SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 519

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 155
Witam, potrzebuje porady odnośnie wyboru celu treningowego
Mężczyzna, 17 lat, 187cm, aktualnie ważę 80 kg (Zaczynałem 1.5 roku temu z wagą na poziomie ponad 100kg, 20 kg udało mi się zrzucić w około 6 miesięcy. Niestety, w tamtym okresie nie skupiałem się zbytnio na treningu siłowym i robiłem głównie cardio, więc zostało trochę więcej tego body fatu.) Od czasu redukcji (ponad rok) moja waga utrzymuje się na stałym poziomie. Jakoś 3 miesiące temu wróciłem do treningów, widoczny progres siłowy, jem około 2800 kcal (w granicach mojego 0) Jednak ciężko mi stwierdzić co dalej, wiele osób zalecało mi masę, jednak osobiście myślałem o redukcji do niższych poziomów bf by budować lepszej jakości masę. Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś by oszacował mój aktualny poziom bf. Z góry dzięki oraz przepraszam za zdjęcia jeżeli nie są wystarczające by ocenić. :D












Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Osobiście spróbowałbym to jeszcze dociąć, chociaż przez 8-12 tygodni.
2

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Tkanki tłuszczowej nie ma wiele. Podobnie jak i mięśni. Bez wątpienia dużym błędem było redukowanie bez treningu siłowego. W ten sposób straciłeś dość sporo mięśni. Włączając go efekty byłyby dużo lepsze. Tak też polecam Tobie zrobić. Również myślę, że warto jeszcze zredukować na niski poziom tkanki tłuszczowej, po to, aby późnej budować lepszej jakości mięśnie. Najważniejsze jednak będzie to, aby uczyć się podstaw techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych. Skoro wcześniej nie wykonywałeś ich to na pewno będzie problem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 155
Dzięki wielkie za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka, zdanie mam podobne jak koledzy wyżej. Też bym tutaj postawił na redukcję ale już z treningiem siłowym ;)
Tutaj nawet na początku nie pogłębiałbym deficytu z jedzenia a właśnie z treningu cardio, wg mnie to będzie dużo lepsza opcja, lepiej póki co dużo jeść na starcie i mieć więcej ruchu niż odwrotnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Nie pozostaje nic innego, jak poczytać trochę na temat treningu ogólnorozwojowego (full body workout) i postarać się ułożyć plan na podstawie jego zasad. Powinien on bazować na angażowaniu dużych partii mięśniowych, wykonując jak najwięcej ćwiczeń wielostawowych/złożonych. Powtarzanie ich na każdym treningu pozwoli na najszybszej nauce prawidłowej techniki tych ćwiczeń i zaangażowaniu ogólnym wszystkich partii mięśniowych. Zapraszam do artykułu na temat i wklejeniu planu w celu jego analizy.

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Jesteś tak na pograniczu możesz zarówno iść w kierunku budowania masy dołożenia kalorii do bilansu kolorystycznego ale z obserwowaniem skrupulatnym tego co się dzieje z sylwetką żeby w razie czego reagować, a możesz też jeszcze to dociąć, niżej z poziomem tkanki tłuszczowej wypracować lepszą wrażliwość insulinową do budowania masy. Decyzja należy do ciebie jednak jeżeli miałbym osobiście coś doradzić to poszedłbym w kierunku redukcji i wyciągnął jeszcze z tego parę oczek poziomu tłuszczu mniej na pewno zaowocuje to w cyklu masowym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gotowe sosy i polewy jako stały dodatek do diety

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium