SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wstep do diety - pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Czesc,
To moj pierwszy temat w tym dziale i prosilbym w nim o kilka porad.
Z tego co sie orientowalem na forum wychodzi na to, ze jestem ektomorfikiem czyli niska waga, swietna przemiana materii, szczuple cialo.

Mam 180cm wzrostu i ~63kg wagi.
Od jakiegos czasu zaczalem sie zastanawiac nad podniesieniem masy ciala bo co tu duzo mowic, chudy jestem
Docelowo byloby to 75-80kg - chyba odpowienia waga pod wzrost?

2-3x w tyg trenuje MT wiec w te dni spalam wieksza ilosc kalorii, a oprocz tego srednio raz w tyg chodze na basen (nie jest to jakis straszny wysilek bo bardziej dla relaksu plywam - przeplynac parenascie dlugosci, a reszta czasu to po prostu zabawa w wodzie )

Przy obliczaniu swojego zapotrzebowania kalorycznego wpadlem na stronke z kalkulatorem, ktora wyliczyla mi cos takiego:






W diecie przy ktorej mialbym zaczac zbierac wage na plus, 3700kcal dziennie to chyba lekkie przegiecie? Jak myslicie? Wyliczenia, ktore tu wyszly sa sensowne czy lepiej sie trzymac 3000-3300kcal (wiedza z tego dzialu) i sobie spokojnie przybierac na masie?

W miare tego co mi napiszecie, zaczne tworzyc swoja diete.

Odnosnie obrazka, czy bialko nie powinno byc na owrot z tluszczem? ( Tzn 30% bialka i 15% tluszczu w dziennej diecie.)

Taka rozpiske procentowa znalazlem w tym dziale:
wegle 55% bialko 30% tluszcz 15%

W wypadku 3700kcal ilosc bialka wzroslaby ze 140g na 280, a ilosc tluszczu spadlaby ze 124g na 62g



Teraz tak z innej beczki, przegladajac rozne tematy zawierajace diety zauwazylem spora ilosc spozywanych jajek. Czy ~200g jaj dziennie nie jest w jakis sposob szkodliwe?

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Piaskowy w dniu 2009-12-23 17:36:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 859 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6352
Trenując tylko MT nie powiększysz swoich mięśni, ponieważ one do wzrostu potrzebują odpowiednich bodźców, a chyba nie chcesz się zalać tłuszczem? Jest wiele treningów, które pozwalają trenować SW i siłke.

Odra opolska - królowa całego Śląska !
Jak ważny jest posiłek potreningowy ! - http://www.sfd.pl/[art]_Okno_anaboliczne-t502247.html
Nie zapominaj o solach mineralnych! - http://www.sfd.pl/[art]_Sole_mineralne-t574211.html
Problem ze snem? - http://www.sfd.pl/[art]_Problem_z_regeneracją_Może_to_bezsenność_[art]-t678830.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Żeby uzyskać pozytwny wzrost masy ciała (tzn. mięśnie, nie tłuszcz), to musisz chodzić na siłownię. Innej opcji nie ma.
Jako że jesteś ektomorfikiem, to te 3700kcal to wcale nie jest tak dużo. Założę się, że nie nabrałbyś tak szybko zbędnego tłuszczu, nawet jak jadłbyś 5000kcal dziennie.
I lepiej, żeby to białko stanowiło 30%, a tłuszcz 15%.

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Dzieki za szybkie odpowiedzi. Szkoda, bo chcialem nabrac troche miesa :P aktualnie nie mam czasu zeby chodzic na silownie + sw, kasy w sumie tez nie bo wole wydac na treningi MT :)

Pomysle nad dieta + silownia w czasie wakacji, na 2-3 miesiace odloze treningi zeby nabrac troszke masy. W ciagu tak krotkiego czasu nie bedzie tego pewnie duzo, ale u mnie kazdy kilogram drogi hehe :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase do oceny :)

Następny temat

Wegle białko, pory jedzenia

WHEY premium