SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciąg górny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 193 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1880
Witam. Otóż w mojej domowej siłowni mam chyba wszystko co potrzeba: obciążenia, ławki, drążek, gryfy. Ale brakuje mi wyciągu górnego. Zastanawiam się jednak czy może opłaca się w ogóle wydawac na niego 300zl? Pomyślałem że może kiedyś jak spróbuję split to przydałby się do treninu pleców. Jak myślicie? Z góry dzięki i pozdrawiam!#
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Osobiscie uwazam, ze lepiej od wyciagow sprawdzaja sie maszyny typu hammer. Wyciag natomiast lepiej pasuje do domu i tez mozna go wykorzystac

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 333 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8665
Jak dla mnie to 2 kołowrotki, stalowa linka i masz wyciag pierwsza klasa. No chyba ze masz sprzet w pokoju i nie mozesz robic dziur w scianach/suficie to lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 193 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1880
Nie nie w pokoju :) mogę robić dziury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Wyciąg jest fajnym sprzętem tylko trzeba się zastanowić czy koniecznym. Jeśli do podciągania to drążek ale jako rozbudowa siłowni to pare fajnych ćwiczeń na wyciągu można zrobić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 193 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1880
Ok. A więc jak starczy mi kasy to może kupię:) ale co do tych kołowrotków to gdzie można takie kupić? W jakimś ,,żelazniaku" powinny być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Castorama mozesz poszukac.
Osobiście na rozwój mięsni pleców stosowałbym więcej podciągania niż wyciągu górnego ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 193 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1880
No tak ale w splicie 4 ćwiczenia mógłbym wykonać n plecy i chyba przydaloby sie to 5 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Niekoniecznie, w każdym rodzaju treningu grzbiet jesteś w stanie zbudować na 2-3 ćwiczeniach reszta to modyfikacje i zmiany bodźca treningowego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 87 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9421
Zgadzam się. Nawet w splicie partia raz w tygodniu trzy ćwiczenia wystarczą. Ciągi, wiosła, podciągania. Po trzech porządnie wykonanych ćwiczeniach nie będziesz miał siły na kolejne. Jeżeli chodzi o zmiany bodźców treningowych to w obrębie tych ćwiczeń jest wiele możliwości chociażby Zmiana martwego klasyka na sumo lub inny, zmiana sztangi na sztangielkę lub pół-sztangę w wiośle oraz zmiana szerokości jak również rodzaju chwytu w podciąganiu. Tak więc o brak wyciągu przy zmianie treningu bym się nie martwił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
Grzbiet jest jest ogromną partią i skomplikowaną ale lubi ciężar i różne zakresy powtórzeń bazę się buduje na kilku ćwiczeniach detal dopieszcza resztą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW LEGS PUSH PULL do oceny

Następny temat

[BLOG] TS90 - walka o formę

Wiecej