SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynik RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1284

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Witam
Mógłby mi ktoś pomóc z odczytaniem wyniku rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego ?


Pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa

Niedomknięcie łuku tylnego kręgu S1

L4/L5: Niewielkie tylne uwypuklenie krążka m-kręgowego z modelowaniem worka oponowego



Oczywiście wiem, że muszę się udać do fizjoterapeuty tylko najpierw jestem ciekawy czy to coś poważnego i jaka jest terapia na takie dolegliwości. Dodam, że odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najpierw się skonsultuj jeszcze z lekarzem który zlecił wykonanie badania , niestety jak na 20 lat to zmiany w odcinku lędźwiowo-krzyżowym są już dość spore i nie można tego zaniedbywać. Trenujesz , pracujesz , wykonujesz jakieś ćwiczenia itp.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Dobra inaczej
Byłem już u fizjoterapeuty, były to 3 wizyty jednogodzinne. Miałem nakłuwane igły i lekarz pokazał mi 5 ćwiczeń, które kazał wykonywać w domu. Więc tak wykonuję ćwiczenia (te od fizjoterapeuty), a po za tym spaceruję sporo(szybki marsz) od czasu do czasu delikatnie biegam i porobię kilka ćwiczeń na rozciąganie.
Nie byłem z wynikiem u lekarza, który zlecił mi badanie, bo jest delikatnie mówiąc jest on nieogarnięty i zlecił mi badanie na MR za moją namową.


Zmieniony przez - Tomas18_29 w dniu 2016-07-17 23:18:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Masz rację, że nie można tego zaniedbywać i dlatego robię ćwiczenia od fizjo, a po za tym sam zacząłem się ruszać jak pisałem wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To dobrze ponieważ jak to zaniedbasz to będzie niestety gorzej, miałeś wizytę u fizjoterapeuty oraz przeprowadzoną terapie i jesteś poinformowany odnośnie dalszego postępowania, może warto rozważyć wizytę u innego lekarza skoro obecny nie wzbudza Twojego zaufania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Jak najbardziej fizjo jest bardzo dobry. Nic do niego nie mam. Powiem Ci jeszcze, że nigdy w życiu nie odczuwałem bólu w kręgosłupie tylko to się stało po ćwiczeniu na siłowni (chyba martwy ciąg to się nazywa, ale w moim wykonaniu było to coś innego ;p). A Ty co sądzisz o tym uwypukleniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tomas18_29
Jak najbardziej fizjo jest bardzo dobry. Nic do niego nie mam.


Wspominałem o lekarzu bo pisałeś że nie idziesz z racji jego podejścia.

Tomas18_29
Powiem Ci jeszcze, że nigdy w życiu nie odczuwałem bólu w kręgosłupie tylko to się stało po ćwiczeniu na siłowni (chyba martwy ciąg to się nazywa, ale w moim wykonaniu było to coś innego ;p). A Ty co sądzisz o tym uwypukleniu ?


Niestety za mało informacji oraz nie można wykonać na Tobie badania a to jest kwestia niezbędna do oceny samo uwypuklenie czasem może nawet nie dawać objawów, zapytaj swojego fizjo skoro piszesz że zna się na rzeczy i ma możliwości przeprowadzenia badania funkcjonalnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Nie idę do ortopedy, który napisał mi skierowanie. A fizjoterapeuta jest w porządku zna się na rzeczy :P Fizjoterapeuta mówił, że ta pogłębiona lordoza i ten niedomknięty łuk nie jest źródłem bólu, bo to są wady wrodzone tak mam albo tak miałem. Powiedział, że źródłem jest te uwypuklenie no i ufam mu nie powiem. Racja zapomniałem się go spytać czy te uwypuklenie da się zażegnać poprzez aktywność fizyczną (jeszcze zadzwonię do niego). Może Ty masz jakąś wiedzę o takim uwypukleniu skąd się wzięło, czy da się wyleczyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tomas18_29
Fizjoterapeuta mówił, że ta pogłębiona lordoza i ten niedomknięty łuk nie jest źródłem bólu, bo to są wady wrodzone tak mam albo tak miałem.


lordoza nie jest wrodzoną ponieważ powstaje w okolicy 9-12 roku życia jako zaadaptowanie do zmiany pozycji ciała na pionową , pogłębiona lordoza jest wynikiem np. wad postawy , nieprawidłowego balansu mięśniowego itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Tak, ale wtedy nie bolał mnie kręgosłup, w ogóle nigdy mnie nie bolał tylko zaczęło boleć po tej siłowni. A możesz mi odpowiedzieć na to ostatnie pytanie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z sobą

Następny temat

Lipomastia czy ginekomastia

WHEY premium