SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie Żołnierskie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Cześć , chodzi o wyciskanie Żołnierskie a dokładnie o technikę wykonania ćwiczenia gdy opuszczaam ciężar maxymalnie najniżej pracę przy wyciskaniu w górę na początku przejmuje triceps , gdu opuszczam sztangę na poziom brody wtedy czuję najbardziej mięśnie naramienne , stałe napięcie mięsni , nie czując tricepsa i teraz pytanie czy lepiej opuszczac ją tylko do brody czy do konca by pracował też triceps ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Tak, w szczególności nie powinno się wykonywa c tego ćiwczenia z dużym ciężarem wtedy jest po barkach na pewno , mniejsze ciężary technika na plus i też daje popalić mięśnią bez nie wiadomo jakich ciężarów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
co do tehcniki wykonywnaia wyciskania sztangi typu zolnierskiego jednym z wazniejszych elementow jest tutaj elewacja obreczy konczyny gornej ktora mozesz zauwazyc na filmie



w koncowej fazie ruchu.

co do Twoich osobistych odczuc, nie ma tutaj ograniczen co do momentu w ktorym zatrzymujesz sztange, oczywiscie na pewnym poizomie zaawansowania naturalne bedzie, ze ciezar bedzie sam opadal na klate, obecnie jak jestes w stanie trzymac napiecie, to je trzymaj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Czyli Prowadzić łokcie i stawy barkowe prosto do góry przed siebie nie na boki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
dokladnie, skoro miales je w odwiedzeniu to najprawdopodobniej tutaj byl blad ze czules tricki podczas ruchu, wiele osob jak obserwuje na silce nie prowadzi lokci przed siebie, tylko na boki, przez co znaczna czesc pracy nie wykonuja miensiami naramiennymi, stad miedzy innymi pozniej problemy nie tylko z rozbudowa naramiennych, ale i wiekszy stres dla stawow barkowych czy nadgarstkow, pozniej jest to przyczyna bolu stawow zarownow barkach, jak i naszych dloni. Sprobuj skorygowac technike tak, aby wykonanie ruchu czuc w miensiach naramiennych glownie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Dzięki, myślę że to jest ten błąd który popełniałem dobrze że wreszcie zauważyłem że coś jest nie tak jak powinno być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


od 8:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
A jak ma się to do wyciskania zza karku? By ograniczyć pracę tricepsu? Wydaje mi się że przy tym ćwiczeniu lockie muszą być bardziej po bokach czy również tak jak przy wyciskanie zolnierskim?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Tak na prawdę musiałbyś nagrać film ze swojego wyciskania żeby można było dokładnie ocenić czy sama sylwetka podczas wyciskania ma zachowaną prawidłową postawę. Nie napisałeś nic o sobie i jak długo ćwiczysz. Jeśli jesteś początkujący to ten triceps może być odczuwalny bo po prostu jest za słaby i po kilku/kilkunastu treningach się wzmocni i problem sam się rozwiąże, natomiast jestem zwolennikiem pełnozakresowego wyciskania choć jak w każdym ćwiczeniu trzeba znaleźć dla siebie odpowiedni rozstaw dłoni na sztandze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
Cziczioo
A jak ma się to do wyciskania zza karku? By ograniczyć pracę tricepsu? Wydaje mi się że przy tym ćwiczeniu lockie muszą być bardziej po bokach czy również tak jak przy wyciskanie zolnierskim?


osobiscie wyciskania zza glowy nie robie i nie polecam, ruch wykonywany w wyciskaniu tego typu jest dosc specyficzny i trudny do opanowaie, jeszcze bardziej niz wyciskanie zolnierskie, co wiecej jeden nieostrozny ruch gdy mamy juz solidne klamoty moze nam zalatwic bark na dlugie tygodnie, wiec osoiscie bym byl za tym, abys szlifowal sama forme wyciskania zolnierskieo. mozesz tez sprobowac opcje innego wyciskania, np z hantlami w siadzie czy w pozycji stojacej, opcji na wyciskanie jest wiele, moze Smith Ci bardziej podpasuje

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
TomQ-MAG
Cziczioo
A jak ma się to do wyciskania zza karku? By ograniczyć pracę tricepsu? Wydaje mi się że przy tym ćwiczeniu lockie muszą być bardziej po bokach czy również tak jak przy wyciskanie zolnierskim?


osobiscie wyciskania zza glowy nie robie i nie polecam, ruch wykonywany w wyciskaniu tego typu jest dosc specyficzny i trudny do opanowaie, jeszcze bardziej niz wyciskanie zolnierskie, co wiecej jeden nieostrozny ruch gdy mamy juz solidne klamoty moze nam zalatwic bark na dlugie tygodnie, wiec osoiscie bym byl za tym, abys szlifowal sama forme wyciskania zolnierskieo. mozesz tez sprobowac opcje innego wyciskania, np z hantlami w siadzie czy w pozycji stojacej, opcji na wyciskanie jest wiele, moze Smith Ci bardziej podpasuje


Tak wiem czytałem o tym ćwiczeniu i wykonywałem , wykonuje go i wiem jakie kuku może narobić , skupiam się na podstawowych ćwiczeniach i chce wykonywać je jak najlepiej dlatego napisałem do was a co do maszyny Smith'a to nie dla mnie lubię czuć ciężar w swoich łapach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To jest jak z każdym ćwiczeniem powszechnie uważanym za szkodliwe, jeśli brać pod uwagę zaangażowanie mięśni i ich pracę podczas ćwiczenia to wyciskanie zza karku jest ćwiczeniem skuteczniejszym w budowaniu mięśnie naramiennych, ale nie powinno być wykonywane przez początkujących to po pierwsze, a po drugie trzeba mieć na prawdę zdrową obręcz barkową bo wszelakie zrotowane barki czy słabe rotatory stawu barkowego szybko dadzą znać o sobie. Ćwiczenie jest wartościowe ale trzeba wziąć poprawkę, że nie dal każdego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] DT - Ready to war with myself.

Następny temat

Początkujący plan do oceny 3x tydzień

WHEY premium