SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko ułożone, czas na opinię

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14413
kiepski argument... zakładamy , że jajko ma 50g , cztery jajka to 200g , 200g całych jajek to około 20g tłuszczy , 60% z tego to nienasycone , ktore tworzą wiązania transizometryczne ale załóżmy że odbijam piłeczkę i wkleje kilka przyczyn , dlaczego uważamy , że są złe

* według współczesnych badań naukowych, częste spożywanie tłuszczów trans dwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet;
* tłuszcze typu trans powodują wzrost stężenia "złego cholesterolu" we krwi, a tym samym zwiększenie ryzyka występowania i rozwoju chorób miażdżycowych;
* jednocześnie udowodniono, ze tłuszcze trans obniżają poziom "dobrego cholesterolu"
* zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów;
* zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę;
* przyczyniają się do komplikacji podczas ciąży;
* powodują tycie i odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha;
* uszkadzają komórki mózgu, powodując osłabienie pamięci i choroby umysłowe;
* powodują występowanie chorób neurologicznych;
* powodują choroby serca.

dziekuję dobranoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 502 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21738
dodam od siebie tylko , że jeść można wszystko ! kto co lubi , ale skoro ktoś chce jeść zdrowo i ma wybór to uważam , że powinien zrezygnować z nie do końca zdrowych rzeczy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ale chwileczke. Od kiedy to tłuszcze trans powstają podczas robienia jajecznicy, gdzie całość jajka podgrzewana jest do temperatur rzędu 40-50st. Celsjusza? Aby 'zrobić' tłuszcze trans z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, jakich jest w jajku najwięcej potrzeba znacznie wyższych temperatur, więc twierdzenie, że tłuszcze z jaj są niezdrowe, bo po podgrzaniu tworzą się tluszcze trans jest bujdą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
@Lyll, nesVita pójdzie na śniadanie w takim razie (bo tak myslałam żeby do omleta dodać;P) , ale wiadomo, że nie codziennie. :)

Do tego co napisał Konfacela... To ja 4 całych jajek + owies, to ja w życiu nie wcisnę w siebie. ;) Co nie zmienia faktu, że teraz z tymi jajcami zgłupiałam. :)

Może macie jakieś arty dotyczące tego, że jaja są dobre/złe?:)

P.S. Macie może jakiś sposób na sąsiada który od godziny 8 rano do teraz ciągle wierci i remontuje, przy tym nie zwracając uwagi na to, że wszyscy mają go dość? :)


Dzięki za zainteresowanie wątkiem. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 502 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21738
masz w patelni termometr ? ja wiem w jakiej temperaturze tworzą się tłuszcze trans a Ty ? zresztą koleżanka i tak zrobi co uważa za słuszne - a tłuszcz z jajek jest w tych omletach jest zbędny skoro można go zastąpić o niebo zdrowszymi ziarnami , orzechami czy pestkami!

Zmieniony przez - Lyll w dniu 2010-08-18 20:16:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 502 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21738
polecam artykuł Mistrza Europy Akopa Szostaka
http://sensei.pl/forum/topic/1/1426,Jajka---zoltka-!-.html
chyba trzeba się zalogować ale myślę , że warto poświęcić chwilkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 502 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21738
hahaha właśnie znalazłem na animalu przepis

Pousse L'amour

Uwagi:
Drink należący do grupy "Stripped Drinks", afrodyzjak. Należy pamiętać o dokładnym umyciu jajka przed wybiciem (najlepiej sparzyć wrzątkiem).

Składniki:
- 40 ml koniaku (może być brandy),
- 10 ml syropu Grenadine,
- 1 żółtko jajka kurzego.

Jak przyrządzić?
Do kieliszka koktajlowego delikatnie włożyć żółtko jajka (nie może się rozlać, musi być w całości), powoli wlać syrop tak, aby utworzył obwódkę na żółtku. Następnie delikatnie wlać alkohol na sam środek żółtka tak, aby nie wzburzyć syropu.

Potrzebne przybory:
Łyżeczka do herbaty (do wlania alkoholu).

Jak podawać?
Szybko.

Ajerkoniak domowy

Słodki, mocny i bardzo gęsty - taki rozgrzewający zdradliwy krem na zimne dni.

1/8 l spirytusu
1/8 l wódki
puszka mleka skondensowanego, niesłodzonego
szklanka cukru (może być cukier puder - szybciej się rozpuści)
4 żółtka
torebka cukru waniliowego

Miksujemy żółtka z cukrem na jednolitą masę (tzn. kogel-mogel), dodajemy mleko i miksujemy dalej, dodajemy alkohol i miksujemy jeszcze trochę. wlewamy w butelki i odstawiamy na kilka dni do lodówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
Nie muszę się logować. :) Poczytam zaraz i będę (mam nadzieję) wszystko wiedzieć jak to z tymi zółtkami. ;)

A co do przepisów idealny sposób na zużycie żółtek, mimo tego, że za alkoholem nie przepadam. :) Ale na święta rodzinie będzie można kilka butelek ajerkoniaku sprezentować. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zresztą nie słyszałem , żeby ktoś jadł żółtka na redukcji

Nie było dnia, żebym nie zjadła minimum 2 żółtek... Podobno efekty mojej redukcji wymiotły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
[...]Istnienie wiązań podwójnych stwarza też warunki do przechodzenia kwasów z konfiguracji cis w konfigurację trans. Skład cząsteczki pozostaje taki sam natomiast zmienia sie jej ułożenie przestrzenne. Utwardzanie olejów, rafinacja oraz długotrwałe podgrzewanie do temperatur wyższych niż 200°C powoduje, że niektóre z wiązań podwójnych ulegają przekręceniu i łańcuchy węglowe układają się na kształt zbliżony do litery Z, a nie jak to jest w łańcuchu cis litery U. [..]

Tak więc jajecznica, czy jajko na miękko jest całkiem ok. No chyba, że smażysz ją długotrwale na pełnym ogniu, ale jajko tego nie wymaga.

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie, dieta, ClenBurexin, -40kg

Następny temat

Dieta, pomocy!

WHEY premium