SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypadanie włosów izotek

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Dwa lata temu brałem izotek przez okres 8 miesięcy i wziąłem tylko połowę dawki, a skutki tego świństwa odczuwam do dziś... Mam 20 lat i martwi mnie strasznie wypadanie włosów. Jak przed lekiem miałem gęste włosy to teraz mi wypadają przez co są rzadkie i bardzo wolno, nierównomiernie rosną.. W rodzinie nikt nie miał problemów z włosami a mój tata (50l) ma jak na swój wiek bardzo bujną fryzurę. Czytając na forach niby nikomu nie udało się rozwiązać problemu z włosami po izoteku i jest to nieodwracalne. Co ten izotek takiego robi że tak krzywdzi włosy? Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296
To nie wina izoteku. Podejrzewam, że po prostu zaczęło ci się łysienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rhymez
To nie wina izoteku. Podejrzewam, że po prostu zaczęło ci się łysienie


Rzeczywiście dla prawie wszystkich osób biorących izotek w moim wieku lub młodszych w tym kobiet nagle każdy łysieje i włosy ma jak siano. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie gadaj bzdur. Od samej suchoty te włosy już lecą a Ty mówisz że zaczęło się łysienie nie przez izotek. ha ha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296
Gdyby to była wina izoteku to po 2 latach juz dawno ci odrosły. Ale przeciez lepiej wszystkim go obwinić. Skoro jestes przekonany ze to wina izoteku i nie przyjmujesz innych przyczyn wypadania włosów to po co ten post, przeciez ty wiesz najlepiej.
Ja bym zrobił trichoskopie, zbadał testosteron, dht, kotryzol, pasożyty, tarczyce
Ale mozesz dalej tłumaczyć sobie ze to przez izotek i czekać aż bedziesz łysy jak kolano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rhymez
Gdyby to była wina izoteku to po 2 latach juz dawno ci odrosły. Ale przeciez lepiej wszystkim go obwinić. Skoro jestes przekonany ze to wina izoteku i nie przyjmujesz innych przyczyn wypadania włosów to po co ten post, przeciez ty wiesz najlepiej.
Ja bym zrobił trichoskopie, zbadał testosteron, dht, kotryzol, pasożyty, tarczyce
Ale mozesz dalej tłumaczyć sobie ze to przez izotek i czekać aż bedziesz łysy jak kolano



Brałem dwa lata temu, przez 8 miesięcy. Od zaprzestania minęło trochę ponad rok. Wypadanie włosów zaczęło sie już po prawie miesiacu brania leku. Skoro po ponad roku nie mineły mi także inne skutki uboczne takie jak suchość skóry, oczu, ogólne wysuszenie organizmu i inne skutki o których nawet mi sie juz nie chce wspominac, to dlaczego tylko z włosami problem miałby zniknąć? Praktycznie każdy po tej zarazie tak ma. Bronisz tego izoteku jakbyś był jego sprzedawcą. Post jest po to aby dowiedzieć się czy ktoś może rozwikłał ten problem :) Wystarczy wpisać w google izotek lub izotretynoina włosy i jest tego mnóstwo. Zresztą nawet mój "LEKARZ" po kuracji powiedział mi że "trudno albo cera albo włosy" gdzie chciałem mu, a właściwie to jej w chwili wypowiedzenia tego walnąć w twarz :) Zaznaczam, że lekarka starsza, typowa baba nie znająca się na swoim zawodzie gdzie nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie bo po prostu NIC NIE WIE.
Więc reasumując, skoro podałem jasną przyczynę wypadania włosów to oczekuję, że ktoś może w podobnej sytuacji rozwikłał problem i pomoże innym lub po prostu jest w tym obeznany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296
Ale ty obwiniasz izotek nie robiąc innych badań. Trądzik jest powiązany z łysieniem bo jedno i drugie powoduje dihydrotestosteron. Wiec możliwe ze izotek ci je poprostu przyspieszył. Najpierw porób badania i idź do dobrego dermatologa bo jak po 2 latach od odstawienia nie masz odrostu to cos jest nie tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U lekarza prowadzącego już dawno w trakcie kuracji robiłem badania tylko na krew i to musiałem się sam upominać o skierowanie do laboratorium, wyniki były zawsze mieszczące się w normach. Nie wiem nawet jakie badania robić i jakiego lekarza wybrać. Włosy nie dość że wypadaja to strasznie wolno rosną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://f.kafeteria.pl/temat-4529391-lysienie-izotek/


Każdy ma praktycznie to samo i to jest jeden z wieluuu tematów z tym zwiazanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296
Ja raczej słyszałem opinie ze po izoteku włosy sa w lepszym stanie i nie trzeba ich czesto myć. Na twoim miejscu bym zrobił trichoskopie i badania hormonalne i potem poszedł z nimi do dermatologa.
Włosy z tylu i boków tez ci leca?


Zmieniony przez - rhymez w dniu 2020-01-05 15:44:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O tym, że ktoś ma włosy w lepszym stanie po izoteku nigdy nie słyszałem i nie wyczytałem nigdzie zaś o częstości ich mycia tak - po prostu się nie przetłuszczają. Na głowie wypadają włosy równomiernie, po całości są przerzedzone. Najlepsze w tym wszystkim że to niby cebulki włosa się uszkadzają bo owłosienie łatwo "odpada" na całym ciele, np. bez problemu moge sobie wyrywać włoski na rękach, nogach..

Większość przez izotek ma problemy a Ci którzy piszą "super nic nie miałem żadnych skutków ubocznych" to tak jakby kupili samochód co sie chrzani a każdemu wokół mówili że super fura nic sie nie psuje. Ale prawda też w tym taka że każdy inaczej na ten izotek reaguje. Ja po bodajże miesiącu brania tego jak czekałem w kolejce do dermatologa to myślałem że zemdleje jakieś słabości miałem w ogóle czułem się momentami jakbym miał zaraz paść albo zasnąć w sekunde a mówiąc to lekarzowi tylko popatrzy i ma to w d.. pod koniec stycznia mam wizytę u swojje super dermatolog po roku czasu nie chodzenia do niej, nagram całą rozmowę z nią pytając ją czy wie jak działa ten lek i parę fajnych pytań jej zadam. później jej odtworzę nagranie, mam nadzieję że bedzie zadowolona jak "wszyscy po izoteku" u niej..

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Wypadanie_włosów_izotek-t1198150.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamanie rzepki

Wiecej