SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyposarzenie siłowni .

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Witam . Mam nadzieję że w dobrym dziale . Otóż chodzi mi oto abyście doradzili mi jaki sprzęt na siłownie kupić , dostaliśmy z gminy 6 tysięcy złotych na zakup sprzętu na remizę wiejską . Zastanawiam się nad kupnem ławeczki firmy Marbo ( cena około 2000 tysięcy ) , atlasu firmy Kettler ( 2 stanowiska , cenA około 3400-3700 ) , ławeczki skośnej do treningu brzucha ( około 100 zł ) , i kilka innych drobnych dupereli . Co o tym sądzicie ?? ,Chciałbym zasięgnąć waszej opinii . Z góry dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jak ktoś wspomniał, wszystko od tego jaki jest długofalowy plan na tą siłkę. Kto ma być jej docelowym klientem, osiedlowe koksy czy rodziny z dziecmi, młodzież czy to bardziej fitness ma być...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
nie baw sie w atlasy inwestuj w wolny ciezar i hantle, stojaki do sztangi, lawka plaska z regulacja, drazek sufitowy lub nascienny, porecze rownolegle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Drążek już mamy , ciężaru na dzień dzisiejszy mamy ponad 100kg , hantle , sztangi itp mamy , a te 6 tysiecy i tak ma pójść na siłownię , bo rozliczamy się z tego .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Nie wiem co tam dokładnie już macie ale te atlasy to tak jak gsmt pisze odpuść sobie. I dokup coś marbo z serii semi pro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Czyli atlasy stanowczo nie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Porządny atlas pochłonąłby cały Twój budżet. Podstawa to wolne ciężary, poręcze, drążek + jakiś wyciąg i nic więcej nie trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
wszystko zależy jak poważnie treningi będą traktować osoby, które na ta salę przyjdą, jak poważnie to atlasu z pewnością bym nie brał, ale coś takiego:
- Ławka dwustronnie regulowana MP-L002 - ławka dedykowana na siłownię dlatego z pewnością długo posłuży 949,00 zł;
- Klatka RACK z wyciągiem górnym MS-U004 - można wykonywać z asekuracją przysiady, wstawić ławkę i wyciskanie na klatę (z asekuracją), dodatkowo mamy wyciąg górny 1 399,00 zł;
- Suwnica na nogi z hak maszyną MS-U006 - 2 299,00 zł;
- Poręcze do ćwiczeń (regulowane chwyty) MS-D001- 269,00 zł
- za resztę nabyłbym obciążenie, 100kg obciążenia o którym wspomniałeś że macie to jednak mało

co do suwnicy zależy jakie podejście jest u ludzi, którzy będą przychodzić, jak w stylu, że nóg nie ćwiczę bo mam duże, lub nóg nie ćwiczę bo jak mi nogi urosną to spodni nie włożę to wtedy sprzęt byłby zbędny, trzeba rozeznać rynek (tak jak wspomniałem wszystko rozbija się o podejście użytkowników)

nie napisałeś ile osób będzie przychodzić i ile ławek już macie, od tego zależy czy kupować jedną czy np dwie ławki regulowane

w wariancie gdyby ludzie nie byliby zainteresowani treningiem nóg wtedy zrezygnowałbym z "Suwnica na nogi z hak maszyną", wcześniej wymienianą Klatkę Rack Klatka RACK MS-U012" kupiłbym bez wyciągu górnego (jest taka możliwość), a w zamian zakupiłbym "Wyciąg stacjonarny górny i dolny MS-W005 siedzisko MS-A005 stopy MS-A004 blokada MS-A003 uchwyty C1-C6 Zestaw SW21" (1 436,00 zł);

jak dobrze pamiętam to zakupiony sprzęt o wartości powyżej 3000zł dostarcza firma marbo swoim samochodem za darmo, no i użytkownicy forum sfd otrzymują 5% rabat.





Zmieniony przez - kanap w dniu 2014-02-04 21:09:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
zamiast wywalic 2,2k zl na suwnice lepiej kupic komplet hantli stalych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
gsmt
zamiast wywalic 2,2k zl na suwnice lepiej kupic komplet hantli stalych

tak jak mówiłem to czy warto kupić suwnicę zależy od tego jak będą podchodzić ludzie, którzy przyjdą ćwiczyć, jak nie mają zamiaru ćwiczyć nóg to sprzęt zbędny
hantle stałe to już kompletny bez sens, komplet z wagą od 5kg do 40kg (co 2,5kg) kosztuje około 5,5 tyś wraz z stojakiem

Tak naprawdę to aby pomóc w tym temacie to trzeba wiedzieć jaki sprzęt już mają i ile ludzi będzie ćwiczyć?



Zmieniony przez - kanap w dniu 2014-02-05 08:27:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
myslelaem ze te hantle tansze sa..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujacy- sztangielki i trening obwodowy

Następny temat

Witam!

Wiecej