SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko na temat Metanabolu(Metandienolu)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
METANABOL-METANDIENON
Metanabol (Metandienon, 17 alfa-metylo-androstendion)
Dianabol, pełna nazwa chemiczna 17 beta-hydroksy-17
metyloandrosta 1,4 dien-3on.
Formy leku dostępne w Polsce:
- tabletki po 1mg i 5mg; pakowane po20 sztuk.Jest to obecnie najbardziej popularny anabolik w Polsce i chyba pozostanie,jest pierwszym środkiem anabolicznym, po który zwykle sięgają polscy kulturyści.Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5mg. Zwykle, niestety, bardziej dostępny jest na czarnym rynku jest pochodzący zza wschodniej granicy Metandrostenolon. Jego cena jest konkurencyjna w stosunku do polskiego preparatu dianabolu. Za 100 tabletek rosyjskiego D-bolu płaci się ok. 40zł za polski trzeba zapłacić ok. 60zł. Ale nie dajcie się zwieść cenie, nikt tak naprawdę nie wie co prócz właściwego D-bolu może zawierać rosyjski Metandrostenolon, przypuszcza się, że toksyczny dla wątroby, prawie zupełnie pozbawiony działania anbolicznego, 17 alfa metylotestosteron. Polski Dianabol ma dobrą opinię w kręgach kulturystycznych nawet w USA gdzie jego duże ilości znajdują się na miejscowym czarnym rynku.

Warto mieć na uwadze to, że Metanabol jest w znacznym stopniu hepatotoksyczny szczególnie stosowany w większych dawkach niż 15mg na dobę przez okres dłuższy niż 4 tygodnie.Dłuższe stosowanie zawsze powinno się odbywać z jednoczesną kontrolą tzw. wskaźników wątrobowych.
Zwykle metandienon stosowany jest w cyklach łącznie z jedną z form domięśniowych testosteronu np: z Omnadrenem 250, Testosteronem prolongatum, lub Testosteronem propionicum. Metandienon jest bardzo zbliżoną budową chemiczną do związku pokrewnego testosteronu - metylotestosteronu. Zmiana wiązania na podwójne między 1, a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w przeciwieństwie do metylotestosteronu, posiada znacznie silniej wyrażone właściwości anaboliczne, słabiej androgenne.W związku z tym, że posiada jednak działanie androgenne wpływa na układ podwzgórze-przysadka-jądra hamując wydzielanie endogennego (własnego) testosteronu o ok.1/3.Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie gdy jest łączony z testosteronem.Metanabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięśniowej polączony jest z zatrzymywaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody. Dlatego zaleca się używać "antyestrogen tamoxifen", który przyjmowany równolegle zmniejsza odkładanie wody i zapobiega ginekomasti.

Dawka dzienna metandienonu dzielona jest na kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie.
Rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku,w zalezności od stopnia zaawansowania.Z drugiej strony wielu kulturystów łyka wszystkie tabletki naraz aby nie rozkładac toksyków na dłuższy okres.

DAWKI STOSOWANE W KULTURYSTYCE:
Większość źródeł podaje dawki od 15mg do 50mg na dobę, w zależności od stopnia zaawansowania i przede wszystkim wyjściowej masy ciała. Wyższe dawki niż 50mg na dobę wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa np. w postaci nadciśnienia, obrzęków, przeciążenia serca (przyrost wagi jest znacznie szybszy niż zmiany adaptacyjne krążenia, serce "nie nadąża" za szybkim wzrostem wagi ciała), łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. To, że przytoczyłem dawki nawet 3 razy większe niż te, które są zalecane zwykle przez lekarzy nie oznacza wcale, że nie można sobie uszkodzić wątroby np. dawką 15mg metandienonu jeżeli wcześniej chorowaliście na wirusowe zapalenie wątroby lub jesteście szczególnie wrażliwi na ten lek. Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała zamiast powiększeniu, zażółceniu skóry, osłabieniu objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

Przestrzegam przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym, piciem alkoholu.

Źródło:Własna głowka oraz Gazeta ****(Bez reklamy:])

Appear with good side!
/!\YaVoR/!\
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 1631 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24672
Co to ma być.To chyba każdy wie.To jest dopiero garstka wiedzy o mecie.
Masz soga za chęci.

Troche metki dla sylwetki :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz napisałem to dla takich jak ja którzy jeszcze mało wiedzą na temat anabolików.Wydaje mi się że ten artykuł coś da i nie będzie nikt musiał latac po wszystkich TOPICACH i szukać poszczególnych informacji!A i dałem tu tylko te najwazniejsze info!

Appear with good side!
/!\YaVoR/!\
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znalazłem jeszcze coś na dokładke:
Metanabol jest zażywany głównie poprzez chęć jak najszybszego zwiększenia masy ciała. Przedawkowanie leku może wywołać skutki uboczne takie jak : żółtaczkę cholestatyczną , uszkodzenie wątroby, u ludzi młodych może prowadzić do hamowania wzrostu, u dzieci do przedwczesnego kostnienia chrząstek. Należy wspomnieć również o przeciwwskazaniach do zażywania leku. Są to m.in.: nadwrażliwość na lek, nowotwory, zaburzenia elektrolitowe serca, cukrzyca. Metanabol jest pochodną metylotestosteronu, od którego różni się tym, że zawiera między pierwszą a drugą pozycją węgla podwójne wiązanie. Zmiana taka w budowie chemicznej powoduje spotęgowanie działania anabolicznego. Azot zostaje użytkowany na odbudowę masy mięśniowej, wapń natomiast wbudowywany jest do tkanki kostnej. Istotnym warunkiem uzyskania tego efektu jest dieta bogata w pełnowartościowe białko z odpowiednią zawartością węglowodanów i tłuszczów. Przy ubogo białkowej diecie masa ciała może nawet się zmniejszyć ( w wyniku wzmożonego katabolizmu tłuszczów. Działanie anaboliczne ujawnia się po 2-3 dniach przyjmowania leku, osiąga maksimum po 10-15 dniach i utrzymuje się przez okres kilku tygodni. Lek stosuje się przez 4 tygodnie. Po miesięcznej przerwie przyjmowanie leku można powtórzyć. Podczas dłuższego stosowania wskazana jest kontrola czynności wątroby przez lekarza.

Appear with good side!
/!\YaVoR/!\
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


A dla ambitnych sposób zapisu chemicznego

Łatwy trening ciężka wojna, ciężki trening łatwa wojna.

..........::::::::::STREET NIGGAZ GANG::::::::::..........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mialem go umiescic ale mówie "Po co to komu"Sog dla Ciebie!

Appear with good side!
/!\YaVoR/!\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki bardzo. Sog za post niech czytają ludzie a specjalisci uzupełniają o większą ilość informacji

Łatwy trening ciężka wojna, ciężki trening łatwa wojna.

..........::::::::::STREET NIGGAZ GANG::::::::::..........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz ja mam pytanie!Jestem teraz chory,mam goraczke,biore inne leki(Paracetamol,Tabcin,Apap)Czy razem z nimi moge brac mete czy mam sie opanowac i jej nie brac?Prosze niech ktos odpisze bo nie wiem co mam zrobic!

Appear with good side!
/!\YaVoR/!\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli masz gorączkę to moim zdaniem nie powinieneś lykac mety. NIektóre środki powodują nadierne pocenie się a meta ma za zadanie trzymać wode w organiźmie więc następuje sprzężenie zwrotne tu tracisz wode i wypłukujesz z organizmu wirusy a za razem trzymasz ją. Moim zdaniem odstaw na chwilę. Do momentu polepszenie się stanu zdrowia i powrotu do noralnego stanu. To jest tylko moje zdanie.

Łatwy trening ciężka wojna, ciężki trening łatwa wojna.

..........::::::::::STREET NIGGAZ GANG::::::::::..........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yavor przecież to pisze wszędzie!!! Wystarczy że wejdziesz na jakąś inną strone kulturystyczną klikniesz na sterydy i masz dokładnie to samo co ty tu przedstawiasz. odemnie nie dostaniesz soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 815 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6280
DENIS nie badz taki surowy :) chłopak sie stara.ale ja tez soga nie dam, bo to juz wiem, mam nawet te wiadomości wydrukowanie i leza gdzies u mnie w biurku.

Koks jest jak cukierki,różne rodzaje i różne smaki
TANAKA

- NIE SĄDZ MNIE JESLI MNIE NIE ZNASZ- TUPAC AMARU SHAKUR

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

10 strzalow nandrolonu.....

Następny temat

prozba o pinie!

WHEY premium