SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad przed KSW XI - Łukasz "Juras" Jurkowski dla Fight24

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34768
Fight24.pl: Witam. Na wstępie chciałbym podziękować za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

Juras: Cala przyjemność po mojej stronie.

Fight24.pl: Dość niespodziewanie zaszła zmiana na karcie walk. Zamiast Marcina Najmana Federacja KSW zaproponowała Tobie występ na gali KSW 11. Jak zareagowałeś na tą propozycje i czy długo zastanawiałeś się nad tą decyzją?

Juras: Zareagowałem bardzo pozytywnie. Lubię takie wyzwania i szybkie decyzje. Od jakiegoś czasu wróciłem do treningów i mam wielki głód ringu. Ten telefon tylko mnie zmobilizował do roboty hehe.

Fight24.pl: Twoim przeciwnikiem będzie Attila Vegh. Co o nim sądzisz, oglądałeś jakieś poprzednie występy tego zawodnika?

Juras: Oglądałem Jego walki dostępne w necie i co mogę powiedzieć…wysoki, agresywny, mańkut, silny fizycznie, ale popełniający błędy w stójce. Tutaj szukam swojej szansy. Resztę zweryfikuje walka.

Fight24.pl: Jak wiemy Twój okres przygotowania nie jest optymalny gdyż miałeś sporą przerwę. Jak podczas tak krótkich przygotowań wyglądają Twoje treningi, dieta i suplementacja? Zdążysz poprawić stan swojej formy do czasu walki?

Juras: No nie da się ukryć, że w 2 tygodnie nie zrobię formy startowej. Ten cykl zazwyczaj trwa 2, 3 miesiące i wtedy możemy mówić o optymalnym przygotowaniu. Ja od jakiegoś czasu w ogóle zacząłem coś robić ze sobą w sensie treningu. Jeden dziennie na spokojnie, trochę techniki, trochę biegania, lekka siłownia. Zbiłem prawie 7 kg zimowych zapasów, a i tak ważę ok 100kg. Jeszcze kilka trzeba będzie zgubić. Oczywiście po walce. Teraz już nic nie wymyśle wiec głównie sparujemy.

Fight24.pl: Gdzie i z kim przygotowujesz się do tego starcia? Nad jakimi elementami skupiasz się teraz najbardziej?

Juras: Do walki przygotowuje się tak jak zawsze w klubie u Pawła Nastuli na Żoliborzu. Razem z Pawłem, Joczem, Orłowskim, Omeljanczukiem i kilkoma naprawdę fajnymi zawodnikami staramy się sie urozmaicać nasze treningi. Stójką zajmuje się Andrei Molchanow i przyznam, że ma niesamowitą wizję tego, co robi. Jeden z najlepszych zawodników i trenerów, jakich miałem okazje poznać. Dodatkowo dużo techniki chwytanej w Copacabana FC. Teraz głównie skupiam się nad wytrzymaniem pełnego dystansu walki hehehehe

Fight24.pl: Masz już jakąś strategie do nadchodzącej walki? Będziesz starać się zakończyć walkę przed czasem?

Juras: Ja muszę ją wygrać przed czasem! Strategia jest, trzeba będzie ją wprowadzić w życie już w piątek.

Fight24.pl: Jak wygląda Twoja waga podczas roztrenowania? Czy do tej walki będziesz musiał zbijać zbędne kilogramy? Jak tak to ile?

Juras: Tak jak mówiłem wcześniej. Odpoczywając od zawodowego sportu tj. ciężkich treningów, diety itd. ważyłem 106,5kg czystej masy tłuszczowej hehe. Na szczęście szybko gubię kilogramy wiec niedługo juz będzie wszystko w normie. Brakowało mi reżimu treningowego.

Fight24.pl: Kogo możemy spodziewać się w Twoim narożniku na KSW XI?

Juras: Roberta Jocza i Pawła Nastule. Oczywiście może coś jeszcze się w tej kwestii zmienić.

Fight24.pl: Podobno za miesiąc bierzesz ślub. Nie boisz się o jakąś kontuzję, która może przesunąć termin tego jakże ważnego wydarzenia?

Juras: Z gipsem czy bez 26 czerwca melduje się przed ołtarzem hehe.

Fight24.pl: Którą ze swoich dotychczasowych walk najgorzej wspominasz? Chciałbyś ponownie skrzyżować rękawice z tym zawodnikiem?

Juras: Najgorzej wspominam baty od Martina Zawady, gdzie po 2 minutach walki nie miałem siły walczyć dalej a dotrwałem do końca. Tak bardzo chciałem wygrać, że zajechałem sie na maksa treningami. Tego błędu więcej nie powtórzę. Pod okiem Michała Garnysa planujemy cały cykl przygotowań. Czy chciałbym z nim walczyć raz jeszcze? Pewnie! Byłaby fajna walka.

Fight24.pl: Ile razy planujesz startować w ciągu tego roku? Zobaczymy Cię na gali KSW 12?

Juras: Mam nadzieje wystąpić na KSW 12 i może jeszcze jedna walkę stocze za granica. Czas pokaże.

Fight24.pl: Co sądzisz o polskich zawodnikach MMA, chciałbyś się z którymś zmierzyć? Kto Twoim zdaniem jest najlepszy?

Juras: MMA w Polsce bardzo szybko się rozwija a wiec i zawodnicy reprezentują coraz to wyższy poziom. Z czołówki polskich zawodników nie ma nikogo, z kim chciałbym walczyć. Jestem zdania, że My Polacy powinniśmy obijać zagranicznych gości. Kto jest najlepszy? Każda waga ma kilka ciekawych nazwisk. Nastek, Joczu, Mamed, Grabowski, Drwal, Kulak, Janek Błachowicz i kilku innych naprawdę za***istych fajterów.

Fight24.pl: Wybiegnijmy troszkę dalej w przyszłość. Jak widzisz siebie samego za kilka lat? Może jakieś duże sukcesy na światowych ringach?

Juras: Jest w Polsce wielu innych, lepszych ode mnie sportowo zawodników. Niech oni podbijają ringi na świecie i zarabiają na życie godziwe pieniądze za te walki. Ja traktuje MMA, jako cos, co kocham i lubię robić, ale nie oszukujmy sie wielkich pieniędzy nie zarobię. Chciałbym w przyszłości zająć sie promocja tej dyscypliny w mediach. Czas pokaże…

Fight24.pl: Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć swoim fanom oraz czytelnikom Fight24.pl?

Juras: Trzymajcie kciuki 15 maja, bo każde dobre słowo będzie potrzebne. Mimo braku optymalnej formy gwarantuje, że zrobię wszystko żeby wygrać i pokazać sile polskiego MMA. Vegh będzie musiał mnie znokautować, jeżeli chce wygrać tę walkę. Jestem głodny walki i zamierzam ten głód zaspokoić! Pozdrowienia dla Was wszystkich!

Fight24.pl: Redakcja Fight24 życzy powodzenia. Pozdrawiamy


http://www.fight24.pl/?p=2343

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2009-05-11 19:48:47

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
B-REAL FIGHT24.PL Doradca
Ekspert
Szacuny 271 Napisanych postów 8489 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129299
Powodzenia Juras i pamiętaj do wesela sie zagoi

Trener personalny, masażysta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12675
Juras szacunek za podjęte wyzwanie dosłownie w ostatniej chwili,ale obiektywnie-czy to jest najmądrzejsze posunięcie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Randy Couture: "Jakąkolwiek decyzję podejmie, będę za nim"

Następny temat

Wyniki Jungle Fight

Shaker