SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o JAJKACH wejdź i czytaj :=)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
stary sprawdz zrodlo

a pozatym wez to przemysl

skoro kulturysci musza dostarczac duzo bialka .. np na sniadanie jedza omlet z np 8 bialek jaj i jednego zoltka.. + dodatki

nie wierze w to co pisze

pokaz zrodlo i niech specjaliscie sie wypowiedza na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
źródło: dziennik posiłków v1.07 z tego forum.
Tylko, że ja biorę pod uwagę każdy składnik (białko, żółtko) jako 100g, a Ty z jednego jajka.
Więc ja mam rację że w żółtku jest więcej białka, niż w białku. Ty natomiast masz racje, że jakby rozdzielił jedno jajko: żółtko i białko, to napewno żółtko ma mniej białka niz białko bo jest go mniej. I co Ty na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
Kulturyści jedzą 8 białek jaj i jedno żółtko, przecież to głupota, wywalać żółtka jeśli w nich jest tłuszcz, przez co muszą dostarczyć z innego źródła tłuszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 579 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4606
mi sie wydaje ze wywala sie zoltka ze wzg na zaw zenskich hormonow

Na początku stworzyłem niebo i ziemię

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2380 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49888


dobrze Panowie sorka za złe info..:( czasem zdarza sie pomylić..:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Trochę walnięta ta tabela, jak w 33g całym jajku mieści się 17g żółtka i 50g białka? Powinno być zamienione, suma białka też się nie zgadza.

A teraz podsumowanie

W 100g żółtka jest więcej białka niż w 100g bałka jaja, ale ponieważ zazwyczaj żółtko stanowi tylko 1/3 całego jajka, więc w całym jaju jest go mniej

Kulturyści zawodowi nie jedzą żółtek ze względu na tłuszcz. Innych tłuszczów też nie jedzą. Dzięki temu jest jakieś lepsze wykorzystanie testosteronu, przy jego egzogennym dostarczaniu, ale szczegółów nie znam.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2006-01-20 18:43:54

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 360 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1892
czyli jedzac z rana 2-3 jajka jesc je w calosci, czy tylko bialka albo tylko zolkto albo 3 bialka =1 zolktko na SUROWO ( powiedzmy przez silka nie mam czasu ich ugotowac ani niczego innego z nimi nie zrobic ) ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 479
bialko bialkiem w tych jajach ale wyrzucajac zoltko wyrzucamy wiele niezbednych skladnikow dla naszego orianizmy ;/!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 558 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3476
Wszystko zależy od tego jaki mamy cel tzn na jakiej diecie jesteśmy.
Ktos mnie zapytał czy jem jajka w całości - oczywiście że jem, ale wolę jesc same białka - na jeden posiłek wychodzi mi średnio 7 białek (zależy od wagi jaj oczywiści )wiem,że to marnotrastwo bo właśnie żółtko zawiera mnóstwo witamin (te z grupy B zwiększają przyswajalność białek - w żółtku jest bardzo dużó witB12, do tego witA i E - antyutleniacze),żelaza,minerałów i kwasów tłuszczowych, no i oczywiście lecytynkę która obniża wchłanianie cholesterolu ale nie lubię chodzic głodnajak mam zjesc dwa całe jajka to wybieram same białka hehe a ich niedoskonałośc uzupełniam w inny sposób (olej lniany, suple itd)
Bilans energetyczny musi grac choć byśmy jedli najzdrowsze rzeczy na świecie. To że kulturyści robią omlety z białek z 2-3 żółtkami nie znaczy że one sa be tylko że taka ilosc tłuszczu z węglami( bo piszecie o omletach z płatków owsianych rozumiem) to by była bomba kaloryczna hehe
A pytanie o surowe jajka hmm wiem że wiem ze surowe jajko zawiera czynnik blokujący działanie biotyny (wit.H) i moze powodowac jej niedobory, ale nie pamiętam jego nazwy.. podobno przy brakach biotyny człoweik robi się ospały i ma obniżóna energię.. a tego chyba nie chcemy :) Jeszcze to sprawdzę i się odezwę.. Zmykam na trening
Ps . najłatwiej przyswajalne jajka to na miękko albo z patelni

inka moje fotki -http://www.sfd.pl/temat144074/strona1/ nowe od 66

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 560 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7720
a ja slyszalem ze jezeli jemy jajko na twardo to organizm wogole nie przyswaja bialka z niego

alter ego...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moze jakas korekta do idelanej diety?:P

Następny temat

PROSZE O RADY!!!!!

WHEY premium