SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynalazek niepełnosprawnego Brytyjczyka

temat działu:

Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 2694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez zaborek z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28851


Środa, 25 czerwca 2003

Dwa rowery w jednym

LoAdstar to rower dla niepełnosprawnych - najnowszy wynalazek Brytyjczyka z Portsmouth, Glena Wickena. Zbudowana z dwóch rowerów górskich maszyna wyposażona jest w silnik, umożliwiający jej podjazd pod górę i rozwinięcie prędkości do 25 km/h.

Jak pisze lokalna brytyjska gazeta "Portsmouth Today", jeszcze kilka lat temu elektryk Glen Wicken był sprawnym, uprawiającym sport mężczyzną. Podczas jazdy na rowerze BMX miał jednak poważny wypadek. W efekcie stracił pamięć, cierpi na dotkliwe bóle głowy, ma problemy ze wzrokiem, utrzymaniem równowagi oraz poruszaniem.

Cztery lata po wypadku Wicken skonstruował rower-wózek inwalidzki. Nazwał go LoAdstar. Jak sam mówi, do zbudowania wehikułu przekonał go udział w lokalnym projekcie dla niepełnosprawnych "Switch Onto Success". "Znam się na kolarstwie więc pomyślałem, że mogę wykorzystać swą wiedzę, by pomóc innym ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji" - powiedział Glen Wicken gazecie. (jask)

Wrzucilem to bo Pavlo chcial

Doradca w dziale Sporty Extremalne

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" -Albert Einstein

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3044 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32840
oooo jak miło :D dobry motyw :D ale to jednak nie bardzo wyczynowy tylko rekreacyjny :D bo jak tu podskoczysz albo cos takiego :P ale ogolem niezly pomysl a temu Brytyjczykowi to wspolczuje .. takiego wypadku na BMX
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rockring

Następny temat

Problem z rozciąganiem

nutloveb