SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyniki Kortyzolu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 912

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1570
Siemka,

Jak w temacie , potrzebuję info odnośnie tego jaki poziom Kortyzolu uważa się za poprawny?
Ostatnio badałem sobie z rana a mój wynik to: 20,02 ug/dl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699678
No to musisz mieć podane normy laboratoryjne .Podwyższony poziom kortyzolu (zazwyczaj wynoszący około 10 – 30% ponad przyjęte normy), to częsty problem w dzisiejszym społeczeństwie, który nie omija osób aktywnych fizycznie. Warto wiedzieć, iż dobrym sposobem na zmniejszenie kortyzolowej nadwyżki jest zmiana trybu życia. Umiejętne zarządzanie stresem, dbanie o ilość i jakość snu, odpowiednio ukierunkowane żywienie, dobrze zaplanowane treningi, a w razie potrzeby – uwzględnienie dodatkowej suplementacji, to najskuteczniejsze sposoby na to, by poziom kortyzolu utrzymać w ryzach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1570
@flex1976 otóż nie podali mi jakie są normy :/ Jest tylko wynik ,dlatego się zdzwiłem ;.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699678
Tutaj masz uśrednione normy
Kortyzol - normy
Kortyzol charakteryzuje się dobowym cyklem produkcji - najwyższe jego stężenia obserwuje się w godzinach porannych, a najniższe w późnych godzinach wieczornych:
godz. 8.00: 5 - 25 ug/dl (0,14 - 0,96 umol/l lub 138 - 690 nmol/l);
godz. 12.00: 4 - 20 ug/dl ( 0,11 - 0,54 umol/l lub 110 - 552 nmol/l);
godz. 24.00: 0 - 5 ug/dl (0,0 - 0,14 umol/l lub 0,0 - 3,86 nmol/l).
Wartości prawidłowe stężenia kortyzolu w moczu zwykle mieszczą się w granicach 80 - 120 µg/24h.
Czyli masz w normie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1570
Dziękuję bardzo :)!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Osłabienie po bieganiu

Następny temat

Męskie piersi + problemy zdrowotne + brak siły + wyniki

WHEY premium