SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciąg do sufitu HW3

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2140

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez DUDA_ z działu Kelton.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8760
Ostatnio zapragnąłem wyposażyć swoją skromną siłownię w wyciąg, a że nie miałem zbyt wielkich funduszy do wyboru miałem w/w wyciąg (http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/111) oraz bliźniaczo podobny firmy konkurencyjnej (wiadomo jakiej ). Jako, że wyciąg firmy KELTON wygrywał w każdym technicznym aspekcie oraz ceną z wyciągiem konkurencyjnym to wybór padł właśnie na sprzęt produkcji firmy z Brzeska. A teraz od początku i po kolei chciałbym ocenić każdy punkt działania firmy oraz sam sprzęt. Jeśli chodzi o kontakt telefoniczny to tutaj nie mam zastrzeżeń, miła Pani i najważniejsze po rozmowie nie było żadnych niedomówień, nawet dzwoniąc po 2 dniach Pani skojarzyła sprawę i nie musiałem jej przedstawiać ponownie o co mi chodzi, tylko mam jedną uwagę skoro na stronie piszę, że jeden numer jest do Pana Gaudnika to niech odbiera, rzeczony Pan a nie Pani konsultantka (bo zawsze to lepiej rozmawiać z szefem ) ale dużo przez to nie straciłem także to tylko detal. Towar odbierałem osobiście jako, że mieszkam dość "niedaleko" Brzeska, także wydrukowałem sobie mapkę do firmy i wyruszyłem do siedziby... no i tu największy minus jaki chce przyznać za BRAK jakiegokolwiek oznakowania firmy, nic nawet najmniejszej tabliczki, przez to zrobiłem gratis 200m w poszukiwaniu KELTON'a, także załatwienie nawet małego baneru czy tabliczki myślę, że problemem by nie było, a tak by klientom ułatwiło życie. Odbiór sprzętu bez zarzutu wszystko poszło sprawnie.

A teraz co do samego wyciągu:

Sprzęt dobrze zapakowany w kartonowe pudełko. Po otwarciu pudła wszystkie elementy osobno, nawet wszystko było (prawie wszystko bo brak "instrukcji" instalacji wyciągu, zresztą całkowicie zbędnej ale o tym później) i tu proponowałbym firmie aby takie błahe rzeczy jak ten wyciąg były od razu złożone bo przecież to 3 minuty roboty a przynajmniej klient będzie ucieszony. W sumie składa się go dość prosto, oczywiście trzeba posiadać niezbędne narzędzia. Sam wyciąg wykonany dość solidnie, spawu trochę pożałowane od wewnętrznych stron ale prędzej sprzęt wyrwie się z sufitu niż te spawy pękną. Kółka mogłyby mieć jednak głębsze rowki bo te co dostałem można nazwać co najwyżej kółkami dookoła wklęsłymi ale nawet linka prowadzi się dobrze i nie wypada. Oczywiście żeby nie było tak kolorowo to dostałem jedną śrubę krótszą i nie chciała jej złapać zakrętka więc trzeba było dokupić, tu też prośba do firmy, żeby bardziej zwracano uwagę co się wrzuca do pudełka. Patent z tulejkami trafiony działa jak należy i wygląda dużo estetyczniej niż te zaciski. Tu teraz wracam do brakującej instrukcji, która została mi przesłana mailem, KELTON sugeruje w niej aby przykręcić wyciąg do sufitu za pomocą kołków 10x80 które z moich obserwacji mogły by przejść na wylot przez dziury w wyciągu dlatego polecam użyć kołków 14x70 tzw "pod klucz" trzyma się bardzo dobrze. Wytrzymałość na dobrym poziomie założyłem narazie 95kg na pręt na obciążenie i uwiesiłem się (ważę +- 60kg) na drążku, nic nie drgnęło także wytrzymałby sporo więcej.

Podsumowanie: (dla tych którym nie chce się czytać całości niech tylko to przeczytają ) no więc jak na wyciąg za "aż" 75 PLN w 120% spełnił on moje oczekiwania, także kontakt z firmą nastraja pozytywnie więc myślę, że jeszcze kiedyś wydam coś u KELTON'a

KONIEC,

trochę się rozpisałem, ale chciałem być obiektywny, proszę również Pana Gaudnika do ustosunkowania się do moich "zarzutów".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
john_ny: Bardzo bym chciał odbierać wszystkie telefony, ale fizycznie nie jestem wstanie :) Nad banerkiem pomyślimy :) Ciesze się że zauważyłeś że spawy są naprawdę porządne. Nad zmianą kółek pracujemy, ale te kółka nie powinna stwarzać problemu w czasie ćwiczeń. Przyłożymy z całą pewnością więcej uwagi tym szczegółom o których Pan pisał. Cieszę się z tego że wyciąg spełnia Pana oczekiwania w 120% :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Sog

Dzięki twojej recenzji ułatwi to kupno sprzętu innym ludziom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1567
mam pytanie co do tego wyciagu.
w mojej piwnicznej silowni sufit jest wzmocniony szynami, i chcialbym wkrecic wyciag w taka szyne, ale ma ona okolo 20 cm szerokosci tylko.
jaka jest szerokosc wyciagu (miejsca mocowan)?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stojaki HS1

Następny temat

II Konkurs Kelton - Ławka, na której odważyłeś się ćwiczyć - WYNIKI + ANKIETA

WHEY premium