SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyzwanie: fikanie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Obiecany wątasek. Zakładam w niedzielę, żebyśmy sobie dzisiaj ustaliły plan działania i zaczęły tradycyjnie od poniedziałku :)

Dobrze, to robimy tak:
Każda z nas ustala sobie cele. Może być cel główny i poboczne, może być jeden cel, może być kilka celów równoważnych. Tylko nie przesadzajcie z ich liczbą, nie wydaje mi się, by dało się sensownie realizować więcej niż 3 cele związane z ogólnie pojmowaną gibkością, mobilnością czy siłą w utrzymywaniu równowagi. Zwłaszcza że każda z nas i tak robi jeszcze jakieś treningi tzw. główne, czy to biegowe, czy siłowe.
Po ustaleniu celów musimy indywidualnie zadeklarować plan działania. Każda wie, ile czasu może realnie poświęcić i ile aktywności jest w stanie dorzucić do głównego planu, żeby być w stanie się regenerować. Starajcie się nie przeginać, bo nie ma nic gorszego niż nawarstwiające się zaległości.
Proponuję małe podsumowania tygodniowe oraz duże podsumowanie miesięczne ze zdjęciami/filmikami. W miarę możliwości jak najszybciej nagrajcie/sfotografujcie swój stan wyjściowy w każdym z celów.

Cele wątasku? Wspieranie siebie nawzajem, podpowiadanie w przypadku problemów, poszerzanie wiedzy o fikaniu, a przede wszystkim wątaskowy biczyk dla tych, które biczyka potrzebują :)

Myślę, że działamy minimum do końca sierpnia. Powiedzmy sobie szczerze, na miesiąc to każda jest w stanie samą siebie zmobilizować do robienia różnych rzeczy, ale 3 miesiące to jest dopiero czas, kiedy można się spodziewać naprawdę fajnych efektów. Siłę do stania na głowie/rękach można budować w miarę szybko, ale już rozciąganie to żmudna robota, więc tutaj przyda się więcej czasu.

Jeśli macie jakieś uwagi to mówcie :)

Moje plany

Mam 3 cele:
rozciąganie: szpagat
fikanie: pincha i mostek ze stania

Ćwiczenia do szpagatu będą proste, bo w sumie mogę już w zasadzie po dobrej rozgrzewce robić po prostu taki szpagat, na jaki mnie obecnie stać ;) Będę to robić po bieganiu, bo jednocześnie pomoże na regenerację nóg (i tak powinnam się wtedy rozciągać), a mam wtedy dobrze rozgrzane mięśnie, więc oszczędzam czas potrzebny na porządną rozgrzewkę.

Z pinchą chwilowo będzie problem, bo nie mam za bardzo w obecnym miejscu zamieszkania miejsca na ćwiczenie pinchy. Ale będę wzmacniać górę ciała, bo bardzo mi tam jeszcze brakuje siły, chyba nawet spadła ostatnio. Plus muszę wzmacniać się w łódeczce, będę robić wytrzymki (ale pewnie z podciągniętymi nogami, bo nie mam teraz za bardzo asekuracji na wypadek łubudu).

Mostek muszę rozpracować pod kilkoma względami: wzmocnić się w samym mostku (więc po prostu go ćwiczyć, razem z udziwnieniami), zwiększyć mobilność (odcinek piersiowy plus po prostu wygięcie w tył), no i przede wszystkim opanować głowę, która na bank będzie się bała opadania w tył ;) Na początek wzmocnienie w mostku plus wygięcia, samo opadanie zacznę ćwiczyć już w swoim mieszkaniu, gdzie będzie więcej miejsca).
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Co by zachęcić do pokazania postępów. Moje stanie z dzisiaj. Biorąc pod uwagę że dopiero co nauczyłam się doskakiwac. To teraz mnie ten mały progres bardzo cieszy



?feature=share
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Hesia co to jest ta łódeczka?
Twój normalny mostek jest już taki ładny, prawdziwy gimnastyczny? Bo chyba nie widziałam nigdzie zdjęcia.

Moje cele będą typowo stretchingowe:
Szpagat i poprawienie mobilnosci barków i odcinka piersiowego kręgosłupa. Być może z jakimś drobnym uwzględnieniem szpagatu poprzecznego, ale szczerze mówiąc na zajęciach robimy go rzadko, a ja w domu nie mam aż tyle czasu żeby z tego było widać jakieś efekty (tak naprawdę dla mnie bardziej priorytetowy jest pancake niz szpagat poprzeczny, ale szczerze mówiąc na pancake'a straciłam nadzieje już jakis czas temu.

Jak będę miała chwilę to postaram się napisać/ podlinkowac trochę informacji o rozciąganiu na początek dla wprowadzenia co to tak naprawdę jest rozciąganie tekst Kasi Bigos :)
https://fitnesswwielkimmiescie.pl/stretching-jak-rozciagac-sie-skuteczniej/


Zmieniony przez - nefretam w dniu 2022-05-15 16:43:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Łódeczka to stanie na głowie, gdy głowa jest schowana między przedramionami, a dłonie są splecione. Nazywamy to tak, by odróżnić od tripod handstand, gdzie opierasz się na głowie i dłoniach płasko rozłożonych na ziemi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
Ja wlasnie myślę nad celami i nad tym czy dam radę systematycznie to robić . Napewno bym chciała wrócić do ćwiczenia mostku i stania na rękach , ale zanim uspie młodego i sprzątane chatę jest 21 więc muszę to przemyśleć czy będę miała jeszcze na to chęci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Marta ćwiczenia do mostka długo nie zajmują, wystarczy nawet 10 minut rozciągania jeśli będzie regularne Rozciąganie i sam mostek może udałoby się robić w ciągu dnia, np. podczas zabawy? Ja tak czasem ćwiczyłam z Małą obok. Może skup się na razie na jednym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
Viki
Marta ćwiczenia do mostka długo nie zajmują, wystarczy nawet 10 minut rozciągania jeśli będzie regularne Rozciąganie i sam mostek może udałoby się robić w ciągu dnia, np. podczas zabawy? Ja tak czasem ćwiczyłam z Małą obok. Może skup się na razie na jednym


Zabawy z młodym polegają na tym , że 5 min jest zainteresowany później już krzyczy i piszczy i się złości . Od kiedy zaczął pełzać do tyłu wszystko jest na nie i niczym na dłużej się nie zainteresuje . Plus idą górne zeby i jest wiecznie przez to zmęczony i rozdrażniony więc przeważnie pakuje do wózka i na dwór żeby tylko z nim w domu nie siedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
To też tak żeby zapoczątkować jakieś filmy zdjęcia i zwrócić uwagę wszystkich walczących o mostki - różnica w zakresie pasywnym i aktywnym. Nie wiem czy da się zniwelować całkiem, ale chciałabym zdecydowanie ten aktywny zakres polepszyć.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Moje cele w kolejności ważności:
1. Stanie na rękach
2. Przejście w przód
3. Szpagat
czyli będą mostki, naleśniki, stanie na głowie, stanie na przedramionach, stanie na rękach przy ścianie w te i we wte...

Przede wszystkim nudna nauka aktywnego balansu w staniu na rękach - nie mam problemu z wejściem do stania ze środka maty, nie mam żadnej blokady w głowie - tylko po prostu nie umiem balansować... Umiem za to balansować w staniu na przedramionach - ale nie mam 100% skuteczności wejścia w pozycję i będę chciała to poprawić.

Z głową będę walczyć przy przejściu w przód:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 301 Napisanych postów 1182 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90561
Moje cele:
Stanie na rekach bez ściany/ oparcia
W dalszej progresji chodzenie na rekach
Dodam jeszcze że uczę się tego mniej lub bardziej regularnie od kilku lat
*2 cel mostek
Kiedys potrafiłam zejść przy drabinkach do samej ziemi teraz ledwo unoszę z ziemi..
Postanowienie: codziennie krótkie treningi
Do wglądu dzisiejszy filmik ze stania


?feature=share
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3348 Napisanych postów 4334 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108016
Paatik
Gosik - a mogę skomentować??

No komentowac chyba mozna bez pytania :) chyba nikt sie nie obrazi :) moje wyczyny prosze komentowac dowolnie, krytyka mile widziana :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Plan treningowy do oceny + redukcja

WHEY premium