SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wprowadzenie nowego działu.

temat działu:

Administracja i Moderatorzy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 716 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13341
Siemanko.
Chciałem zapytać czy istnieje możliwość i czy byłoby zainteresowanie stworzeniem nowego działu poświęconemu książkom i innemu piśmiennictwie? Gazety, książki, prace naukowe. Ogólnie wszystko co by można było polecić, o czym można by było porozmawiać, recenzować literaturę sportową. Przykładowo ktoś przeczytał taką czy inną książkę i wpisuje w tytule tematu nazwę i autora i można by się dzielić przemyśleniami itp. w mojej opinii brakuje czegoś takiego, jest tutaj mnóstwo osób wysoce zaawansowanych w wiedzę sportową w przeróżnych dziedzinach. Jest wiele książek, ale niektóre są prawdziwymi perełkami a inne są niewarte uwagi. Jest setki różnych polskich książek o dietetyce, o motoryczności, jest mnóstwo książek medycznych, poradników i tym podobnych. Chciałbym zapytać się, czy takie coś jest możliwe? Nazwa działu prosta- Literatura. I tyle. Krótki jakiś regulamin tegoż działu i myślę, że można by tam stworzyć coś ciekawego. Nie musiałby to być najpopularniejszy z działów, ale myślę że byłby jakiś potencjał. Każdy kto czyta książki i się kształci w jakiś sposób, chciałby trafiać na dobre pozycje i unikać bubli. Tak, można sprawdzać opinie książek na internecie, ale nie ma możliwości konwersacji z innymi ludźmi i dopytanie o być może o konkretny temat czy jest on poruszony w książce czy nie. Druga sprawa, nie zawsze jest szansa na znalezienie opinii o mniej popularnych tytułach, a może ktoś stąd czyta. No nie wiem jak argumentować, po prostu chciałbym zapytać. Czekam n odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 8620 Napisanych postów 46166 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 363925
Witaj,
obawiam się, że stworzenie działu jaki proponujesz nie ma najmniejszego sensu. Niestety z dużą pewnością dział był by martwy.
Popatrz na dział Badania Naukowe pod działem Odżywki i suplementy. Aktywność w nim jest znikoma.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 716 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13341
Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście badania naukowe trochę kuleją, ale uważam, że to z racji tego, że jest to trochę inna forma. Tylko czasami ktoś skomentuje jakiś artykuł, czasami nie. Gdy ktoś zakłada temat odzew jest często zupełnie inny, pojawia się konwersacja. No nie wiem, to może na próbę podwieszony temat w odpowiednim dziale coś na zasadzie 'literatura sportowa i medyczna- pytania tylko tutaj' i w tym dziale dopisek do regulaminu, żeby nie zakładać pojedynczych tematów. Ehh, 99procent ludzi tutaj poszukuje wiedzy bezpośrednio od innych użytkowników tego forum a rzadko szuka się tu doświadczenia odnośnie ciekawych książek na interesujące nas zagadnienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9925 Napisanych postów 70870 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 936391
Niestety jestem zdania jak georgu, w dzisiejszych czasach to co raz mniej osób (niestety) czyta w ogóle książki.
Odnośnie badań naukowych, polecam za to stworzoną nie tak dawno, osobną podkategorię w sekcji artykułów https://www.sfd.pl/art/Badania_naukowe-c14/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 716 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13341
Ehh, szkoda, ale taki jest stan faktyczny, że ludzie kiedyś w cięższych czasach oddali by bardzo wiele, żeby mieć możliwość nauki w ogóle, a teraz książki dla większości społeczeństwa nie znaczą kompletnie nic. W złym kierunku zmierza świat, ale to jest postęp, który paradoksalnie w ciągu kilkudziesięciu czy kilkuset lat zbierze obfity, zakażony plon.. no nic, dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam was Chłopy:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o prowadzenie bloga

Dzem