SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Rogerio 'Minotouro' Nogueira! [PL]

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645


Sherdog: Powiedz nam trochę o swojej walce z Danem Hendersonem.

Rogerio Nogueira: To była dobra walka. Stawiał opór kiedy chciałem wykonać jakieś dobre submission. Walka toczyła się tak jak oczekiwałem. Mój brat dał mi wskazówki jak walczyć [z Hendersonem] w parterze. Powiedział, że jest twardy, ale jiu-jitsu które trenowaliśmy było dla niego za mocne, więc chciałem toczyć walkę na glebie. W stójce krążyłem bardzo zrelaksowany, wyprowadziłem parę prostych i sierpowych, aby go oszołomić i starałem się przenieść walkę do parteru, aby zakończyć walkę przez submission.

Sherdog: Oczekiwałeś, że wykonasz submission już w pierwszej rundzie?

Nogueira: Nie, nie oczekiwałem kończenia tak szybko. Myślałem o submission, kiedy będzie już bardzo zmęczony - być może w drugiej, trzeciej rundzie, ale dosiad walki nadszedł szybciej i nie mogłem go stracić. W każdym razie w momencie zdobycia pozycji chciałem zakończyć walkę.

Sherdog: Był moment, w którym Henderson pokazał zmęczenie. Myślisz, że to przez rytm walki jaki narzuciłeś?

Nogueira: Myślę, że to rytm, w którym sam się wciągnął. Chciał mnie znokautować, ale się nie dałem. Zawsze szedłem prosto na niego i kończyło się na tym, że się męczył, ponieważ uderzał i dodatkowo dawał się chwytać, dlatego zmęczył się szybciej niż ja.

Sherdog: Trening z Twoim bratem zakończył się będąc bardzo ważnym punktem przygotowań dla Ciebie, nieprawdaż?

Nogueira: Tak jest. Przed walką podszedł do mnie i powiedział, żebym wykonał dużo 'omo plat', dużo submission z pozycji bocznej - żebym próbował skończyć walkę przed czasem. Był pewny, że to się stanie. W Japonii trenowaliśmy mnóstwo BJJ: omo plata, trójkątne duszenie, armbar, submission z pozycji bocznej. Oczekiwałem, że właśnie któregoś z tym submission użyję.

Sherdog: Co sądzisz o walce Arony?

Nogueira: Walka była dobra. Niektórzy mówią, że walka była nudnawa, ale dla mnie było w niej dużo technik jiu-jitsu, dużo parteru. Dean Lister to twardy gość; jest bystry i sprytny. To była walka twardzieli.

Sherdog: Zdziwiła Cię przegrana Vitora?

Nogueira: To była niespodzianka dla każdego. Było mi smutno. Trenowałem z nim trochę przed walką. Nikt nie spodziewał się, że przegra. Wiedziałem, że Overeem był bardzo niebezpieczny, ale myslałem, że Vitor będzie chciał zmiażdżyć go w tej walce, ponieważ jest lepszy w stójce i w parterze, ale Overeem sprawił nam niespodziankę. Teraz Vitor powinien spojrzeć przed siebie.

Sherdog: A co sądzisz o fighterach, którzy pozostali?

Nogueira: Myślę, że wszyscy są mocni. Wielu z nich jest dobrych w stójce. Jednostki wiedzą jak uderzać, wiedzą jak jak bawić się jiu-jitsu w stójce. Wszystko zapaśnicy odpadli, jak Randleman, Henderson i Jackson. Jedynym zapaśnikiem, który walczył w stójce był Sakuraba. Poziom stójki jest obecnie wysoki, dlatego będziemy mieli dużo ekscytujących walk prowadzonych w sposób, których PRIDE lubi - z wieloma wymianami w stójce i akcjami w parterze. Nie będziemy dążyć do sprowadzania i naparzania się w parterze. Jakkolwiek nam rozstawią, zobaczymy dobre walki.

Sherdog: Amerykanie przegrali wszystko swoje walki...

Myślę, że byli wściekli tak jak my (śmieje się). Używali wielu wulgaryzmów kiedy Rodrigo i Wanderlei przegrali ale teraz jest nasz czas. Brazylia powraca i udowodniliśmy, że jesteśmy najlepsi. Myślę, że udowodniliśmy, że Brazylia dominuje w świecie MMA. 4 z ośmiu najlepszych fighterów jest Brazylijczykami. To nic złego, to po prostu potwierdza, że Brazylijczycy są lepsi. Ludzie robili sobie jaja, kiedy Vitor przegrał z Couture'm, teraz niech się ******lą (śmieje się)

Sherdog: Jakie są plany Twojego brata na 2005 rok?

Nogueira: Trenuje, nie załatwia żadnej walki, ale trenuje. Prawdopodobnie ma zamiar walczyć w połowie roku. Nie mam konkretnego info póki co, ale trenuje i ma zamiar kopać dupy.

Sherdog: Ty i Minotauro uznajecie niedociągnięcia w waszych umiejętnościach zapaśniczych, ale obecnie staracie się to nadrobić, racja?

Noguiera: Tak, pracujemy nad tym. Obecnie trenujemy z Darrel'em Gholar'em, nadal trenujemy z Jefersonem Jopp'em, ale pod nadzorem Darrel'a. Koleś ma doświadczenie w MMA i ma mnóstwo walk za sobą, wie jak fighter powinien trenować. To człowiek, którzy bardzo mi pomógł przed ostatnią walką i jestem pewien, że pomoże bardzo Rodrigo w przygotowaniach do walk z Cro Cop'em, Fedorem itd. Na pewno będzie próbował sprowadzić ich do parteru ponieważ ma teraz silne postanowienie. Czasami przegrana pomaga fighterowi poprawiać błędy i w przyszłości nie psuć tego co robił źle. Pozwala też znacznie poprawić technikę. On teraz powraca, analizuje co zrobił się w swoich ostatnich walkach. Na pewno chce znowu zmierzyć się z najlepszymi fighterami w swojej dywizji i ma zamiar zrobić to jak najlepiej.

Sherdog: Jaką wiadomość chcesz przekazać swoim fanem?

Nogueira: Wiem, że kolejna runda PRIDE GP ma być transmitowana na żywo w Brazylii - to dobrze. To znak, że Brazylijczycy będą mi kibicować na żywo. Niech Bóg spełni ich życzenia, mam zamiar się tam pojawić i walczyć przeciwko najlepszym fighterom na świecie, ale jestem na to przygotowany. Wiem, że mój tato i mama będą mi kibicować na żywo i będę się starał pokazać im efekty mojej pracy. Ponadto w walce będę próbował iść prosto po submission. Wielki uścisk dla was, kibicujcie mi!

Tłumaczenie: saib__
Ze strony www.Sherdog.com 

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Jak zawsze Good Job! "Little NOg" jest cichym faworytem w tym turnieju. Mam nadzieję, że nie będzie walczył od razu z Arona.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Z Aroną na pewno nie, bo to koledzy z klubu. PRIDE raczej poustawia walki Chute Boxe vs BTT jeśli już.

Wywiad byłby wcześniej, ale nie miałem czasu usiąść nad nim.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Cwierćfinały zapowiadają się ciekawie.
A na walkę Little Nog vs Arona albo Wand vs Shogun możemy liczyć co najwyżej w finale.
I tak moim faworytem jest Igor, ale ekipa jest naprawdę wyrównana.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3673
Ciekawe o jakiej 8 najlepszych Fighterach mówił.Jest coś takiego jak top10 bez podziału na kategorie wagową i organizacje?Albo jakkikolwiek ranking?A jEZeli nie to jakbyście typowali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 399 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6205
Bez podzialu na wagi to trudno porownywac.z reszta nie bez przyczyny taki podzial wymyslono.ja o zadnych rankingach nie slyszalem.Mam tylko swoje prywatne.HW 1.Fedor.2CC.3Mino.456789-Kharitonov,A.Emalianenko,Herring,Gardner,Fujita,Hunt(kolejnosc dowolna ) a MW. 1-Wand,2-Igor,3-Arona,a dalej to mysle ze wszyscy co brali udzial w gp2005(po prostu wybrali najlepszych ) moze bez japoncow,no i Liddell.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
CINS: o tej, która wygrała swoje walki w pierwszej rundzie GP MW! Nie licząc jego samego to siedmiu.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 405 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7056
czytam i niewierze od jakch 3 miesiacy nasz mod czyli saib jak by sie zmienil jakas transformacja bardzo kompetentny pracowity nie zeby kiedys nie byl ale jak by zmiana na leprze
szacunek
dobry wywyad n iestety soga niemoge dac
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Hehehe, thx, próbowałem Ci dać soga, ale ten jedyny którego masz jest ode mnie!

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2005-05-07 12:52:12

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Mówił o najlepszej ósemce wagi sredniej w Pride.

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ricardo Arona nie będzie walczył z Minotoro

Następny temat

Trzy pytania do Wanderlei'a!

Wiecej