SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wytrzymałość lokalna w sportach walki czy jest sens ją trenować?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak w temacie. Czy jest sens? Jeśli nie wiecie co to wytrzymałość lokalna to jest to trening WYTRZYMAŁOŚCI jednej, konkretnej partii mięśniowej czyli na przykład barki: bez żadnych przerw między seriami:
10x wyciskanie na barki
10x szrugsy (ch** wie jak to się pisze :D )
10x unoszenie hantli bokiem
10x unoszenie talerza przodem

Wiem ogólnie że najlepszy pod sporty walki jest crossfit, natomiast nie wiem czy wytrzymałość lokalna dała by mi coś. Jeśli nie to nie ma sensu tracić na to czasu także czekam na wasze opinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O ile każdą partię i całe ciało tak przetrenujesz, a nie tylko jedną/wybraną to może i ma to sens, jednak mimo wszystko typowo pod wytrzymałość jednak najlepiej sprawdza się trening całego ciała na sesji.

Ale może trening typu GVT Cie zainteresuje, kóry działa na podobnej zasadzie o którą pytasz.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=9210

-Priorytety więc: Szybkość, Nogi (Siła i szybkość), Tricepsy(Masa), Najszersze(Masa)

Mimo wszystko bardzo dobrym "skutkiem ubocznym" tego treningu jest wytrzymałość. I jest ułożony typowo dla trenujących sporty walki i sprawdzony - bardzodobre efekty. Także polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
Nie ma to sensu,dysproporcja w rozwoju wybranych grup mięśniowych prowadzi prędzej czy później do kontuzji.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2014-12-28 16:46:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Vayo źle mnie zrozumiałeś, podałem tylko przykład barków. Trenował bym w ten sposób każdą partię ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
IMHO dla takich celów lepszym pomysłem będzie zastosowanie treningu obwodowego na zasadach ACT.Twoja wydolność również wzrośnie,a przy okazji angażujesz wtedy całe ciało,co jest bardziej zbliżone do walki MMA,niż trening siłowy izolowanych partii

W sumie to samo co napisał Seba

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2014-12-28 17:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45871
bardzo dobre są również treningi obwodowe/stacyjne.chyba jedne z moich ulubionych.https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_obwodowy_w_boksie-t686071.html coś podobnego jak napisał kolega wyżej tylko że tutaj na czas a nie na powtórzenia

Zmieniony przez - Geng w dniu 2014-12-28 19:04:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Bez sensu. Do walki potrzebujesz całe ciało, robiąc takie dzielenie marnujesz potencjał treningu.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Moim zdaniem trening taking ma sens tylko jezeli odczuwasz wyraznie ze jedna z partii jest slabsza np. za kazdym razem nie wytrzymuja ci barki, albo grzbiet mimo ze reszta ciala jest w stanie jeszcze kontynuowac wysilek.

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale to też wtedy lepiej przy treningu całościowym dać priorytet po prostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedzi. Czyli reasumując, lepiej robić ćwiczenia które angażują całe ciało niż skupiać się na oddzielnych mięśniach tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45871
dokładnie tak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Scott Coker planuje rozmawiać z Fedorem Emelianenko

Następny temat

Wszystkiego najlepszego w 2015 ! ! Fightery !!!

WHEY premium