SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko w jednym - pomoc, korekcje, sugestie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
Witam, jako, że zapomniałem haseł do mojego poprzedniego konta na sfd założyłem nowe - przejdę odrazu do tematu

Moja sytuacja wygląda tak 3 lata temu zacząłem ćwiczyć miałem wtedy 16 lat, ćwiczyłem przez ponad rok niestety musiałem się przeprowadzić z rodzicami w inne miejsce, niestety tam ( czyli tu gdzie mieszkam aktualnie) przez te 2 lata zaniedbałem treningi , wiadomo szkoła, dziewczyna, ale głównym problemem był brak miejsca w mieszkaniu na sprzęt (piwnicy nie posiadam)jako, że mile wspominałem treningi i czułem się z tym dobrze postanowiłem zrobić coś ze sobą i znowu zacząć ćwiczyć, wszystko sobie rozganizowałem. Z jakiś miesiąc temu porozklejałem ogłoszenia " czy ktoś ma wolną piwnicę której nie używa itd." zgłosiła się do Mnie starsza pani, że posiada pustą, oświetloną piwnicę z której nie korzysta, że może mi ją dać żebym tam sobie ćwiczył, w miedzy czasie przez ten miesiąć kompletowałem obciążenie. piwnice jak umiałem odrestaurowałem, wszystko do niej przeniosłem zacząłem spowrotem ćwiczyć i tak już od tygodnia, spadki są ogromne, ale mówię sobie nie ma co się dziwić wkońcu zaniedbałem treningi przez 2 lata, podniesiony na duchu faktem, że wkońcu udało mi się wszystko załatwić jak należy i że mam ten swój kącik postanowiłem sobie ułożyć trening

Na wstępie opiszę mniej więcej siebie jako, że pomoże wam to chociaż mniej więcej na zarys mojej sylwetki
WIEK:19 lat
TYP:ektomorfik
WZROST:175cm
WAGA:67 kg
SPRZĘT : domowa siłownia
biceps ok 33-34 cm
klatka 100-102 cm

CELE: ok. 80 kg wagi

Przejdźmy do rzeczy

Mając na względzie, że "zaczynam" od nowa trening, tutaj też chętnie chciałbym usłyszeć wasze opinie, ew. poprawki problemy, sugestie mile widziane

niestety plan dopiero chce wcielić w życie, więc nie wiem za bardzo jeszcze jakie da efekty chce ćwiczyć 3x tyg.zważywszy na typ "ekto" nie mogę zbytnio się przećwiczać więc mój trening trwa ok 1h (+/- 15min)

AHA MOIM PRIORYTETEM JEST ZWIĘKSZENIE MASY PÓKI CO I DO TEGO PRÓBUJĘ UŁOŻYĆ TRENING

PONIEDZIAŁEK ( klatka)
Klatka płasko 4x 12 10 8 6

Klatka skos 4x 12 10 8 6

Rozpiętki płasko 3x 10

Rozpiętki na ławce skos góra 3x 10


ŚRODA ( biceps, triceps)
wyciskanie francuskie 3x 10 8 6

wyciskanie sztangielki zza głowy oburącz 3x 10

Uginanie ramienia siedząc,oparcie o kolano 3x10

JEŚLI TEGO JEST TROCHĘ ZA MAŁO, MOŻECIE TU DODAĆ JAKIEŚ DOBRE ĆWICZENIE

pompowanie max

PIĄTEK (barki,kaptury) + przedramie
Podciaganie konca sztangi 2x 10,8,6

Unoszenie ramion w przód ze sztangą 2x 10,8,6

Unoszenie sztangietek nad głowę, siedząc 2x 10,8,6

Przedramię

uginanie nadgarstków ze hantelką podchwytem 12-10-10
uginanie nadgarstków ze hantelką nadchwytem 12-10-10



Dodam, że próbuję codziennie robić po 30-50 brzuszków



Jako, że trening to tylko namiastka sukcesu, trzeba zająć się jeszcze odpowiednią dietą, która jest kluczowa do uzyskania pożądanych efektów i tak:

7:00
mleko 250ml
płatki owsiane 90g
jakiś owoc jabłko,pomarańcza

10:30
Ser
szynka indycza
marchewka
ch. razowy

14:40
Serek Wiejski
ch. razowy

15:40
Ryż biały/brązowy/kasza 100g
pierś z kurczaka
tran 10ml

16:30-17:30
trening

17:30 ( po treningu)
Serwatka 500ml LUB KREATYNA + DEXTRO

18:45
owoc np. banan


21:45
4 jaja gotowane
2 bułki grahamki/chleb razowy
jogurt



Dieta do oceny, korekty , mile widziane poprawki

__________________________________________________________________

I teraz jeszcze tak, chce sobie gdzieś za miesiąć sprawić kreatyne Vitalmax 500mg 600 caps. mono

+ jakieś Dextro

Tylko niewiem jak to brać (dextro w proszku, kreatyna w tabsach- dextro samo rozpuścić w wodzie i popijając łykać tabletki? )

Oprócz tego

Chce to brać 4x po 4 tab /dzień w dni treningowe lub 3x/3 tab/dzień w nie treningowe

i jeszcze pytanie jak dawkować tą kreatynę razem z serwatką z tego co wiem to:

1.Kreatyne przyjmować naczczo najlepiej po przebudzeniu,
W DNI TRENINGOWE
rano po przebudzeniu ( 4tabs.),potem przed posiłkiem ( obiadem)( 4tabs.), potem po treningu ( 4tabs.) i na wieczór ( 4tabs.)

W DNI NIE TRENINGOWE

rano po przebudzeniu ( 3tabs.), w godzinach treningowych ( 3tabs.)
, na wieczór ( 3tabs.)


Między serwatką a kreatyną najlepiej robić ok 30-40 min. przerwy tutaj zdam się na wasze opinie kiedy w takim razie najlepiej ją przyswajać

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Na sucho to nawet drzewo nie urośnie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
7:00
mleko 250ml/ok
płatki owsiane 90g/ok
jakiś owoc jabłko,pomarańcza/mooga byc SUSZONE OWOCE
DAJ JESZCZE ZRODLO BIALKA-Z 2 JAJKA, JAKIES TLUSZCZE NP.ORZECHY
10:30
Ser /
szynka indycza/
marchewk/OK
ch. razowy/OK
TRAN
KANAPKI JAK ROBISZ TO DAJ Z KURCZAKIEM LEPIEJ, SSZYNKE TEZ NIERAZ MOZE BYC WAZYW DO KANAPEK POMIDOR OGOREK LEPIEJ SMAKUJE(MARCHAWKI NA PRZEGRYCHE TEZ OKI)
14:40
Serek Wiejski
ch. razowy
DAJ WAZYWA
15:40
Ryż biały/brązowy/kasza 100g/JAK TO JEST PRZED TTRENINGIEM TO BRAZOWY ALBO KASZA
pierś z kurczakaOK
tran 10m/JAK PRZED SILOWNIOA TO TRAN WYWAL DAJ GO WYZEJ

16:30-17:30
trening

17:30 ( po treningu)
Serwatka 500ml LUB KREATYNA + DEXTRO
PO CO CI TO NARAZIE DOPIERO ZACZYNASZ DAJ TUTAJ PIERSI,JAKIES DOBRE MIECHO I RYZ BIALY,(WEGLE O WYZSZYM IG)
18:45
owoc np. banan/BANAN MOZEZ DAC PO TRENINGU ODRAZU A POSILEK ZA 30 MIN


21:45
4 jaja gotowane
2 bułki grahamki/chleb razowy
jogurt

TUTAJ ZLE<WEGLI NA NOC SIE NIE JE,JAJKA MOGA BBYC 3 STARCZA ALBO SER BIALY WARZYWA I OLIWA DO TEGO, JOGURT ZBEDNY


Dieta do oceny, korekty , mile widziane poprawki

Tyle JESLI CHODZI O DIETE

AHA I MUSISZ MIEC OBLICZONA KALORYCZNOSC I PODZILONE NA B/T/W
ZEBY WIEDZIEC ILE CZEGO!!STARAJ SIE JESC CO 2,3 GODZINY TEN, SEREK DAJ W JEDNYM SNIADANIUI WYBIERZ ALBO KURCZAK ALBOI SEREK -LEPIEJ KURCZAK Z TYM CHLEBEM I WRZYWAMI(OBLICZ WSZYSTKO)jedziesz narazie na samej diecie zobaczysz jakie beda efekty tylko wszystko ladnie oblicz zebys byl na plusie!!

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 13:26:45

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 13:28:27

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 13:30:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
Zapotrzebowanie kaloryczne(TDEE)
TDEE= 2900kcal

jak mi napiszesz jak mam podzielić to na B/W/T to Ci odpowiem reszte, chyba że znajde reszte na stronach poszukam

Na sucho to nawet drzewo nie urośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
przyklad przyjmij sobie gdzies 5,5 wegle
2,0 bialko
1,3 tluszcze

1g wegli 4 kcal
1g bialka 4kcal
1g tluszczy 9kcal

tutaj masz dziennik vitalmaxa to ci tez bedzie potrzebne

https://www.sfd.pl/Dziennik_Posiłków_Vitalmax-t418802.html

przyklad
67(twoja waga)x2gbialka=134gbialkax4kcal=536kcak bialka

i tak zrob weglami i tluszczami
i widze soga za to


Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 18:27:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
ok mam węgle :
67x5,5=369 x4 = 1476kcal

tłuszcze :
67x1,3 = 87 x 9 = 783kcal

białko j/w

będzie sog ;)

Zmieniony przez - owcatzn89 w dniu 2008-12-05 18:47:30

Na sucho to nawet drzewo nie urośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
PRZYJOLES TAK JAK MOWILEM?OBLICZ JESZCZE RAZ!!COS MALO WEGLI!!DAJ 5,5 WEGLI
DAJ Z 2,0 BIALKA
DAJ Z 1,3 TLUSCZY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
No wszystko masz przeliczone tyle wychodzi dałem węgle x5,5 to że na diecie się mało znam to nie znaczy, że liczyć nie umiem jeszcze :)

Na sucho to nawet drzewo nie urośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
EJ PRZED CHWILA MIALES INACZEJ I ZMIENILES TERAZ DOPIERO I JEST OKI TERAZ!!
DOSTOSUJ SIE DO TEGO CO WYZEJ NAPISALEM W POPRAWCE DIETY I BEDZIE OKIcOS SOGA NIE WIDZE!

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 18:57:15

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 18:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
dostałeś już sog'a teraz napisz mi jeszcze jak mam się odnieść do tych liczb

Na sucho to nawet drzewo nie urośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
POPATRZ NA PRZYKLADOWE DIETY Z OBLICZENIAMI MASZ ICH PELNO!DOJDZIESZ DO TEGO!SUGERUJ SIE TAK JAK WYZEJ!!POPRAWILEM!! NIE WCISKAJ SOBIE CO DO GRAMA,PRZYZWYCZAJ TROSZKE ORGANIZM!!

Zmieniony przez - kinek21 w dniu 2008-12-05 22:33:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek po treningowy dla endomorfika - okno anaboliczne

Następny temat

Klatka piersiowa i biodra!

WHEY premium