SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypadający bark :<<<<

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Czy naprawdę nie wiecie czym zajmuje się fizjoterapeuta? Podpowiem, że doborem i nauką ćwiczeń pomocnych m. in. w przypadku problemów ze stabilnością "barku". Nie trzeba zgadywać, domyślać się jak poprawnie wykonać jakieś ćwiczenie (bez instruktażu na żywo jest to praktycznie niemożliwe), wystarczy zapłacić. Grosze w stosunku do wartości zdrowego barku. Nie wszystkie rodzaje niestabilności będą podatne na ćwiczenia. Od ustalenia tego jest dobry ortopeda i dobry fizjoterapeuta. Jednak w większości przypadków dobrze dobrane i systematycznie wykonywane ćwiczenia będą pomocne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7
Witam. Moze troche odswieze temat, bo ten problem tez mnie dotyczy. A wiec mam 23 lata i od 17 lat uprawiam sport , zaczolem od plywania 6 lat potem pilka 14 lat (az do dzis) , gdzies tam pojawil sie boks, no i od jakis 2 lat spedzam wiecej czasu na silowni... Od roku wypada mi bark , zaczelo sie to od felernego sparingu na boksie... Nastepnie w przeciagu 6 miesiecy wypadl mi 6 razy , w wiekszosci na meczach, przy zamachu upadku starciu cialem .. Mimo to nie oszczedzalem sie i caly czas uprawialem sport , ale glownie to ze moglem go uprawiac zawdzieczam silowni, gdy slysze ze ktos ma pomoc komus ustalic plan treningowy to lekko mnie to dziwi, przeciez kazdy sam wie jak i na ile moze sobie pozwolic cwiczac na silowni , przeciez to wiadome ze nie mozna robic zadnych cwiczen za glowe bo odrazu kwalifikuje sie to ze zwichnieciem... Ja cwicze staranie czesto z lekkim obciazeniem , a uwierzcie mi bark gdy mi wypadnie to jest go w stanie wstawic tylko lekarz lub osoba ktora naprawde miala z tym doczynienie gdzy mam mocno zbudowany miesien przy obreczy barkowe a on starannie blokuje wstawienie barku. No i nie ma znaczenia jak on jest duzy , bo jak to niektorzy mysla , gdy bede mial duzy miesien to mi nie wypadnie, a to wielki blad bo wypadnie napewno (moze nie tak szybko, ale jednak)i z gorszym skutkiem.. Tak wiec albo dac sobie spokoj ze sportem , i zostac na silce , albo operacja bo innej opcji nie ma. Sam ide 29 listopada , wiec jestem ciekaw jak bedzie dalej... Aha i pompki w wielu rodzajach i powtorzeniach , naprawde skutecznie pomagaja..Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

powiększanie biustu

Następny temat

pomóżcie:))

Wiecej