SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyskok i technika ataku- siatkówka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
Hej!
Mam 15 lat, 178cm wzrostu i 62kg wagi. Mój dosiężny z miejsca wynosi 225cm, w bloku 295cm, a w ataku 305cm. Siatkówkę trenuje nieco ponad pół roku. Ataki wychodzą mi dopiero od niedawna, ale piłki bite w ataku wchodzą mi w 6, 7 i 8 metr, wiadomo,że przy takim zasięgu nie będę sadził gwoździ.
Piszę jednak do was abyście poradzili mi co do techniki wyskoku w ataku a raczej techniki układania nóg w ataku. Jak zwijać nadgarstek, jak układać rękę aby atak był prawidłowy? I żebyście ocenili mój wyskok...
Z góry dzięki. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Ja pół mojej "kariery" miałem zasięg 305cm, a potrafiłem bić w 2m

Nadgarstek ćwicz w następujące sposoby:
- plasuj piłkę o ścianę
- rzucaj piłeczką tenisową sobie między nogi, ale tylko nadgarstek pracuje
- staraj się robić paki piłką tenisową (jak nie do normalnego kosza, to do niższego)
- podejdź do siatki, weź piłkę w jedną dłoń i wrzucaj ją jak najbliżej siatki, zachowując odpowiednie najście do ataku

Popytaj trenera o dodatkowe ćwiczenia, na ten czas, takie mi do głowy przyszły.

Technika nabiegu to sprawa prosta. Jeżeli jesteś prawo ręczny, to nabieg kończysz prawą nogą, a do niej dostawiasz lewą tak, aby była minimalnie z przodu, jeżeli jesteś leworęczny, to na odwrót - lewą kończysz, prawą dostawiasz i ma być minimalnie z przodu. Zależnie czy jesteś zawodnikiem dynamicznym, czy liczącym na swój zasięg, taki robisz nabieg. Dynamiczni spokojnie z 4-5m w teorii, w praktyce sam musisz korygować nabieg, zawodnicy "zasięgowi" z metra 7, ale nabieg też podlega korekcie.

Wyskok oceniam na 3+

W sprawie wyskoku - zapraszam tutaj: https://www.sfd.pl/Ćwiczmy_razem!_wyskok-t588895-s268.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
Dzięki, że chciało Ci się odpisać.

Wyskoku póki co nie będę trenował bo prawdopodobnie jeszcze urosnę.
A zawodnikiem dynamicznym jestem(szybkim). Myślałem, że 80cm wyskoku to jak na mój wiek i rozmiar to dużo.:P
Teraz to tylko będę trenował nadgarstek i mięśnie odpowiadające za mocne bicie piłki w ataku.
Ale przede mną jeszcze cała kariera. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Trenowanie wyskoku nie znaczy, że Twój wzrost zostanie zahamowany, o ile o tym myślałeś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobić żeby mieć lepsze wybicie?

Następny temat

Gra w kosza z obciążeniem.

WHEY premium