SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wystający obojczyk po zlamaniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25
Witam 3tygodnie temu złamałem obojczyk z przemiesczeniem, założono mi wtedy 8 gipsową na chwilę obecną mam jeste 2tygodnie chodzić w ortezie. Jednak strasznie wystaje mi kość, wygląda to strasznie, ortopeda mówi, że to się wchłonie i nie będzie tego widać
Jak myślicie wyrówna się jakoś czy może jakaś operacja?

Zdjęcie z prześwietlenie będę miał dopiero za 8dni










Zmieniony przez - batusxz w dniu 2018-10-08 21:07:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trzeba byłoby obejrzeć zdjęcie RTG oraz wykonać badanie fizykalne i ocenić choćby staw barkowo - obojczykowy jest jednak możliwość że po złamaniu będzie zmiana w wyglądzie obojczyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 197
Siema, tak się złożyło że też złamałem obojczyk z przemieszczeniem tylko 2 tygodnie temu i powiem Ci, że taka wystająca kość jest normalna i może utrzymywać się nawet do 5 lat ale zazwyczaj znika po kilku miesiącach i jest to naturalne zjawisko bo ta kość musi się dopiero zalać i jest nadbudowa i często jest tak, że nie zrasta się równo tylko tak "na zakładkę" i w tedy ten obojczyk może się skrócić trochę ale z czasem będzie się wyrównywał. Wszystko się okaże ale jak nosiłeś sumiennie tę ósemkę i nic nie wyrabiałeś to powinno być git wszystko. A co do operacji to za późno na nią i pewnie nie będzie potrzebna. A boli cię jak wykonujesz jakieś ruchy ?



Zmieniony przez - sakermalina w dniu 2018-10-12 21:31:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
sakermalina
jest to naturalne zjawisko bo ta kość musi się dopiero zalać i jest nadbudowa i często jest tak, że nie zrasta się równo tylko tak "na zakładkę" i w tedy ten obojczyk może się skrócić trochę ale z czasem będzie się wyrównywał.


to zależy od rodzaju, złamania jego stopnia oraz stosowanego leczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13
Cześć,
mam podobną sytuację, jestem 2 mc po złamaniu, lekarze zadecydowali o leczeniu zachowawczym a ja nie protestowałam, bo obawiałam się operacij, teraz zaczynam żałowac, bo tak mocno wystająca kość mnie przeraża! jestem drobna i koścista i w żaden sposób nie da się tego ukryć;/ czy mógłbyś napisać, jak to u Ciebie teraz wygląda? rzeczywiście mniej wystaje? będę wdzięczna za jakies info!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To jak wygląda u kogoś nawet mimo podobnego leczenia nie oznacza podobnego efektu bo same złamanie jest inne, patrząc na zdjęcie i to co opisujesz niestety będzie wystawać ponieważ to jest kość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13
Dzięki za odpowiedź, skonsultowałam to jeszcze z kilkoma lekarzami i jeżeli nadal nie będzie zrostu to zespolą a jeśli pojawi się zrost to zeszlifują mi tą wystająca kość. Szkoda, że nie zdecydowałam się od razu na operację,ale może wyjdzie mi to na dobre. Jeżeli zeszlifowanie sprawi, że będzie to dobrze wyglądalo to przynajmniej uniknę ryzyka ktore wystepuje przy operacjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To teraz kwestia jak się rozwinie temat i jaka będzie decyzja lekarza prowadzącego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25
Bardzo dawno nie wchodziłem na forum, ale jakby jeste kogoś interesowało niestety obojczyk dalej bardzo widocznie wystaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13
Ja pod koniec lipca miałam operację, zeszlifowali mi ten wystający kawałek , mam bliznę na 4 cm, która i tak lepiej wygląda niż ta wystająca kość. Wróciłam juz do sprawności. Zabieg był jednodniowy, mogłam po nim normalnie funkcjonować. Zrobiłam to na NFZ, więc jeżeli Tobie przeszkadza to może pomyśl o czyms takim?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kondycja skóry

Wiecej