SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wuchta34-blog(TS)-242,5kgx3powt-157str.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 128321

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
zwierzolud -Dzięki Bartek też mi się wydaje , że na żywo jest trochę lepiej. Twoja opinia jest dlA MNIE BARDZO WAŻNA. Oczywiście SOG
King 89 - zgadzam się , że chleba jest trochę za dużo ale w późniejszym etapie zamienię na ryż (marzec, kwiecień). Nie ukrywam w tym aspekcie jestem małym leniem. Duże znaczenie dla mnie ma skrócenie przerw między seriami i dodanie rowerka. Jeśli waga stanie i nie będzie dalszych efektów wówczas już zamienię chleb na ryż. Dzięki za rady oczywiście SOG

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44466
rozumiem

też jestem troszkę leniwy

a co do rowerku po siłowni, to nie jestem zwolennikiem.

spróbuj może TABATE
ja od czasu do czasu ją stosuje, gdy czuję że mnie lekko zalewa.

Trwa to ok 4-5 min, a daje niezłego kopa!


WKLEJAM ARTYKUŁ

TABATA" - czterominutowy trening metaboliczny


Tabata pochodzi z Japonii. Nie jest to jednak nazwa nowego modelu Toyoty ani konsoli Playstation. Tabata, a właściwie Pan Tabata to japoński naukowiec współpracujący z japońskimi olimpijczykami. Jego głównym zadaniem było (i być może nadal jest) doprowadzenie tych nowożytnych samurajów do szczytu sportowej formy.

Dleczego jednak w ogóle interesować nas może Pan Tabata (dalej w skrócie Tabatą zwany)? Otóż pan ten, jako pierwszy na świecie zaproponował trening który w tym samym czasie daje wyraźną poprawę zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej) jak i aerobowej (tlenowej). Kolejną unikalna cechą rozwiązania zaproponowanego przez Tabatę jest fakt iz trening ten jest interdyscyplinarny - pomaga tak samo kolarzom, łyżwiarzom, ciężarowcom, a nawet tym ktorzy pragną jedynie zrzucić sadło by jakoś wyglądać na golasa.

Metoda treningowa Tabaty jest tak prosta i krótka ale jednocześnie tak brutalna i ciężka iż zanim się jej nie spróbuje trudno uwierzyć zarówno w jej skuteczność jak i w jej intensywność.

Cała rzecz sprowadza się do czterech prostych punktów :

- wybierz jedno ćwiczenie pasujące do metody Tabaty (o tym dalej)

- w ciągu 20 sekund wykonaj tyle powtórzeń ile dasz radę

- odpocznij 10 sekund

- powtórz 7 razy

i to wszystko, cztery minuty i koniec. Radzę jednak nie kontestować prostoty tego treningu zanim się go nie spróbuje.


Bardzo istotny w "Tabacie" jest dobór ćwiczeń. Muszą one bowiem :

- angażować jak najwięcej mięśni (odpadają izolowane)

- angażować mięśnie w sposób w miarę równomierny, tak aby np. jedne nie poddały sie wcześniej niż inne (odpadają wyciskania stojąc ze względu na barki)

- umożliwiać bardzo szybkie odłożenie ciężaru w pierwszej sekundzie odpoczynku i szybkie podniesienie go z powrotem w dziesiątej sekundzie (odpadają klasyczne przysiady ze sztangą)

- umożliwiać bezpieczne odłożenie ciężaru w każdym momencie ćwiczenia w przypadku niemożności jego kontynuowania bez ryzyka kontuzji (odpadają martwe ciągi)

Zdecydowanie najlepszym ćwiczeniem do "Tabaty" jest przysiad ze sztangą trzymaną z przodu.

Jak łatwo zauważyć ćwiczenie to spełnia wszystkie powyżej wymienione wymogi. Jeżeli chodzi o ciężar uzyty w tym ćwiczeniu zaleciłbym zaczynać od 20% maksymalnego ciężaru. Ciężar można zwiększyć wtedy gdy w ostatniej, ósmej serii przysiadów jest się w stanie wykonać więcej niż 8 powtórzeń.

Domową wersję "Tabaty" można zrealizować wykonując ćwiczenie zwane po angielsku "Thruster" . Wygląda ono tak :

- stajemy w rozkroku na szerokość ramion trzymając w dłoniach na wysokości barków sztangielki lub hantle odpowiednich rozmiarów (około 20% maksymalnego ciężaru w wyciskaniu stojąc)

- wykonujemy głęboki przysiad (dupsko niemal do ziemi) utrzymując sztangielki w tej samej pozycji

- podczas wstawania z przysiadu wyciskamy sztangielki nad głowę do pełnego wyprostu rąk

- powrót sztangielek do poziomu barków kończy jedno powtórzenie


Dlaczego polecam ten program? Jest to program unikalny, łączący w sobie trzy cechy:

- rozwija wydolnośc aerobową
- rozwija wydolność anaerobową
- podkręca znacząco metabolizm i stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej


Dobierz do siebie odpowiednie ćwiczenie, wiem że masz problem z kolanem.
ale może aniołku będą dla ciebie odpowiednie?

Zastanów się

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
King89 - dzięki za artykuł bardzo ciekawy i edukacyjny (człowiek uczy się całe życie). Jestem zwolennikiem "nowości" i na 100% spróbuję a o efektach będę pisał.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9855
rafale kierunek sluszny!mysle ze ten pierwszy cykl rzezbiaco redukujacy bedzie bardzo warzny zbieraj swoje doswiadczenia czekaj na opinie i walcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 248
Wyprubowalem to cwiczenie Pana Tabate. Ale rzeznia, naprawde daje w kosc! Nie wiem czy pomoze to w spaleniu tluszczu ale napewno poprawi to kondycje! Szczerze powiedziawszy az sie pozygalem po tym! Chyba zostane fanem tego cwiczenia! Osobiscie polecam!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44466
Chyra, tak szczerze to ja też rzygałem

ale tylko przez pierwsze 2 razy, no z tym fatem to tak nie do końca chybam, głównie to dieta jest za to odpowiedzialna.

Ale ćwiczenie naprawdę daje popalić!
z czasem zwiększ obciążenie i staraj się jak najszybciej, jak najwięcej w ciągu 20 s zrobić powtórzeń, dodatkowo gdzie masz 10 s przerwy nie stój w miejscu a lekko podskakuj


masakra

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 248
Robilem przysiady ze sztanga z przodu i w koncowej fazie dodatkowo wyciskanie sztangi. Normalnie wyciskam 80 kg w serii na bary wiec wziolem sobie 45 sztange. Po pierwszej minucie zmienielem na 20, hehe. Ale cwiczenie naprawde daje w kosc! Nawet jak nie spala fatu a poprawia wytrzymalosc to ja jestem ZA TYM CWICZENIEM! Dzieki!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
CÓŻ RZEC JAK ZDĄŻYŁEM NA KILKU TRENINGACH ZAUWAŻYĆ AMBICJI NIE BRAKUJE, A I WIEDZA W DZIEDZINIE OGROMNA SAM Z NIEJ SKORZYSTAŁEM I TO NIE JA JEDYNY. CHOĆ OSTATNIO TRENINGÓW REGULARNYCH BRAK TO JEDNAK KILKA SŁÓW NA TEMAT ODŻYWIANIA DAŁO U MNIE PEWNE REZULTATY JUŻ 100KG NIE MA TAKŻE WIEM O CZYM MÓWIE. DZIĘKI ZA TO RAFAŁ POWODZENIA ŻYCZE I TRZYMAM KCIUKI NA PEWNO OSIĄGNIESZ SUKCES

juz nie stówa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
uki1982 - cieszę się , że moje skromne doświadczenie mogło się komuś przydać. Dzięki , że trzymasz kciuki za mnie. Ja za Ciebie również.

Trening Pana Tabaty zostosuję w późniejszym etapie zbijania wagi. Na 100% z niej skorzystam.

W dniu dzisiejszym skonsultowałem trening z Juliuszem i będę trenował - serie łączone zaczynając od izolowanego:

Podział treningu:

Klatka:
a)Rozpiętki x10 x10 x10 x10 i w połączeniu bez przerwy z
wyciskanie sztangi w wąskim chwycie x 10 x10 x10 x 8
b)wyciąg na klatkę x10 x10 x10 x10 +
wyciskanie sztangielek głową do góry x10 x10 x10 x10
Biceps:
a)Modlitewnik jednorącz x10 x10 x10 w połączeniu z
sztanga łamana x10 x10 x10
b)wyciąg jednorącz na biceps x10 x10 x10 w połączeniu z
sztangielki chwyt młotkowy x10 x10 x10

Na koniec bieżnia - szybki marsz 10 minut.
Cały trening trwał 60 minut, Pompka i palenie duże. Trochę potrwa zanim przystosuję sie do tego rodzaju treningu.
Jutro ćwiczę barki, triceps, przedramię i trochę nogi

Jutro opiszę jakie ćwiczenia.
Przesłaniem mojego bloga jest chęć podzielenia się doświadczeniem z młodszymi kolegami z siłowni. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie proszę pytać chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9855
kazdy wariant treningu wymaga sprawdzenia kazdy organizm reaguje inaczej mozna powiedziec napewno tylko tyle ze przy twoim starzu z kazdego sposobu treningu ukladu serii zmiany tempa cwiczen powinienes wycisnac to co najlepszew kilka tygodni a poniewarz lustro i koledzy z forum sa twoimi sedziami sugerowal bym czestsze zamieszczanie fotek np.co 3tygodnie mozna by wtedy zauwarzyc zachodzace zmiany i dyskutowac o zmianach w diecie ilosci aerobuw itp
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW PYTANIA

WHEY premium