SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywichanie się barku a ćwiczenia na siłowni

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Witam,

Piszę z prośbą o radę. Otóż, jakieś dwa lata temu miałem pierwsze wywichnięcie się barku podczas upadku przy grze w piłkę. Bark po chili wrócił na miejsce. Od tamtego czasu zdarzyło mi się to około 5-6 razy, przy czym za każdym razem przy większej lub mniejszej mojej pomocy bark także wracał na miejsce. Jedno z tych wywichnięć było jednak bardzo bolesne i dochodziłem do siebie jakieś 2 tygodnie. Do dzisiaj czuję od czasu do czasu lewy bark.

Byłem z tym u ortopedy. Po wizycie zdaję sobie sprawę, że inaczej jak operacyjnie sie tego nie pozbędę. Ostatnio jednak stwierdziłem, że dobrze byłoby zapisać się na siłownie i wzmocnić jakoś mięśnie barku, to może wtedy prawdopodobieństwo kolejnego wywichnięcia by spadło (no i od razu poćwiczyłbym nad innymi partiami mięśni). I tutaj pojawia się moje pytanie? Czy warto ryzykować? Bo wiadomym jest, że może mi się to stać po raz kolejny także podczas ćwiczeń na siłowni. Rozmawiałem co prawda z instruktorem i stwierdził, żeby przyjść i będziemy unikać ćwiczeń obciążających bark, a przynajmniej związanych z wykonywaniem takich ruchów, które mogłyby spowodować wywichnięcie się tego barku. Zaznaczam, że bark wywicha mi sie to tyłu.

Co o tym sadzicie? Jest sens zaczynać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5095
Mam to samo tylko mi wypadl ten bark z 20 razy i sam wracal po 2 sekundach . Tylko, ze nie po upadku ale po mocnym wymachu.
Chodzilem na rehablilitacje 2 tygodnie + jakies prądy na bark, ale nic to nie dało. Dalej ten bark byl taki niestabilny i czasami bolal przy jakichs ruchach. Teraz chodze na siłownie i nie odczuwam juz bólu w tym barku i czuje, ze jest stabilniejszy :). Tylko, ze na poczatku cwicz z małymi cięzarami, zeby opanowac dobrze technike, bo z tą kontuzją jest bardzo ważna. No i oczywiscie porządną rozgrzewka przed siłownią. Jeszcze mam zamiar dokupic glukozamine. Podobno na niektórych bardzo dobrze działa, a na niektorych nie, ale warto sprobować.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki za sugestie, ale kurcze nadal mam wątpliwości.
Może by sobie najpierw przez pewien czas w domu spróbować wzmocnić mięśnie poprzez jakiś domowy trening z hantelkami? Co o tym myślicie?
Bo ostatnio cały czas czuje lekki ból w okolicach łopatki, który mnie trochę zniechęca do uderzania od razu na siłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
jakiś czas temu w treningu(chyba dla średnio zaawansowanych) był artykuł o ćwiczeniu,które ma wzmiacniać mięśnie wokół stawu barkowego(bodajże chodzi o rotatory barku czy coś podobnego), w każdym razie warto się z nim zapoznać,a samo ćwiczenie jest w sumie proste do wykonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 19 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki za radę.
Znalazłem temat odnośnie ćwiczeń na rotatory i powoli zaczynam łapać jak je wykonywać (na razie na sucho, w teorii . Jak zacznę ćwiczenia to dam znać jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zatrucie - plamy/pryszcze na twarzy?

Następny temat

Dexametazon i co dalej??

WHEY premium