SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko na jednym treningu - z podziałem na ćwiczenia w ramach tygodnia ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 2684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1744
Temat może trochę nie precyzyjnie określa o co mi chodzi - więc szybko wyjaśniam.
Ostatnio spotkałem 'znajomego', który pracuje w jakimś tam "Vitamin-Shopie" , który gdy rozmawialiśmy o rodzajach treningu - powiedział, że ćwiczy wszystko na jednym treningu.
- Jak zdążasz ze wszystkim w jeden trening ?!
- Ćwiczę po jednym ćwiczeniu na każdą grupę. Czyli np. w poniedziałek klata płasko, środa skos, piątek rozpiętki i przenoszenie.

Czy taki trening ma sens i może dać jakieś efekty ?

"Po tym mistycznym wydarzeniu zacząłem wierzyć w życie okołoziemskie."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, aby trenowac mięśnie pod różnymi kątami -ma co za tym idzie rozwijac je maksymalnie i wszechstronnie- splity są napewno o niebo lepsze.

Siwy, ale przecież trzeba w przynajmniej kilku seriach dochodzic do ciężarów roboczych- a tu beda one rzędu 150-170kg.
nie da się wykonac serii na 60, 120 i 170kg. bo byłoby to "samobójstwo na raty" w najlepszym wypadku- dla mięśni i szkieletu oczywiście, o fatalnych doznaniach podczas takiego treningu nie wspomnę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9141
jest to trening typu FBW

luknij posty podwieszone bądz skorzystaj z wyszukiwarki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2328
bardzo fajny trening - pozwala utrzymac pompe na okraglo - bardzo dobry kondycyjnie. lubie go robic co jakis czas przez dwa tygodnie robiac 6dni treningu 1 przerwy. na kazdym treningu cwicze kazda grupe w dwoch cwiczeniach po 2 serie. ale tylko jedna grupa danego dnia jest cwiczona duzymi ciezarami. np klatka: sztanga na plaskiej 1 seria rozgrzewkowa 2po 4-6 ruchow, hantle skos w gore 2serie po 4-6 ruchow. kazda nastepna grupa to 15-30 ruchow w serii. przerwy 30-40 sek m-dzy seriami, 1 min m-dzy cwiczeniami. nastepnego dnia nie powtarzam tych samych cwiczen.
wspaniala odmiana. polecam kazdemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Ludzie! Nauczcie się czytać ze zrozumieniem!
Gdyby aoutorowi chodziło o to o co wam to by napisał, że ćwiczy wszystkie partie mięśni na każdym treningu a nie na jednym.

Autorowie tekstu chodzi o to, że ktoś tam ćwiczy wszystkie partie mięśni na raz podczas jednego treningu i tylko raz! Czyli 1x w tygodniu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 575 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6493
nie. przecież pisze że klate robi 3Xtyg ponieziałek środa piątek w rózny sposób więc jest to FBW z podziałem na 3 warinty treningowe (rzadko spotykany - częsciej robi sie dwa warianty robione naprzemiennie)

FBW jest przez niektorych niedoceniany, uważany za trening dla zółtobiobów, ja za pare tyg kończe ze splitem na rzecz właśnie FBW...


Zmieniony przez - FhissT w dniu 2008-06-28 20:58:14

pain means results

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...w sumie mozna to uznać za wynaturzone FBW i wyrodzony split...
suma ćwiczeń jest jak w splicie a częstotliwość jak w FBW.
myslę, że tak do końca nie ma to sensu- mialoby sens wtedy gdyby trening był oparty na podstawowych ćwiczeniach.
co przyblizyloby go od nieefektywności do FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 575 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6493
tak wogole to nie wiemy jak ten trening wygląda... ale dla mnie to będzie typowy FBW A B C

ciężko byłoby zrobić w jednej sesji treningowej 12s klaty, 12s grzbietu, 12s na nogi, 9s barki, 9s bic, 9s tric + brzuch, wpleść w to wszystko przedramiona, kaptury i jeszcze po tym wszystkim doczołgać sie do domu

Zmieniony przez - FhissT w dniu 2008-06-28 21:09:52

pain means results

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...dlatego jest to rozlożone na 3 częście- trening ten choc nie rozpisany mozna sobie wyobrazić, mozna go także scharakteryzoać tym, że pierwszy dzień -umownie nazywając- bedzie najlepszy [to te ćw. z którymi naogół zaczyna sie splity] w drugim kolejne, w trzecim juz pomocnicze typu rozpiętki, uginanie ramion o kolano etc.

nie mówie, że jest to calkiem zła opcja- jednakże musi byc dobrze ułozona.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-06-28 21:21:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Tak, macie racje przepraszam Nie doczytałem przedostatniego zdania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1744
Dobra. To ja z innej beczki.
Wchodzę na jakiś temat gdzie ktoś opisuje jakąś "nową filozofię" treningu. I zaraz zaczynają się sypać posty "O! Świetne, spróbuję i zobaczymy" i tak tłum chętnych i zdecydowanych do sprawdzania..i potem czytam dalej............cisza.........pustka....100 osób deklaruje że zacznie to ćwiczyć, ale już nikt nie pamięta żeby napisać jakie dało to efekty ?
Czy to wynika z tego, że:
a) trzeba tak długo ćwiczyć, że zapomnieli że pisali w takim poście
b) okazało się, że nie było takich efektów jak się spodziewali więc nie piszą
?
Widziałem przez chwilę był tu jakiś dział "Dziennik treningowy" ale nie znalazłem tam opisów wymiernych efektów FBW czy HIIT, np. "Przed miałem tyle cm w obwodzie i tyle wagi, a po X tygodniach miałem tyle cm i wagi" itd.
Są tu gdzieś tacy, którzy naprawdę zastosowali któryś z tych treningów i potrafią KONKRETNIE powiedzieć jakie uzyskali efekty i po jakim czasie ?

"Po tym mistycznym wydarzeniu zacząłem wierzyć w życie okołoziemskie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 563
Ja trenowałem tzw. waszego splita 14 lat(chociaż kiedyś nawet nikt nie wiedział, że to się tak nazywa i przez ostatni rok przeszedłem na fbw. Oto moje spostrzerzenia:
1. FBW jest dla początkujących - BZDURA !!! Wręcz odwrotnie. Początkującym nie polecam. Działa wspaniale, ale tylko jeśli masz prawidłową dietę i umiesz go dostosować do własnego organizmu.
2. Dużo lepsza gęstośc mięśnia i poprawa jakości.
3. Więcej wolnego czasu.
4. Mniej kontuzji.
5. Brak oznak przetrenowania.
Zaznaczam, że są to tylko moje spostrzeżenia i nie mam nic przeciwko tradycyjemu dzielonemu trenigowi. Opisuję tylko swoje wrażenia. W każdym razie FBW polecam tylko zaawansowanym którzy wiedzą jak go wykorzystać.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - siwy1977 w dniu 2008-07-11 00:39:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niestety....Stagnacja

Następny temat

Kurza Klatka?

WHEY premium