SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wuchta34-blog(TS)-242,5kgx3powt-157str.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 128337

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776560
160x5 luzik

jest gites

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Venc1Lq - witam, zapraszam do regularnego przeglądania i komentowania.

BD Wielki - dzięki, do Dzika Noteckiego jeszcze daleka droga ale pracuję nad tym.

Animal - u Ciebie to tylko kwestia czasu kiedy będziesz ciskał i ciągnął takie ciężary. Masz nowy plan , prowadzącego także efekt murowany.

Russell - cieszę się, że u Ciebie siła również idzie do góry, dobrze rokuje na przyszłość. Masz ogromną przewagę ponieważ możesz trenować nogi ja nie dlatego nie mogę w pełni uzyskać ładnego wyniku zarówno w ciągu jak i siadzie. Niestety tu nic nie jestem w stanie zrobić.

wiewior - stopniowo dojdziesz do takich ciężarów, cierpliwość, konsekwencja, upór i cel to klucz do sukcesu. Progresywne zwiększanie siły wymaga czasu a tego młodszym zawodnikom brakuje (wiem po sobie bo też tak kiedyś myślałem)

Helssing - dzięki, przegonicie mnie i to dwa razy. Stosunek mojej wagi ciała do ciężarów w porównaniu z Waszym jest tragiczny. Zdecydowanie lepiej Wy w tym aspekcie wyglądacie aniżeli ja. Gdybym ciągnął z 350kg a ważył 125kg to faktycznie już można powiedzieć o małej sile u mnie.

Rion - dzięki, powolutku do przodu.



CELE :

Hm... pierwszy raz w mojej skromnej historii startów jest progres siły w okresie letnim. Postaram się go adekwatnie wykorzystać i dołożyć kilka kilogramów na kolejnym treningu ciągów i ławki - głową w dół. Martwi mnie kłucie w przedniej części barku, mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego i pozwoli normalnie trenować.

W dalszej perspektywie - jesień - próba zwiększenia siły w ciągu i ławce ale już typowym planem na siłę. Nie jednocześnie to i to ponieważ z doświadczenia wiem , ze jeśli w ciągu chciałbym dokładać i ławce to ucierpi na tym ławka. Co pierwsze pójdzie pod siłę zobaczymy. Obecnie myślę i rozważam taktykę na jesień.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
No Wuchta gratuluje że siły przybyło bede często zaglądał do twojego dziennika co słychać. Widze że nowe cele założyłeś sobie już na jesień żebys tylo kontuzji nie złapal jakieś ale mam nadziej ze tak nie będzie!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776560
Przyjacielu na ile stopni mniej więcej masz ułożoną ławkę przy wyciskaniu głową w dół gdzieś czytałem że właśnie zbyt duży duży kąt na ławce przy wyciskaniu głową w dół obciąża w znaczący sposób przedni akton naramiennych i przeciąża staw barkowy


pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90343
Wuchta34 Życze powodzenia w dążeniu do nowych celów. Ja miałem takie samo kłucie, ale w części lędźwiowej kręgosłupa. U mnie powodem bólu okazala się zła techniak przysiadów. Więc u ciebie może być zły kąt nachylenia jak napisłą Rion.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Robercik - siła troszeczkę do przodu. Planuję kolejne cykle zawsze z wyprzedzeniem aby mieć czas na zastanowienie się co będzie najlepsze i jak mam podejść do zagadnienia.

Rion - hm... ławka nie ma za dużego kąta ale coś może w tym może być. Dziwi mnie , ze podczas wyciskania głową do dału nie czułem bólu a głową do góry już tak. Dzisiaj przy barkach było juz lepiej. Chcę troszeczkę dołożyć na kolejnym treningu klatki...

Venc - technika to raczej ok, chociaż ciągle ja doskonale. Kontuzje to normalna sprawa ale mam nadzieję, że nie będzie to nic strasznego.

Dzisiejszy trening barki, triceps, przedramię

Barki:

a) lina w opadzie na tył barków 3x8

b) wyciskanie sztangielek siedząc 20x10, 25x8, 25x8 - lightowo ze względu na bark

c) wznosy bokiem na wyciągu linami na bok barków 3x8

d) ściąganie prostego drążka na tył barków 3x12-10 w SS z
--- szrugsy 3x12

Triceps:

a) wyciskanie sztangi w wąskim chwycie łokcie przy ciele 80x10, 100x8, 110x6, 120x5, 100x6

b) poręcze 3 x8 bez obciążenia

c) seria potrójna :
--- ściąganie rączki wyciągu podchwytem x8
--- ściąganie rączki wyciągu nachwytem x8
--- ściąganie na triceps lina x8

Przedramię:

wyciąg nachwyt i podchwyt 3x12-8
trzymanie sztangi 3x10secund podchytem

Brzuch spinanie 3x25-20

Wrażenia:

Cieszyło, że mogłem wykonać wyciskanie na barki sztangielkami. Nie ciężar był dzisiaj najważniejszy zarówno w barkach jak i tricepsie. Cały trening 55minut, czyli przerwy krótkie około 60-80sekund. Nowość to seria potrójna na koniec tricepsa - fajna odskocznia polecam raz na jakiś czas.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
na jakiej zasadzie robisz przedramie na tym wyciągu? może ja mam takie urządzenie na siłke ale o tym nie wiem :D ciekawi mnie to nie słyszałem o ćwiczeniu z maszyny na przedramie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776560
chcesz kopa dla barków daj im serie łączoną unoszenie bokiem + wycisk tymi samymi ale w zakresie 12-15 ruchów to jest jazda

Trening bardzo fajnie poszedł ciężary słuszne

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90343
chcesz kopa dla barków daj im serie łączoną unoszenie bokiem + wycisk tymi samymi ale w zakresie 12-15 ruchów to jest jazda

hehe ja tak ćwicze barki w mojim ACT tylko zamiast wycisk mam arnoldki. Wuchta sorry za offtop. Tak spam niczemu nie służy wiem.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14164 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53932
Wuchta zrób filmik z wąskiego wyciskania

"Miota nim jak szatan..."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW PYTANIA

WHEY premium