SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wytapianie smalcu - w pełni zmotywowany do ostrej redukcji! /poprawiona ankieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 2285

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mężczyzna

Waga

102

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

~17-21%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

studia, siłownia, bieganie - od maja dorzucam sporty walki i pewnie zacznę chodzić na basen. Spać chodzę koło 00:00/1:00, śpię po 8 godzin.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia x3 , bieganie x 2-3 (dopiero zaczynam przygodę z pulsometrem). Siłownia dobrze wyposażona, staż na siłowni ROK regularnych treningów. Wcześniej też coś tam kombinowałem, ale nie było to regularnie.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Od dłuższego czasu stosuję dietę podobną do tej, którą wkleiłem w poście na dole. Kiedyś udało mi się na niej zredukować ~15kg w 2 miesiące, potem sukcesywnie nabierałem masy mięśniowej.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Wszystko jest ok!

Stosowana lub planowana suplementacja

Jedynie białko po treningu (Optimum Whey Gold), ale jeśli coś doradzicie - mogę zakupić :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1459
Jest to mój pierwszy temat na forum, więc na początku - witajcie!

Przejdę od razu do sedna. Na siłowni ćwiczę regularnie od roku, wcześniej coś tam kombinowałem w domu. Ostatnio postanowiłem zacząć ćwiczyć z głową, dlatego też założyłem konto na forum. ;)

Cel : redukcja, jak największa beztłuszczowa masa mięśniowa
Wzrost/waga : ~182/102, BF na oko na poziomie 17-21%

Dieta obecnie :

1 posiłek - kurczak/inne mięso ~150g / 50g ryżu białego/kaszy , warzywa
2 posiłek - serek wiejski + garść nasion słonecznika
3 posiłek - serek wiejski + garść nasion słonecznika
4 posiłek (przed treningiem) - kurczak/inne mięso ~150g / 50g ryżu białego/kaszy , warzywa
5 posiłek (po treningu) - tuńczyk w kawałkach z puszki/jabłko/"zdrowy chleb", 1 kromka, serek wiejski
6 posiłek - serek wiejski

Bezpośrednio po treningu piję porcję białka Optimum Whey Gold.
Do serków czasem dodaje miód. Jem też dość regularnie pestki dyni, pije wodę gazowaną i niesłodzoną herbatę z cytryną.

W diecie przewijają się też jajka w dość dużej ilości.

Aha, mam zamiar zamienić serki wiejski na twaróg (jeśli nie wszystkie serki, to chociaż część) oraz dodać siemię lniane.

W dni nietreningowe tuńczyka nie jem.

Mam zamiar robić aeroby po każdym treningu siłowym (20 minut) oraz 2-3 razy w wolne od siłowni. Po jakimś czasie będą interwały.

Co zmienić, żeby redukcja była optymalna?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 893 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 89862
za duzo tych serkow, daj jakies jajka, tunczyk max 2x / tydz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jedząc praktycznie same serki wiejskie i twaróg to Ty chłopie do następnego lata nie schudniesz...
słonecznik, tuńczyk to też dodatki nie stałe elementy diety.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-04-17 09:31:03

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1459
Wiem, że te serki to nie jest optymalny posiłek.
Chciałbym zredukować spożycie serków/twarogów do 2-3 dziennie.

Kiedyś udało mi się zrzucić 15 kg na właśnie takiej diecie, ale teraz wole się poradzić bardziej doświadczonych. :)

Myślałem, żeby dorzucić 150g jakiejś ryby dziennie - łosoś? Co jeszcze polecacie? W miarę taniego, ale zdrowego.
Będę jadł więcej jaj, może kanapki z masłem orzechowym+"prawdziwe masło"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1459
Poczytałem, pomyślałem.. Pewnie nie jest idealnie, ale może coś doradzicie.

1 Posiłek : 4/5 jajek, warzywa+oliwa z oliwek, 50g płatków owsianych zalanych wodą

2 Posiłek (przedtreningowy) : ryż basmati 50g, 150g kurczaka, warzywa

TRENING - zaraz po treningu wypicie białka (Optimum Whey Gold Standard)

3 Posiłek (potreningowy) : ryż basmati 50g, 150g kurczaka, warzywa+oliwa z oliwek

4 Posiłek : makrela wędzona 150g & ? Może jakaś inna ryba?

5 Posiłek : twaróg 200g+warzywa

6 Posiłek : twaróg 200g+oliwa+orzechy/migdały

W diecie będzie od czasu do czasu rotacja mięs (schab/wieprzowe/wołowe), czasem kupie dzwonko łososia.
Od czasu do czasu jakieś słoneczniki/dynie.
Do tego może zakupić olej lniany i nawet go pić samego (przełknę bez problemu takie ohydztwa ).
Pić będę wodę (głównie gazowaną), herbatę z cytryną (niesłodzoną), czasem jakieś soki (bez dodatku cukru, soki 100%).

Co możecie polecić z owoców?
Jeśli chodzi o warzywa to myślałem o dużej ilości brokułów, pomidorów, papryki. Co jeszcze?

Z supli - kupię omega-3. Może jakiś lekki spalacz - głównie jako motywator psychiczny + efekt placebo.

Aha, FBW 3x tydzień, bieganie po siłowni 10-20 minut, bieganie w tygodniu 2-3 razy po 30-40 minut (za jakiś czas interwały). Może jakiś basen, a od maja chyba sztuki walki.



Zmieniony przez - adam_sfd w dniu 2012-04-17 18:42:36

Zmieniony przez - adam_sfd w dniu 2012-04-17 18:52:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1459
Wyliczyłem swoje BMR - w zaokrągleniu wychodzi mniej więcej 3000 kcal, w praktyce zapotrzebowanie może być ciut niższe.

Wkleiłem szkic tej diety do dziennika na PoTreningu.pl -



W rozpisce nie uwzględniłem oliwy z oliwek, warzyw (będą różne i będzie ich dużo), orzechów.

Czekam na konstruktywną krytykę. &

PS : Posiłek 3-ci jest rozbity na 2 części. Białko i banan jest od razu po treningu, reszta w domu, po jakimś czasie.

Zmieniony przez - adam_sfd w dniu 2012-04-17 23:11:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2787
Tłuszcze przede wszystkim wliczaj do bilansu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1459
Nie wiem ile będę tego dziennie jadł, ale tak "na oko" :

oliwa 20g 176kcal 20g tluszczu
orzechy wloskie 20g 131kcal B/T/W 3/13/1

Trochę oliwy na noc, trochę do posiłku nr 2.
Orzechy posiłek nr 5.

Bilans się zmienia - 2 941 kcal
B/T/W - 256/113/228
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak śniadania, a dieta.

Następny temat

Dieta do oceny poprawy... Zliczenia ilości błędów ;)

WHEY premium