SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyprawa rowerowa - ilość kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 912
Hej wszystkim,

Jestem na redukcji i cwicze sobie na tej redukcji 3 razy w tygodniu na silowni. Dodatkowo wzialem sobie za hobby rowerowanie i planuje wyjechac w Niedziele na 60km wyprawe. Policzylem sobie w paru kalkulatorach i wyjdzie ze bede pedalowac okolo 4-5 godzin i biorac pod uwage moja wage moge spalic okolo 2000 kcal. To prawie tyle ile dziennie jem wiec tutaj pytanie. Ile kalorii dorzucic tego dnia zeby redukcja szla dalej zgodnie z planem?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Wspominasz o masie ciała na drugi dzień po takiej wyprawie rowerowej. Sugeruję jednak niekoniecznie brać pod uwagę kilogramy jako miarę efektów kształtowania sylwetki. To ile ważymy nie świadczy o wyglądzie sylwetki i efektach w kierunku redukcji tkanki tłuszczowej, czy budowy masy mięśniowej. Istotne będą obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo. Poza tym, wygląd sylwetki w perspektywie miesiąca. Np. zdjęcia sylwetki, wykonywane zawsze w tych samych warunkach. Jeden dzień na rowerze nie będzie miał znaczenia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 877 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 7272
Gempio
Hej wszystkim,

Jestem na redukcji i cwicze sobie na tej redukcji 3 razy w tygodniu na silowni. Dodatkowo wzialem sobie za hobby rowerowanie i planuje wyjechac w Niedziele na 60km wyprawe. Policzylem sobie w paru kalkulatorach i wyjdzie ze bede pedalowac okolo 4-5 godzin i biorac pod uwage moja wage moge spalic okolo 2000 kcal. To prawie tyle ile dziennie jem wiec tutaj pytanie. Ile kalorii dorzucic tego dnia zeby redukcja szla dalej zgodnie z planem?

Pozdrawiam


Takie wyliczenia są mocno na oko. Możesz dac jakieś proste ww Podczas wycieczki w ilości +-30-40g żeby utrzymać poziom energii lub dorzucić dodatkowe 40-50g ww przed ale osobiście nie uzupełniał bym dodatkowo tej utraconej puli kalorii tylko wykorzytalbym na pogłębienie deficytu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Wszystko zależy od tego, czy te wycieczki będą regularne, czy to jednorazowy wyjazd na taką długą wycieczkę. Jeżeli jednorazowy to możesz to potraktować jako dodatkowy deficyt i wsparcie w Twojej redukcji np. dodatkowy kop jak pojawił się zastój, możesz też to potraktować jako wygenerowanie dodatkowego deficytu jak masz np. chęć na jakieś odstępstwo od diety i tego dnia wybrać się do restauracji na jakieś ulubione danie, czy burgera itp. Natomiast jeżeli zamierzasz te wycziecki praktykować regularnie np. raz w tygodniu to już należy uwzględnić to w swoim tygodniowym bilansie i wtedy po prostsu pokrywasz w tygodniowym zapotrzebowaniu zgodnie z obliczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 912
Hobby dopiero zaczynam i zobaczymy czy się faktycznie utrzyma. Zima też za rogiem więc raczej nie będę tego jeszcze wliczać w swój stały bilans ale na wiosnę już może coś takiego zacznę rozważać. Dzięki za odpowiedzi. Spróbuję wytrwać na minimalnym dodaniu kalorii dla tego kopa w redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33009 Napisanych postów 23112 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277924
Takie szacunki bierz z przymrużeniem oka bo może to być 1200 a moze być 2200 bo ty jako osoba poczatkujaca nie jesteś w stanie przewidzieć jak będzie przebiegać trasa a odczyty z gadzetów ( zegarki i aplikacje ) to dają średnie wyniki . Zwyczajnie podejdz do tematu w taki sposób że idziesz na rower , dbasz o odpowiednią ilość jedzenia i picia aby komfortowo zaliczyć wycieczke a nie traktować tego jako męvzacy trening . Przyjmij sobie z 1000 kalorii dodatkowo na ten dzien a jak spalisz wiecej to potraktujesz to jako dodatkowy deficyt .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2470 Napisanych postów 5796 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106145
Ja bym to potraktował jako dodatkowe wysiłek bo zawszę to przyśpieszy redukcje a nie że zaczynasz myśleć żeby dokładać kalorii. Jeśli zaczniesz to robić regularnie to wliczysz to w sesję aerobowe ale na chwilę obecną poprostu zostaw dietę bez zmian.

Z czasem też może dokładać wycieczki rowerowe zamiast kardio i też w jakimś stopniu zda egzamin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Wiele będzie zależało od tego jaką będzie intensywność tego wysiłku i tętno w trakcie jazdy Zakładając, że przejedziesz 15 kilometrów w godzinę, to praktycznie żaden wysiłek na rowerze. Chyba, że przy ogromnym nachyleniu terenu, np. w górach. Ja np. biegam taką prędkością, więc masz porównanie. Nie ma możliwości, żeby spalać 500 kalorii w godzinę jazdy na dystansie 15 kilometrów. Myślę, jednak, że nie ma co zaprzątać sobie tym głowy. Skoro będzie to okazyjny wyjazd, to nic w ilości spożywanych kalorii bym nie zmieniał.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 912
Dystans 60km z jakimiś tam pagórkami :) prędkość od 15 do 20 na godzinę ale oczekuje przerwy jakieś. Noi mój typowy tryb życia siedzący
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33009 Napisanych postów 23112 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277924
Gempio
Dystans 60km z jakimiś tam pagórkami :) prędkość od 15 do 20 na godzinę ale oczekuje przerwy jakieś. Noi mój typowy tryb życia siedzący
Więc jak jak pisałem wyżej zjedz sobie coś przed trasą a na trase weź jakies zakąski energetyczne , na końcu po wycieczce zobaczysz ile ci pokaza zegarek czy aplikacja , przeanalizujesz odczucia organizmu i będziesz widział ( będziesz to czuł ) czy byłęś w stanie spalic bardziej 1000 kcal czy 3000 kcal i jakiś procent kalorii z tego sobie dołóz w tym lub w następnym dniu jako dodatek lub potraktuj tą wycięczke jako ekstra bonus dający większy deficyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Myślę, że jeżeli jesteś osobą zdrową chociażby o średnich możliwościach treningowych, bez jakiejś otyłości, czy problemów z gospodarką insulinową, to tutaj nie mam potrzeby żeby wymyślać jakieś specjalistyczne zabiegi. Te 60 kilometrów to raczej aktywny wypoczynek. Zjedz około 2 godziny przed wysiłkiem pełnowartościowy posiłek. Tak, abyś w trakcie trwania jazdy nie czuł go na żołądku. Przez te cztery godziny jazdy nie potrzebujesz nic więcej. To nie jest 10 godzinna wyprawa górska. Po jeździe kolejny pełnowartościowy posiłek i tyle.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 912
Dobra, no to juz chyba wszystko wiem. Dzieki wszystkim!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium