SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokobiałkowy biszkopt.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1568
Witam! Przedstawiam Wam dzisiaj przepis z którego korzystam dość często. Jest to biszkopt na bazie koncentratu białka serwatkowego. Ten konkretnie biszkopt który widać na zdjęciu upiekłem w keksówce gdyż taka forma najbardziej mi odpowiada ale można go piec jak zwykły biszkopt w tortownicy i wykorzystać jako spód do ciast/tortów.
Potrzebujemy:
-6 średnich jajek,
-100g WPC,
-1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia,
-czubata łyżeczka kakao (dla koloru),
-ewentualnie słodzik.

Przygotowanie:
1)Białka oddzielamy od żółtek
2)Białka ubijamy na sztywną pianę
3)Dodajemy proszek, żółtka i WPC.
4)Mieszamy do połączenia składników na wolnych obrotach albo łyżką (nie chcemy żeby piana nam mocno opadła).
5)Formę wykładamy papierem do pieczenia i wlewamy ciasto.
6)Pieczemy w około 160*C do momentu gdy wbita w ciasto wykałaczka będzie sucha. (czas zależy od rodzaju formy, u mnie, w keksówce, około 40 min)

B: 120,4g
W: 10,6g
T: 36,5g
wartość energetyczna: 875,6kcal


Zmieniony przez - Klepak94 w dniu 2013-05-15 14:44:43

Zmieniony przez - Klepak94 w dniu 2013-05-15 14:45:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
jak chleb wyglada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1568
Dokładnie! Ja czasami dodaję wpc o smaku naturalnym, nie słodzone, nie dodaję słodzika i używam tego jako chleb :)

Zmieniony przez - Klepak94 w dniu 2013-05-15 20:46:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Wygląda nieźle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Upiekłem takie coś. Zastanawiam się właśnie co dalej z tym zrobić



Przełożyłem go jeszcze masą (żelatyna, słodzik, aromat migdałowy + twaróg chudy) więc dodatkowe ok 50g białka i kilka gram węgli.



Zmieniony przez - Eltoro_KrK w dniu 2013-05-16 17:28:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1568
No to teraz trzeba zrobić jakiś wysokobiałkowy krem i powstanie tort kulturysty :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Zrobiłem z twarogu chudego, żelatyny, słodzika i aromatu migdałowego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1568
Elegancko wyszło!
Też często przekładam twarogiem z żelatyną i dodaję jeszcze do tego otrębów żeby troszkę zagęścić. I polecam namoczyć ten biszkopt sokiem z cytryny przed przekładaniem, nie będzie taki suchy i cytryna doda fajnego smaku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
W sumie racja z tym namoczeniem. No albo sok zagęszczony bez cukru Soleo o smaku brzoskwiniowym zmieszać z odrobiną żelatyny i tym namoczyć

Nie trzeba go namaczać, wilgotny jest. Muszę ogarnąć jakiś dobry smak odżywki WPC, np truskawkowy + dać troszkę do twarogu + kilka truskawek do masy





Zmieniony przez - Eltoro_KrK w dniu 2013-05-16 18:54:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1568
No to teraz ja muszę jakoś urozmaicić moje wypieki bo podbiłeś poprzeczkę :D Fajnie Ci wyszło, pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2531 Wiek 111 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12950
Po sogu, super panowie to wygląda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Protein Bars

Następny temat

Jabłkowo-cynamonowy deser twarogowy.

WHEY premium