SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 23 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1410
Witam,

Mam 21 lat, 175 wzrostu i ważę 77kg obecnie, startowałem z 80kg.

Moim celem była rekompozycję lub lekka redukcja.

Zapotrzebowanie na minimalne chudnięcie miałem 2500kcal + 2g białka na kg masy i tyle starałem się jeść, w miarę zdrowo i zbilansowanie...

Cwiczylem całe ciało na jednym treningu.

Jest lepiej ale i tak mam jeszcze tłuszcz, zastanawiam się czy dalej robić te "rekompozycję" czy może najpierw zbudować więcej masy mięśniowej nadwyżka potem redukować?

Nie zależy mi na byciu docietym czy jakimś mega nabitym, chce mieć widoczne mięśnie i nie być taki chudotlusty.

Ćwiczę od 2 miesięcy.


Dzięki







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75956 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754426
Istotne jest jednak to jakie te efekty były do tej pory? Stwierdzenie, że jakieś tam były tak naprawdę niewiele znaczy. Kontrolujesz pomiary obwodów ciała co jeden/dwa tygodnie rano na czczo? Bez tego nie da się określić efektów kształtowania sylwetki. Poza tym, jeżeli jednak efekty są, to po co zmieniać plan? Chyba, że są, ale bardzo słabe? Zbyt mało informacji podałeś w tym kierunku.

Odstępy między seriami uzależnione są od tego, jaką partię mięśniową trenujesz i jakie są to ćwiczenia. Im ćwiczenia angażują więcej mięśni i obciążają bardziej układ nerwowy, tym dłuższe przerwy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciśnij dalej tą rekompozycje masz jeszcze sporo balastu a im więcej smalcu zejdzie tym bardziej poprawisz wrażliwość insulinową co w dłuższej perspektywie da ci lepsze przyrosty jak wejdziesz znowu na nadwyżkę.
Nie musisz robić redukcji na poziomie nr Olimpia po prostu do momentu jak znikną boczne cycki i biodra


Zmieniony przez - Ćwiczę Bo Lubię w dniu 2022-08-29 14:32:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 367
Potrzebujesz konkretnej redukcji. Mimo, że sam widzisz fajne efekty to jednak poziom Twojej tkanki tłuszczowej nadal jest na wysokim poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 724
Nie baw się długo w rekompozycję, działa to tylko przez krótki czas. Moim zdaniem redukcja 300-500 poniżej zapotrzebowania kalorycznego i na tym powinieneś lecieć. Co jakis czas zrób 2 tygodniową przerwę
na zerze kalorycznym żeby dać organizmowi odpocząc. Siedzi jeszcze sporo fatu więc na razie masa nie będzie dobrym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33023 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277969
Tutaj w twoim przypadku tylko i wyłącznie redukcja wchodzi w grę i nie ma mowy o żadnej rekompozycji Bo zwyczajnie stracisz tylko czas. Rekompozycja istnieje ale jest to tak ciężki proces że zwyczajnie nie warto na nim się skupiać a w szczególności u takiej osoby jak ty więc musisz obrać jeden cel i na nim się skupić A na ten moment to tylko i wyłącznie redukcja do której musisz zabrać się z głową i prowadzić ją w odpowiedni sposób aby były też odpowiednie efekty. Wylicz swoje zero kaloryczne odejmij 200 kalorii na start i w trakcie dokonuj zmian
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3413 Napisanych postów 1917 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17368
Sporo jescze do zrzucenia, więc tylko rekucja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 23 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1410
Ok dzięki.

W takim razie zostawię te 2400/2300kcal ale zwiekszę aktywność, codziennie rower czy coś w tym stylu.

Nie chcę się głodzić jedząc po 2k..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75956 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754426
Tutaj niestety nie ma szans na żadną rekompozycję. Masz wysoki poziom tkanki tłuszczowej i niezbędna jest spora jej redukcja. Poziom jej wynosi spokojnie powyżej 22 procent, a warto pamiętać o tym, że już 15 procent powinno sugerować nam konieczność redukcji. Niemka więc sensu tracić czas na magiczne rekompozycje, tylko wprowadzić ujemny bilans energetyczny i redukować.

W takiej sytuacji sugeruję Tobie wrzucić plan diety i treningu do sprawdzenia. Zacznij od wyliczeń zapotrzebowania kalorycznego organizmu z dokładnego wzoru.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33023 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277969
szwagier3000
Ok dzięki.

W takim razie zostawię te 2400/2300kcal ale zwiekszę aktywność, codziennie rower czy coś w tym stylu.

Nie chcę się głodzić jedząc po 2k..
skoro nie chcesz pogłębiać deficytu poprzez cięcie kalorii z jedzenia to możesz użyć innych narzędzi do pogłębiania deficytu i tutaj masz do wyboru albo zwiększasz ilość sesji treningowych albo zwiększasz intensywność sesji treningowych które już wykonujesz lub wszędzie po trochu. Możesz też delikatnie ciąć z jedzenia i delikatnie dokładać aktywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 23 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1410
Teoretycznie to kalkulator kalorii pokazuje mi 2500 żeby chudnąć.

Ja sobie ustaliłem cel 2400, 160g białka, 65 tłuszczu i ok 300 węgli.

Wydaje mi się że jest okej.

Robię po 13k kroków dziennie, siłownia 3 razy w tyg i do tego dołożę rowerek.

Pytanie mam jeszcze co do treningu... Mam robic fbw? Split?

Do tej pory robiłem po prostu całe ciało po 2 ćwiczenia na daną partię, zwiększając ilość powtórzeń na większych partiach tj. plecy, nogi.

Dla przykładu biceps na wyciągu 2x8 i mlotki 2x8,
.

Plecy wiosłowanie 2x12 i na maszynie (zapomniałem nazwy) 2x12. Jedynie nogi robiłem trochę więcej serii.

Czy takie coś jest okej? Czy skupić się na czymś innym?

Nie robiłem żadnych martwych ciągow czy czegoś takiego bo boje się, że zrobię to źle i stanie mi sie coś z kręgosłupem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
dosc niskie te wyliczenia kalorii. jednak z drugiej strony jak wysilku masz niewiele, to powinno byc ok przy dolozeniu wystarczajacej ilosci ruchu. Tutaj w pierwszych kolejnosciach bym nie kombinowal z dlasyzmi ucinkami tylko manewrowal ewentualnie dodatkowym cardio. Mozna tez pomyslec o rotacji. By cos jakis czas w ciezsze treningi silowe tych wegli dac nieco wiecej...

ja bym szedl w kierunku planu zlozonego typu fbw lub klasyczny podzial PUSH PULL, gdzie w PUSH robisz czowrki a z PULL tyl uda.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek - ocena

Następny temat

Węglowodany z nabiału

WHEY premium