być również wysokim, tak powyżej 180cm wzrostu. I stąd moje pytanie do was. Czy opłaca się kupować tą ławkę w mojej sytuacji? Jeśli już to jakie ćwiczenia wykonywać? Chciałbym aby odpowiedziała mi jakaś kompetentna osoba na to pytanie. Bez drwin ani podobnych "zagrań" tego typu. Bo jak widzicie nie jest to całkowicie typowa sytuacja (chodzi tu o tą przeklętą kontuzje).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 691 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Śmiało możesz kupować ławkę i hantle. Nie kupuj byle jakiej. Wybierz taką która będzie miała duży zakres regulacji oparcia zarówno w górę jak i w dół. Jest masa ćwiczeń które możesz wykonywać przy pomocy hantli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SFD

Wiecej