SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokie tętno

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Mam pytanie, jak to jest z tym przedziałem spalania tkanki tłuszczowej? Bo mówi się, że powinno być 60-70% HR max, albo intensywność taka aby móc rozmawiać bez powodowania zadyszki.
I w moim wypadku problem wynika taki, że w przedziale 60-70% powinienem mieć marsz ok 6 km/h, bo wtedy już mam tętno ponad 130
Natomiast rozmawiać(przemówienia nie wygłoszę, ale się da) mogę jeszcze przy truchcie 7,5 km/h, a wtedy tętno to mam nawet ponad 160.

Który przedział jest właściwy? Znając życie, to jak zwykle jestem wyjątkiem od reguły i zamiast mieć HR max 200 jak przeciętny człowiek w moim wieku, to mam ze 250
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Temat uznaliśmy za wyczerpany. Od kiedy to kolego Kieszko wysiłek beztlenowy poprawia wydolność tlenową, bo chyba jakoś od wczoraj, albo od 23:46. Proszę tu nie wyjeżdżać z szumem medialnym i doczytać u profesora Sozańskiego. To tak jakby komuś powiedzieć, że jak wykona rwanie z podrzutem 150 tysięcy razy, to mu się polepszy wynik w maratonie. Jak nie będzie biegał, to mu się polepszy. Nie pokona go w 15 godzin, tylko w 12. Identycznie jest w drugą stronę, ale o marginesie nie mówimy.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
A tak z ciekawości, to ile masz lat? Nie wiem, kto Ci wcisnął tę bzdurę z przemawianiem, ale na poziomie około 70% nawet maratończyk nie potrafi się wysłowić. Chodzi o to, że na poziomie SWOICH 70% każdy jeszcze oddycha nosem. Jak zaczynasz oddychać ustami tzn., że przekroczyłeś swoje 70% i działasz na "beztlenie", bo organizm potrzebuje więcej tlenu dla mięśni, ale hemo- jak i mioglobina i pozostałe układy są nieprzystosowane, więc rdzeń przedłużony, w którym są ośrodki zarządzające odruchami, nakazuje mocniej wentylować płuca i możesz mieć wówczas nawet HR 200. Teoretycznie HR 120-140 to tlen, ale jest to wartość uśredniona dla populacji niewytrenowanej.
Oba parametry: oddechowy i pulsowy są ze sobą skorelowane, ale nie na zasadzie równości, bo człowiek to nie komputer i u każdego wygląda to trochę inaczej. Jeśli zawodnik jest wytrenowany, to na tętnie 160-180 może pracować przez godzinę i spalać tlen. Jak ktoś jest niewytrenowany, to na tętnie 120 jest zajechany przez 3 minuty. Z tego, co piszesz, to należysz raczej do tych drugich. Wszystko jest kwestią odpowiedniego treningu, czyli stopniowego zwiększania obciążeń.
Na początku zmierz swoje tętno spoczynkowe, czyli rano, nie wstając z łóżka weź stoper i policz w minucie, ile masz uderzeń na przegubie lewej ręki lub na tętnicy szyjnej. 70-75 to norma. Jak jest koło 80 to lekko podwyższone, ale przy pomocy treningu i diety można to skorygować. Jeśli jest dużo wyższe, to udaj się do kardiologa.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Oddycham nosem, bezproblemowo, mogę mówić, aczkolwiek nie tak swobodnie jak normalnie(dziwne ). Po prostu pulsomierz dziwne rzeczy mi pokazuje.
Spoczynkowe(nawet nie z samego rana, tak jak teraz siedzę zmierzyłem) wyszło mi około 72 - więc tutaj wszystko gra.
Lat mam 19.
Czy NO booster może na to wpłynąć? Bo teraz jestem na NO Xplode(straszne g****, zero odczuwalnego efektu) i może to mi jeszcze podnosi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
Granathar a jak sie czujesz? Jeśli nie czujesz zmęcznia lub uczucia że "odchodzisz" (mdlejesz) to może pulometr jest lipny. Spróbuj zrobic jeden trening bez No Xplode.
Jeśli jest bez zmian to wybierz sie do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Co do NO Xplode to się zgodzę - gówniany smak i gówniany efekt. Lepszy jest Shock i Storm Universala, ale my nie o tym. Oczywiście, mocne stacki kreatynowe dodają siły, ale wysiłki tlenowe wtedy gorzej wykonać, bo coś za coś, albo masa, albo wytrzymałość. Dzięki chemii masz ten kontrast jeszcze większy, bo o to chodzi koncernom farmaceutycznym.
Wracając do Twojego pytania bazowego. Jeśli masz przy truchcie 160 tętno, to przy biegu teoretycznie będziesz miał 180, ale mnie bardziej ciekawi: Jak długo potrafisz biec takim truchtem 7,5km/h swobodnie oddychając? To jest 5, czy 45min?

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Ostatnio wytrzymałem pół godziny bez problemu, po treningu Czuję się bardzo dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
W takim razie wyjścia są dwa:
1. Lipny pulsometr - tutaj spróbuj albo jak masz możliwość biec z innym albo zmierzyc tętno paluchem i porównać z tym co pokazuje pulsometr
2. NO Xplode - odstaw na jakiś czas

Konquistar jeśli przy biegu 7,5km/h tętno ma na 160 to juz znak że coś jest nie tak. I są to albo ww przyczyny albo co gorsza kłopoty z pikawą.

Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2011-06-29 13:13:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Nie wydaje mi się, żeby trzeba było jakiś alarm z tego powodu wszczynać. Po prostu, chłopak tak ma, że skacze mu tętno przy wysiłku, więc ma predyspozycje do wysiłków raczej zrywowych, bo musi bardzo mocno działać układ adrenergiczny.
Doradzałbym przejść się do lekarza (na spokojnie), ale tylko sportowego, bo zwykły kardiolog, to najczęściej konował, który potraktuje Cię jak palanta zza biurka, którego można zbyć byle czym.
Jak nie ma omdleń, zawrotów głowy, złego samopoczucia po wysiłku, to raczej bym się nie martwił. Wielu siłaczy ma np. podwyższone ciśnienie skurczowe, co jest wynikiem treningu. Wg. norm powinni już nie żyć, a jakoś jest odwrotnie.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4173
Ja też mam problem z pulsem ale to raczej z braku kondycji. Pierwszy dzień 30min tętno 164 średnie, max 180. 2 dni później średnie 155, max 175. Tylko ja tak mam przy (1min bieg 1min marsz). Też mnie ciekawi jak przy takim tętnie wygląda spalanie tkanki tłuszczowej bo pewnie z miesiąc tak to będzie wyglądać ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Brak kondycji i praca na tętnie 180? Zapomnij, że spalisz coś więcej niż glikogen. Tak mogą pracować zawodnicy z kilkuletnim stażem, a nie ludzie, co pykają sobie coś od paru tygodni. Zjedź na tętno 120 i wydłuż sesje z 30 do 90 min, ale stopniowo przez 2 tygodnie, czyli dodajesz po 4minuty na trening, a potem przez kolejne 8 tygodni odejmujesz po 1 minucie przy tym samym dystansie, co osiągnąłeś biegnąc przez 90 minut.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4173
A powiedz mi np jakimś cudem moje tętno spoczynkowe (siedząc) wynosi 140hr to jest około 70%hr/max. To spalam tkankę tłuszczową czy jednak jest potrzebny jakiś ruch żeby zacząć ja spalać??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alone321 kolejny żołrzeż w rosnącej armii konia151

Następny temat

Adam's Fitness Food

WHEY premium