SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie francuskie jednaracz sztangielki...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1415
witam,

Mam pytanie odnosnie cwiczenia opisanego w atlasie cwiczen:

WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE

czy dozwolone jest przytrzymywanie reki wykonujacej cwiczenie dlonia drugiej reki .

Nie bójcie się próbować nowego - amatorzy zbudowali arkę,
profesjonaliści Titanica...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32136
zle przeczytalem chodzi ci o usztywnienie reki?

Zmieniony przez - WnB w dniu 2004-07-19 17:26:50

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8170
tzn. wymagane jest przytrzymanie reki ćwiczacej drugą , dokładnie w miejscu bicepsa , rekę dajesz od strony twarzy , wymaga tego utrzymanie poprawnej techniki i poprawnego wykonania ćwiczenia

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1026 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32136
nie jest wymagane jezeli ktos potrafi cwiczyc poprawnie bez przytrzymania to tesh daje rady jest dopuszczalne ale nie konieczne
POZDRO

##JeŚLI DoPiNg TO tYlKo fOrMa naJCzYStSZA##

##SFD FIGHT CLUB##

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6852
nie jest wymagane, ale warto tak ćwiczyć. z praktyki wiem że szalenie cięzko urzymać łokieć we właściwej pozycji, zwłaszcza w ostatnich powt. serii.

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
właśnie ze wzgledu na technike napisałem że jest wymagane , szczegulnie jeśli naprawde chcesz poćwiczyć czyli duze obciążenie będziesz stosował - osobiście nie widziałem jeszcze nikogo komu udało by się to bez przyrzymania drugą ręką i zdecydowanie nie polecam bo sobie jeszcze krzywde można zrobic - a sam fakt kilkunastu kilo żelaza nad głową wymaga chyba nadwrażliwości co do techniki i bezpieczeństwa

dlatego według mnie jest wymagane

narqua

- = - = -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6852
dokładnie tak.

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9168
zgadzam się z theREDevil- jednak nie wydaje mi się iz powinno sie przytrzymywać ręke od strony twarzy na bicepsiemogę sie mylić jednak ja przytrzymuje od zewnętrzej strony na tricu-efekt moim zdaniem o wiele lepszy-jeśli miałbym robić bez przytrzymywania moge nałozyć z 17 kg i zrobić pare machnięć(idzie o wiele łatwiej) z przytrzymaniem nawet nie prubóje bo usztywnienie ręki powoduje większe zaangazowanie trica w przeciwnym wypadku angazujemy także barki(bez sensu) -lepiej brac mniejszy ciężar a wykonac poprawnie technicznie

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
wiem o co ci chodzi ale źle myslisz , trzymając reke na bicepsie utrzymujesz poprawna technike i jedyne co się rusza to przedrami ze sztangielka i dodatkowo działa to ja zabespieczenie przed oberwaniem sztangielka w łeb , blokujesz ręke żeby nie poleciała ci całkowicie w druga strone - w kierunku drugiego ramienia
natomiast twoja wskazówka działa zupełnie przeciwnie , trzymajac w ten sposób wspomagasz tylko złe ułożenie i mięsniami które pracuja bardziej niż tricepsy są - moge sie tylko domysleć , bo jeszcze nikt takiej techniki chyba nie stosował , ale logika podpowiada że motyle które przeciwstawiaja sie ruchowi wymuszonego przez obciążenie sztangielki i dodatkowo twój opór

zdecydowanie ni może być tak jak mówisz , trzymając za biceps , pozwalasz za pomocą dźwgni na prace tylko i wylacznie tricepsów

narqua

- = - = -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9168
a tak apropo-to jak robisz to wyciskanie jednorącz to rzymasz ręke przed czy za głową -bo coś mi sie zdaje że ty robisz przed....to będzie sie zgadzać

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
oczywiście że przed , ja chodze na siłke a nie do cyrku , zreszta nawet w twoim wykonaniu za głową cały ten opis przed chwilą sie zgadza - i jest to poprostu błędne i niebespieczne wykonania

nie rób tak

narqua

- = - = -

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - ocena

Następny temat

pływanie jako aeroby?

BF