SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyliczanie kcal na redukcji - ważne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 344
Witam. Od razu napiszę, że raczej już poczytałem większość tematów odnośnie redukcji itp. i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie o dokładnie chodzi o to.
Jestem na redukcji. 2tyś kcal dziennie. Jako, że nie trenuje zbyt ciężko siłowo(problemy barkowe) postanowiłem zejść nisko z kalorycznością potraw, ale...
Dwa, trzy razy w tygodniu pobiegam lub wybiorę się na rower. Przed wiadomo bcaa. Ale po takim rowerku czy bieganiu pulsometr z którym się nie rozstaje pokazuje mi 4tyś kcal spalonych w ciągu całego dnia. Zdarza się, że podczas biegania czy rowerku zrobię ponad 1tyś kcal. I teraz pytanie co z dietą ? Wiadomo, że nie można zejść za nisko z kcal bo metabolizm stanie w miejscu. Organizm potrzebuje 2tyś. Poćwiczę, pójdę do pracy zrobię z 2500kcal. 500 to u mnie redukcja, ale co jak spalę 4tyś. ?
Powinienem zmienić dietę czy może przestać tyle trzaskać km na rowerze ?

Nie odczuwam na razie specjalnie zmęczenia. Przez 1 miesiąc spadło ok 4kg pewnie dużo wody... Nie jadę na zawody a po prostu chcę zgubić tłuszcz z brzucha choć ważę 80kg przy 188cm wzrostu :) Tłuszczyk jest a ma go nie być :)
Proszę o odpowiedź, z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Proponuję się rozstać z pulsometrem takie wyliczenia są obarczone dużym ryzykiem błędu.Tak jak i pomiary z wag typu tanita Po drugie proponuję podnieśc kalorycznośc diety, bo 2 kcal dla mężczyzny, to zdecydowanie za mało, zwłaszcza, że jednak jesteś aktywny.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 344
A dlaczego rozstawać się z pulsometrem jak wskazuje on dobrze ?
Po uwzględnieniu wszystkich wymiarów itp. pokazuje mi ok 2tyś kcal dla mojego ciała i mierzy to odpowiednio. Do tego dochodzi praca i lekki trening i robi się ok 2700kcal dziennie :)
Więc raczej pulsometr nie ma tu nic do gadania. Do tego wiem ile kcal spalę przy 2h jazdy rowerem czy biegając :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
To tak jak rowerki na siłowaniach które pokazują spalone kalorie, niby na jakiej podstawie to pulsometr określa, tak samo jak maszyny na siłowni na podstawie tętna, to są zgrubne wartości.

nie zastanawiaj się co pokazuje pulsometr, patrz w lustro i to będzie wyznacznik
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Jak Anubis nie patrz na pulsometr gdyż tak na prawdę nie jest wiarygodny i szczególnie takie pomiary. Nic lepszego nie będzie jak sam sobie nie obliczysz zapotrzebowania i odejmiesz kalorie (300-500 kalorii) a następnie ułożysz jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile oliwy z oliwy na raz?

Następny temat

Bardzo syty posiłek - czas trawienia

WHEY premium