SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Shogunem!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2662

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041




Słyszałem, że będziesz robić film. Czy to prawda?
To prawda. Podpisałem konktrakt i wystąpię w filmie.

W ostatniej walce przeciw Alistairowi Overeemowi pokazałeś świetne G&P. Czy trenowałeś to specjalnie?
W naszej akademii ćwiczymy wszystko: BJJ, MT i zapasy. Sprytny fighter wie, że sprowadzenie takiej walki na glebę sprawi, że będzie łatwiejsza, więc trenowaliśmy specjalnie do tego celu.

W ostatnich trzech walkach kończyłeś sprawę na glebie. Czy preferujesz walkę na ziemi czy na nogach?
To zależy od przeciwnika. Myślę, że ewolucja MMA promuje fighterów kompletnych. Zależnie od oponenta, znajduję jego słaby punkt i do tego sprowadzam walkę.

Kilku fighterów zostało zaproszonych na ADCC: Arona, Paulao Filho, Josh Barnett, nawet Igor Vovchanchyn. Czy gdybyś został zaproszony, wystąpiłbyś?
Na pewno. Trenuję wystarczająco dużo submission i chciałbym wystąpić na ADCC. Nie tylko ja, ale także mój brat Cristino Marcello. Myślę, że godnie byśmy zaprezentowali akademię. Gdybyśmy zostali zaproszenie, sądzę, że spisalibyśmy się dobrze.

Jaka jest największa różnica między walczenie w Japonii a w USA?
Żar na widowni. W USA fani są bardziej jak ci w Brazylii, głośni i pełni pasji. W Japonii każdy siedzi cicho oglądając walkę. Ale jedni i drudzy są pełni emocji i zawsze zainteresowani. Lubię i tych, i tych.

Wanderlei Silva powiedział po porażce z Hendersonem, że teraz jest twój czas. Co o tym sądzisz?
To jest mój cel. W wypadku, jeśli Wanderlei nie dostanie rewanżu, ja chciałbym dostać szansę. Tytuł musi wrócić do Kurytyby za każdą cenę. I jeśli dostanę szasnę, dam z siebie wszystko. To jest moje marzenie.

Jedną z twoich najcięższych walk była ta przeciw Rogerio. Co sądzisz o jego porażce z Sokoudjou?
Szybko wkroczył w walkę. Jest dobrym atletą. Spodziewałem się, że Rogerio wygra, ale dostał prosto na szczękę. Sądzę, że Minotouro zasługuje na duży szacunek.

PRIDE teraz należy do Zuffa. Czy sądzisz, że to dobrze dla sportu?
Myślę, że sport musi się rozwijać. Dla nas, atletów, rzeczy pójdą zdecydowanie ku lepszemu.

Zasady zostały zunifikowane. Czy to wpłynie na twój sposób walki?
Na pewno. Uwielbiam stompy. Ale walczyłem już dwa razy na tych zasadach i dobrze się zaadaptowałem. Będę trenował dalej, by było jeszcze lepiej.

Odnowiłeś kontrakt z PRIDE na cztery walki. Czy w kontrakcie masz zaznaczone, że możesz walczyć w UFC?
Możliwość istnieje, tak. Mogę walczyć w UFC i w PRIDE.

Dana White powiedział po porażce Wanderlei’a Silvy, że teraz walka pomiędzy nim i Chuckiem Liddellem byłaby niepraktyczna, a gdy spytał o możliwość walki między nim a tobą, odburknął lekceważąco: “kto to jest Shogun…".
Hahaha...jeśli mnie nie zna, to mnie pozna teraz. Zamierzam walczyć na jego gali. W tym roku mnie pozna.

Nie możecie wybierać przeciwników, ale czy chciałbyś wpierw przywyknąć do UFC nim dostaniesz szansę walki z najlepszymi z tej organizacji?
W rzeczywistości walczyłem już z najlepszymi fighterami na świecie i jestem gotów na każdego. Nie muszę niczego nikomu udowadniać. Każdy zna mój potencjał i wie, co mogę zrobić podczas walki.

Tito Ortiz ostatni zadeklarował, że chciałby z tobą walczyć...
Jest bardzo dobrym i mocnym atletą. Chciałby się z nim zmierzyć. Z całą pewnością chciałbym tej walki.

Czy możliwość rewanżu z Renato Sobralem motywuje cię do walk w UFC?
Zdecydowanie! To jest walka, która teraz może się wydarzyć i bardzo bym chciał, żeby miała miejsce!

Mówiąc nieco o rywalizacji, Paulao Filho oświadczył, że teraz Wanderlei Silva jest za nim i że teraz chce ciebie...
Paulao jest dobrym atletą, ale ja jestem ponad nim i jedynie czego on pragnie to, żeby ludzie poświęcili mu nieco uwagi. Nie darzę szacunkiem człowieka, który tylko dąży do pokazania się w mediach.

Jako, że Vitor Belfort nie sprawdził się jako Brazylijski Fenomen i wielu ciebie widzi w tej roli, czy to cię obciąża?
Ja tylko koncentruję się, by dać z siebie wszystko. Jeśli zacznę myśleć, że już jestem najlepszy na świecie, nie będę już tak walczył. To jest obowiązek fightera, by dawać z siebie 100% podczas walki.

Dzięki za wywiad. Czy mógłbyś zostawić wiadomość dla fanów...
Kocham moich fanów i chce powiedzieć, że ludzie, którzy śledzą moje losy i karierę oraz mi kibicują są moją największą inspiracją. Zawsze będę trenował, by dać dobre show moim fanom, przyjaciołom i rodzinie.

Źródło: www.ufcjunkie.com
Tłumaczenie: Kilbian


Zmieniony przez - Kilbian w dniu 2007-04-07 16:44:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Kilbian, dzięki za wywiad!
I muszę powiedzieć, że zgadzam się z Tobą odnośnie tych w sumie mało racjonalnych odczuć o "niesprawdzeniu" Shoguna. Podobno zwycięzców się nie sądzi, jednak... Fakt - Shogun wygrał, potrafi walczyć widowiskowo, niemniej... czegoś mi brakuje. Tej totalnej dominacji, tej kropki nad i, jaką do niedawna w każdej walce stawiał np. Wand. Albo jak obecnie stawia Fiodor.

A co do tego poukładania pod kopułą - wiem, że wielu uzna mnie za idiotę lub fanatyka, ale uważam, że Wand też ma poukładane. Widać to zwłaszcza ostatnio, kiedy nie epatuje na każdym kroku zwierzęcą agrechą. Niestety, wraz ze zmianą wizerunku zaczął przegrywać...

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2007-04-08 12:53:13

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5947
Dzieki za tlumaczenie fajny artykul WAR Shogun niech cie4 lysy pozna

Life is brutal and full of zasadzkas*...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba było...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Było, ale nielegalnie!

Teraz jest legalnie. Dzięki Kilbian

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 449 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3701
dzieki, fajny wywiad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dzięki Kilbian!
Shogun to chyba jedyny z Chute Boxe zawodnik, ktoremu coś zostało pod czaszką
Naprawdę gośc z klasą - zawsze pełna kultura w wywiadach i zero bufonady.
Na dzień dzisiejszy nie widzę go z Lidellem (wiem, wiem, zaraz mnie ktoś zjedzie, że Shogun jest bardziej kompletny - bo to prawda), ale Chuck się starzeje, a Shogn nabiera doświadczenia. Poczekajmy więc

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
shogun to jeden z moich ulubionych zawodników. zgadzam sie z Marianem, shogun jest na poziomie, sympatyczny i nie zblazowany. nie musi nadrabiać "miną".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 857 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13927
Dzięki za wywiad Kilbian.
Sho zawodnik 1 klasa. Tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8224
Ja to widze tak tzn chciałbym to tak widzieć
Sokodju wygrywa z Aroną po czym Shogun walczy z Sokodju o możliwość walki o pas z Danem
Shogun wygrywa z Sokodju i walczy z Danem o Pas
Shogun wygrywa z Danem i zdobywa pas
Shogun jest prze madafaka więc wyzywa Fedora do walki o pas wagi ciężkiej
Na ringu dochodzi do walki stulecia, Fedor przegrywa przez KO i Nowym mistrzem wagi ciężkiej zostaje Shogun.
Teraz gdy ma 3 pasy pozostaje tylko sklepanie doopsk Lidelowi, i CroCopowi( ktory bedzie jusz nie dlugo mistrzem UFC )
i Tak Shogun zdobywa kolejne pasy na turniejach miedzy UFC a Pride.
No i tak to widze.....
Pozdrawiam.

"Polska jest naszym domem,
biała flaga ubrudzona czerwonym kolorem,
kolorem krwi, tu krew na tarczy,
Polska Polska miejscem walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1944
unu Ty już więcej nie palisz ....

<<<dragon fight club>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 688 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12887
Killbian
Marian musze to powiedziec - jak to Shogun nie ma szans z Liddellem ? Przeciez jest bardziej kompletny ! Shogun wygrywa po obaleniu z klinczu przez GnP

-|||---sporo---|||-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pride 34-typowanie

Następny temat

Kto to jest Sokoudjou ?

WHEY premium