SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wymioty po kreatynie na czczo.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 639
Witamy przedwczoraj zacząłem swój pierwszy cykl na kreatynie. Pierwszy raz wziąłem ją przed treningiem gdzieś w okolicach 14. Wczoraj natomiast wziąłem ją na czczo tak jak zaleca producent. Na śniadanie zjadłem jajecznicę z kanapkami, a na obiad makaron durum z kurczakiem. Około godziny 16 zaczął mnie boleć brzuch, niewiele później zacząłem wymiotować. Wymioty i biegunka trzymały mnie cały wieczór i całą noc. Teraz (rano) wydaje mi się, że sytuacja się poprawiła jednak chciałbym zapytać czy w takim razie dalsze branie kreatyny na sens? Czy powodem było wzięcie jej na czczo czy po prostu mój organizm źle na nią reaguje? Wolę nie próbować kontynuacji brania kreatyny bez żadnej konsultacji żeby sobie bardziej nie zaszkodzić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32857 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Może zbieg okoliczności i złapałeś jakąś wirusówkę lub coś ci zaszkodziło .
Nie musisz przyjmowac kreatyny na czczo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9030 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699300
Dawkowanie kreatyny na czczo to dawno obalony mit . Spokojnie możesz spożyć po posiłku . Pozatym jw
1. Sposoby dawkowania kreatyny:
1) Suplementacja stała:
5g dziennie o dowolnej porze dnia
Lub tylko około treningowo, czyli 5g przed treningiem oraz 5g po treningu.

2) Suplementacja cykliczna (6-12 tygodni) :
DT: 5g przed + 5g po treningu
DNT: 5g o dowolnej porze dnia

3) Suplementacja z fazą nasycenia (do 6tygodni) :
Pierwsze 5-7 dni 20-30g podzielone na porcje po 5g.
Kolejne dni po 3-5g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Wątpię by po całym dniu zwalac winę na kreatynę.

Jak uważasz że po tej biegunce już jest ok, zacznij na nowo z kreatyną, jak uważasz że jeszcze odczuwasz jakieś dolegliwości to zadbaj o lekko strawne pozywienie, jak już się wykurujesz na 100% zacznij cykl

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Dokładnie, nie sądzę by kreatyna była tutaj problemem
Tak czy inaczej nie bierz jej na pusty żołądek jeśli nawet tylko psychicznie źle się z tym czujesz
Jak weźmiesz ją z posiłkiem, to też będzie dobrze

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
jakby t byla wina kreatyny to bys sie wyrzygal zaraz po spozyciu porcji
wrzuc sobie ja w ciagu dnia w trakcie posilku i nie powinno byc zadnego klopotu z ukladem pokarmowym, byc moze jest cos jeszcze w diecie coi po prostu CI nie sluzy. tzreba tutaj zrobic przeglad i metoda prob i bedow wykluczyc to co powoduje u ciebie negatywne efekty ze strony ukladu pokarmowego. innym rozwiazaiem jest zastosownaie np. kreatyny w formie HCL, ktorej rozpuszczalnosc jest duzo lepsza i nie obciaza tak zoladka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
odczekaj trochę, może to być tylko zbieg okoliczności może to było tlyko zatrucie, po kreatynie prędzej rozwolnienia bym się spodziewał, ale nie wymiotów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
u mnie mdlosci czasem wywoluja smaki poszczegolnych suplementow, jak jest cos niedobrego w smaku to czasem czuje dyskomfort na zoladku i po prostu mnie mdli na sama mysl o przyjeciu kolejnej dawki.
wiec moze tez kwestia nastawienia sie do tego co spozywasz akurat, byc moze narecasz sie, ze produkt wywoluje u ciebie mdlosci%)

spozycie suplementu z posilkiem moze z powodzeniem pomoc pozbyc sie wiekszosci dolegliwosci ktore pojawiaja sie z ukladu pokarmowego, wiec mysle, ze taka opcja zalatwi problem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 4 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 349
na czczo kreatyna to wg mnie bezsens. Bierz jak już po śniadaniu, a wg mnie najlepiej przed i po treningu. Jaka to kreatyna ?


Zmieniony przez - michael1 w dniu 2019-12-09 18:59:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Również nie wydaje mi się, żeby stosowanie kreatyny, czy przyjęcie jej na czczo miało jakiekolwiek znaczenie w przypadku wystąpienia wymiotów w drugiej części dnia.

Prawdopodobnie złapałeś jakiegoś wirusa. Teraz pełno tego wszędzie i łatwo się zarazić od innych osób.

Istnieje również możliwość zatrucia pokarmowego.

Kwestia tego czy dalej stosować kreatynę będzie zależna od tego, czy problemy trawienne przejdą i jak będziesz się czuł. Ciężko może być o treningi w sytuacji wymiotów, biegunki, czy innych tego typu problemów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron w wieku 16 lat

Wiecej