SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie Wielokrotne - propozycje, uwagi , dyskusje

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 363194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No niby tak ale tu waga ciała też odgrywa ważną rolę. Jak takie miśki które były na mistrzostwach Polski ponad 100 kg żywej wagi to faktycznie ponad 50 kg już trzeba dać na sztangę aby nawiązać walkę z tymi lżejszymi.
No no myślę że będą emocje bo tu faktycznie będzie ciekawie. Niby te 5 min czas jest ale wytrzymałość musi być ale i sila też bo odbijania nie będzie nawet zatrzymanie tu i tu to tym bardziej sila musi być.
Ja tam też ciekawy jestem oprócz Tadka to Goldi potężny byk ale i Rysiek mega silny jest no i kilku chłopaków których na Mistrzostwach poznałem z wagi ciężkiej
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Maniek ja taki średni byczek jestem hihi Ty to dopiero szeroki jesteś ja dziś już zacząłem przygotowania do strict curl i dylemat mam czy 40 kg nie zrobić tego boju przez 2 minuty dziś zrobiłem teścik przy ścianie z wyprostowanymi kończynami wg regulaminu i na rozgrzewkę 30 kg x 30 pompa dobra weszła nastepnie 40 kg x 20 bicki już chciało rozerwać hehe do takiego stopnia że na 60 kg szło już mega ciężko haha 2 minuty to mało na takie Uginanie będzie trzeba dobry ciężar zapodać hehe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Ale zawody zapowiadają się wyśmienite, patrząc co było na MP to chłopaki będą mieć super formę, może jeszcze kilku dobrych zawodników przyjedzie jak np Adaś to podniesie się poprzeczka żeby wbić się na podium w strict curlu czekam by sprawdzić chłopaków z podciąga na drazku powinni mieć mocne i wytrzymałe bicki no i Tadziu się szykuje na mnie to daje kopa do ostrego orania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Ale Rysiu jak by tak dowalił 10 - 20 kg mięcha to by dopiero był King Kong
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 850 Napisanych postów 1029 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12222
goldberg1982
Ale zawody zapowiadają się wyśmienite, patrząc co było na MP to chłopaki będą mieć super formę, może jeszcze kilku dobrych zawodników przyjedzie jak np Adaś to podniesie się poprzeczka żeby wbić się na podium w strict curlu czekam by sprawdzić chłopaków z podciąga na drazku powinni mieć mocne i wytrzymałe bicki no i Tadziu się szykuje na mnie to daje kopa do ostrego orania

Patrząc na siebie to podciąganie na drążku za bardzo się nie przekłada na bicka, zwłaszcza przy ścianie. Jedynie siłę z drążka zauważyłem na bicku że jest duża gdy podciągałem się na wąsko nachwytem z obciążeniem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Całkiem możliwe. Podciąganie na drążku czy to szerokie czy wąskie częściowo angażuje skrzydła ale i tak w dużej mierze biceps przejmuje sporą jednak role.

Niekiedy widziałem na siłce lekkich chłopaków którzy po 30 razy się podciągali ale też dwóch takich znajomych ze siłowni waga ciężka około 100 kg czy lekko ponad i też np po 10 do 15 razy dali ładnie radę to jedno wszyscy maja mocny biceps. Taka mała obserwacja.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7287 Napisanych postów 12489 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87751
Dobra oficjalna informacja ze strony WCT Spartan pewnie pojawi się dopiero pod koniec lipca ale data jest klepnięta 25 wrzesień .
Pięć konkurencji rozegramy w takiej kolejności :
1/ podciąganie z 20kg open
2 WW z wybranym obciążeniem i z podwójnym stopem (ok. 1,5 sek ) open do współczynnika wielokrotności ( ciężar sztangi x ilość powt./ ciężar ciała ) w przypadku kobiet mnożnik x 1,5.
3 / podciąganie bez obciązenia open w przypadku kobiet mnożnik x 2
4/ pompki na komendę open w przypadku kobiet mnożnik x 3
5/ strict curl wielokrotny z wybranym obciążeniem open do współczynnika wielokrotności ( ciężar sztangi x ilość powt./ ciężar ciała ) w przypadku kobiet mnożnik x 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Kolejność startowania w strict curlu od najmniejszego po najcięższy ciężar?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
3 miesiące więc zasuwamy i formę rzeźbimy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Polski w TSK - PZKFiTS - 30.05.2021 Katowice

Następny temat

Małgorzata Hałas R.I.P

WHEY premium