SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciąg HEAVY Otus I

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2751

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez DUDA_ z działu Kelton.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Od 07.11.2008 jestem posiadaczem KELTON Wyciąg HEAVY Otus I
utworzyłem ten temat ponieważ przed zakupem sam szukałem takich informacji i mam nadzieje że pomogą one innym zainteresowanym.

Sprzęt zamówiłem w 04.11 a otrzymałem po 3 dniach więc Super.
Sprzęt dobrze zapakowany, pierwsze wrażenie... myślałem że sprzęt będzie masywniejszy (ale to jeszcze o niczym nie świadczy)

Brak jakiejkolwiek instrukcji jak złożyć sprzęt i w jaki sposób przymocować do ścian
Poradziłem sobie z tym ale myślę że to wielki minus (firma Kelton opisuje obszernie sprzęt na aukcjach a nie pokusi się o napisanie krótkiej instrukcji DZIWNE) (ten sama przypadek dotyczy poręczy Kelton do ściany brak instrukcji dotyczącej zamocowania.Muszę jednak dodać poręcze spisują się Super dlatego pokusiłem sie o wyciąg firmy Kelton)

Po krótkim prostowaniu rurek(prowadnic) , uchwytów do ściany i wbiciu na sile oparcia na stopy do reszty konstrukcji (profile oparcia stóp nie bardzo chciał się zmieścić w profil konstrukcji) wywierceniu dziur w ścianie i zamocowaniu sprzęt gotowy do użytkowania.

Pierwsze wrażenie- opisane w opisie aukcji plastikowe kółka na metalowych łożyskach spełniają swoją rolę ale ich wygląd no nie za bardzo wszystkie 3 krzywe (zwichrowane) jak koła w starym rowerze mimo to spełniają swoją funkcję.

Uchwyt na obciążenia stawiał opór przesuwając się po rurkach (prowadnicach) znalazłem na to sposób nasmarowałem rurki olejem i jest OK ( wyda sie to śmieszne ale olej jakiego użyłem to zwykły kuchenny olej w pełni spełnia swoje zadanie, w domu od czasu do czasu przebywają małe dzieci a jak małe dzieci to wiadomo:) dlatego olej kuchenny.

NAJBARDZIE JAENAK ZDENERWOWAŁA MNIE JEDNA SPRAWA a mianowicie w zestawie powinny sie znajdować karabinczyki tak obszernie opisane w aukcji ,,W całym wyciągu drążki mocowane są na karabinkach, dzięki czemu ich zmiana jest szybka a drążek nie wypadnie w uchwytu" niestety brak w zestawie, znalazłem tylko 2 haczyki w kształcie litery S. NO I JESZCZE JEDNA WPADKA w zestawie brak drążka HD5 kierownica.

Braki oczywiście zgłosiłem (myśle ze takie przeoczeni może mieć miejsce ale najważniejsze jest to jak ta sprawa będzie załatwiona) po zgłoszeniu braków dosyć szybko zkontaktowała się ze mną tel. osoba odpowiedzialna z wysyłki(poniedziałek) wszystko pełna kultura ale brakujących elemętów jak nie było tak nie ma (piątek) wiec dzwonie i dowiaduje się że morze podkreślam MOŻE pod koniec następnego tygodnia będą te elementy WYPRODUKOWANE (drążek) i dopiero wysłane (czyli myśle że będzie to trwało min. 2 tyg. Od zgłoszenia braków)

Na koniec muszę napisać że nikomu nie robie anty reklamy ani reklamy tylko opisuje jak faktycznie wygląda sytuacja jest to według mnie moja obiektywna opinia o towarze i sprzedającym

Na koniec stwierdzam że mimo mieszanych uczuć jakie niosło pierwsze wrażenie stwierdzam że na tym sprzęcie moge wykonywać wszystkie ćwiczenia jakich się spodziewałem po tym sprzęcie
OCZYWISCIE OPRUCZ ćwiczeń przy pomocy drążka kierownica który do mnie nie dotarł.

Temat umieściłem na forum ponieważ nie chce skrzywdzić w jakis sposób sprzedawcy i daje mu możliwość USTOSUNKOWANIA sie do mojej wypowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17190
dzisiaj ćwiczyłem pierwszy raz.
musiałem zrobić kilka przeróbek.
straszna oszczędność na materiale.
jak to się ma niby trzymać na tak wąskim górnym uchwycie? (zrobiłem wzmocnienie blachą).
pracuje dosyć cicho.

życie jest za krótkie,żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
jeśli ktos ma jakieś pytania odotyczące tego sprzetu to chętnie opisze swoje spostrzezenia (czy chciał foto jakis elemętów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99460
Witam Dziękuję za recenzję wrzucę ją do odpowiedniego tematu.

Zapewniam Ciebie że wszystkie braki zostaną tobie wysłane , a z tym brakiem karabińczyków to nie przypadkiem ta przystawka w kształcie litery S ma służyć zamiast karabińczyka


Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Witam!!!
:) tak się domysliłem że S jest zamiast karabinczyków. Jest to drobna rzecz (warta 1.50zł) i jesłi te karabinczyki nie były by tak opisane (tak opszernie) pewnie nie zwrócił bym uwagi że ich nie ma ale według waszego opisu wynika że jest to duży PLUS że są a tu niespodzianka.
POZDRAWIAM i czekam na te brakujęce elementy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 858
Witam.
Zgadzam się w pełni z Tojaaa, jeśli w opisie danego sprzętu podkreśla się pewne jego zalety, dodatki, gratisy itp. które czasem o krok pozwalają wyprzedzić konkurencje i dokonać właśnie tego zakupu a nie innego, to powinniśmy otrzymać dokładnie to co zamawiamy. przecież np. kolor sprzętu w żaden sposób nie wpływa na jego funkcjonalność a jedynie na estetykę- więc pytam czy zamawiając sprzęt w kolorze biały przymknęlibyśmy oko gdyby się okazało że kurier przywiózł czarny?.To wszystko z pozoru drobne rzeczy haczyk czy karabińczyk,ale budują opinie i zaufanie do firmy. Jak mówi przysłowie" diabeł tkwi w szczegółach".
Osobiście sam posiadam zestaw TRYTON III i bardzo sobie chwalę ten sprzęt, choć nie dotarł on do mnie wolny od wad. pisze o tym bo właśnie przymierzałem się do kupna tego wyciągu i teraz mam mieszane uczucia,Może firma Kelton ma zbyt dużo zamówień i mówiąc potocznie czasem robi "lipe"( i tu nie chciałbym nikogo urazić to tylko domniemania), rozumiem, że dziś rynek rządzi się swoimi bezkompromisowymi prawami ale może czasem warto odpuścić kilka zleceń kosztem tego że produkt finalny jest wolny od wad.Skoro już się tak rozpisałem to propozycja z mojej strony do Keltona może warto wprowadzić coś w rodzaju znakowania każdego sprzętu. Każdy pracownik miałby swój numer i sprzęt który by został przez niego wykonany miałby nacechowany właśnie ten numer, w momencie kiedy dany sprzęt wykonuje więcej niż jedna osoba analogicznie były by to 2 lub 3 numery.W razie jakichkolwiek reklamacji miałbyś wszystko czarno na białym.Dział to również motywująco na pracowników.Może Kelton znajdzie chwile aby zając stanowisko w tej sprawie ?

Ps.Dalej rozważam zakup tego wyciągu, ale muszę mieć pewność że dostane towar bez zastrzeżeń

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Witam wszystkich

opisuje dalszy ciąg mojej tranzakcji (uważam tranzakcje za niezakończoną ponieważ nie otrzymałem wszystkich elementów zawarych w umowie (Aukcja internetowa) zawartej między mną a Kelton) a mianowicie tak jak opisywałem powyżej do końca tego tygodnia miałem ,,MOŻE a nawet powinienem” otrzymać brakujące elementy (no i mineło prawie 2 tyg od zgłoszenia braków). Koniec tyg. i się okazało że niestety tylko MOŻE (nie koniecznie) bo nic nie dostałem więc dzwonie (piątek) ( rozmowa oczywiście MIŁA, PEŁNA KULTURA ale co mi z tego) dowiaduje się że przesyłka nie jest wysłana i (ZNÓW) MOŻE będzie nadana w następnym tygodniu. Jak się łatwo domyśleć nie jestem za bardzo zadowolony, jeszcze do tego z rozmowy wchodzi fakt że przesyłka będzie wysłana Pocztą Polską co jak każdy wie łączy się z kilkoma dodatkowymi dniami zwłoki( przypominam że pieniądze na kącie firmy pojawiły się następnego max 2 dnia od kupna na aukcji kup teraz). Wniosek z tego taki że firma nie przejmuje się w żaden sposób z klijętem ( myślę że jeżeli by tak nie było to w takiej sytuacji minimum MINIMUM rekompensaty za ta zwłokę powinno być wysłanie braków kurierem aby ten czas nie narastał ale niestety nawet na to nie mogę liczyć) a stwierdzam to z przykrością bo nie jest to moja pierwsza tranzakcja z Kelton ( Z POPRZEDNICH BYŁEM ZADOWOLONY) Myślę że może w pewnym stopni jestem sobie winien tej sytułaci ponieważ kupujący wystawił od razu POZYTYWNY KOMĘTARZ sprzedającemu nie czekając na nadesłanie braków (kierowałem się poprzednimi doświadczeniami z firmą które świadczyły że jest to konkretna i solidna firma) jest tego jeden PLUS mianowicie okazało się z jaką firmą mam do czynienia i co myśleć na przyszłość.

Sytuacje opisuje dokładnie tak jak przebiega i nie jestem w żaden sposób stronniczy tylko pisze jak jest. Wyrozumiały dla sprzedawcy też staram się być ale jak wiadomo ma to swoje granice również nie chce być złośliwy dlatego chętnie wysłucham zdania SPRZEDAWCY i ARGUMĘTÓW które mnie przekonają że sytuacja wcale nie wygląda tak brzydko ze strony Kelton ( oczywiście jeśli takowe posiadają)

Sprawa oczywiście nie ma swojego końca i na pewno napisze jaki był jej koniec (czy byłem zadowolony z jej zakończenia czy nie i ile czasu to trwało)

Na koniec muszę napisać kilka słów o samym sprzęcie

Oczywiści wszystko co pisałem o wyciągu w poprzednich wiadomościach jest aktualne.

Sprzęt sprawuję się OK i stwierdzam że jestem w pełni zadowolony z ćwiczeń które mogę na nim wykonywać. Oczywiście do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić ale jak wiadomo nie ma sprzętu który był by zaprojektowany w pełni po naszej myśli (że chyba sami go zrobimy ale i wtedy podczas użytkowania dojdziemy do wniosku że niektóre rzeczy było można lepiej przemyśleć)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Witam

Jak obiecywałem zamieszczam dalszy ciąg mojej tranzakcji

jak pisałem powyżej wysyłka miała być (ponownie) dokonana w następnym tyg.
(wtorek) więc dzwonie i jak zwykle dowiaduje się że niestety (ponadto miałem otrzymać z chwile maila od miłej Pani z którą rozmawiałem ale również niestety a mineło już kilka godzin)

To zaczyna przypominać małą farsę moje telefony to tylko pieniądze w błoto (Mogę sobie dzwonić)

MIAŁEM NADZIEJE że może tu skontaktuje się zemną ktoś kompetentny (jest to dział producenta Kelton) i wytłumaczy mi tą całą sytuacja ale oprócz DUDY nic jak widać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99460
Cały temat i sprawę przekaże Keltonowi mam nadzieję że ten problem rozwiąże się szybko

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Witam!!!

Trochę już się ciągnie ta sprawa i zaczynam trochę wątpić ale jeśli uda Ci się coś zdziałać z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE (moje starania i telefony niestety nic nie przyniosły)
POZDRAWIAM!!! tojaaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 943
Witam!!!

Właśnie przed chwilą miałem miłą rozmowę (jak zawsze pełna kultura ) z osobą z Keltona
i zostałem zapewniony że dziś zostaną wysłane zaległości, również nastąpiła mała zmiana a mianowicie paczka zostanie wysłana KURIEREM (a nie pocztą co by zwiększyło oczekiwanie) co za sługuje na dużo pochwałe w kierunku firmy. Mam nadzieje że będzie to ostateczne załatwienie mojej tranzakcji z Kelton. Paczka mam być wysłana dziś więc jutro czy może w piątek powinna dotrzeć po otrzymani paczki na pewno napisze i zakończę temat

Na koniec muszę napisać że w ramach rekompensaty do przesyłki zostanie dołączony gratis

PS podziękowania dla DUDY z chęci a może nawet za praktyczne załatwienie spraw (nie wiem czy na pewno to jego interwencji pomogła w rozwiązaniu tej sytuacji ale i tak zasługuje na podziękowania ) jeszcze raz DZIĘKI I POZDRAWIAM (leci sog)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99460
No to teraz czekam na zakończenie tej recenzji.

Pozdrawiam Duda
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Do uzytkownikow Heavy Hyperiona II !

Następny temat

Wyciśnij sobie sprzęt za 4000 PLN - REGULAMIN ZAWODÓW

Water