SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpadanie z ciosem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 487
Wielokrotnie podczas walki wpadam z ciosem w przeciwnika, przez co moje ciosy są krótkie i mało skuteczne. To samo powtarza się na worku i na łapach. Kolega podpowiedział mi, że wina pracy nóg, co jest dziwne, bo właśnie nad pracą nóg bardzo ciężko pracowałam. Staram się byc jak najbardziej zwrotna, więc częśto obie pięty mam uniesione - może to błąd? Jednak niewygodnie mi jest chodzic ze stopą wykroczną, która całkowicie przylega do podłogi. Macie jakieś rady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 487
Ttoomek - raczej to wina niestabilności na nogach, niż pochylania się. Najczęściej wpadam, kiedy wchodzę z serią ciosów, wiadomo, dystans zadawania prostego, a sierpa jest inny i w tym się gubię. Zamiast zatrzymać się i zadawać ciosy, coraz bardziej wpadam w zawodnika. Fakt - sierpy na górę mogą wejść, ale z prostymi zadawanymi na ugiętym łokciu wiele nie ugram;) Przy okazji - za wszelkie rady dot.wyczucia odpowiedniego dystansu będę dozgonnie wdzięczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Potrenuj jeszcze ze 3 lata do obecnych 3 miesięcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 487
Ja rozumiem, że mój staż nie jest imponujący, ale jak robic coś, to dobrze, prawda? Im wcześniej wyeliminujemy podstawowe błędy, tym szybciej pójdziemy do przodu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2053
dopytaj się trenera co masz zrobić trenuj cały czas walkę z cieniem i skupiaj się na pracy nóg " trening czyni mistrza " a po za tym gdy zadajesz cios np. lewą ręką staraj się unosić piętę lewej nogi a stać całą stopą na prawej nodze i tak samą jak uderzasz prawą ręką to podnoś prawą piętę i dokręcaj prawym biodrem a lewą nogą stój stabilnie . pzdr mam nadzieję że pomogłem. to że lecisz z ciosem jest niestabilna praca nóg i przez tą wypadasz z ciosem . jeżeli nie będzie Ci wychodzić to porozmawiaj z trenerem zeby pomógł Ci skorygować tą wadę bo tak jak mówisz lepiej wcześniej zlikwidować wadę niż później się z nią męczyć :D
tu na filmiku masz jak kołodziej zadaję lewy prosty to lewa pięta i lewa strona tułowia , biodro się skręca a prawa jest stabilna . masz dokładnie pokazaną pracę nóg od 3:10.do około 3:40 masz wszystką dokładnie pokazane . dziękuję za uwagę




Zmieniony przez - Piotrioss98 w dniu 2014-03-23 20:54:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1664
Wiecej walki z cieniem, walki przed lustrem. Musisz wyczuc dystans. Nie ma zlotego srodka tylko praca, praca i jeszcze raz praca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Im droższe lustro tym lepszy będzie efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
po tak krótkim czasie treningów nie masy jeszcze wyczucia dystansu - spokojnie, to przyjdzie z czasem.
obstawiam, że Twój błąd polega na tym, że robisz za duży krok wchodząc z ciosem - potrenujesz trochę dłużej i samo przejdzie.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 487
Lady M, to faktycznie możliwe. A co z tymi piętami - to też raczej błąd, że poruszam się praktycznie na palcach, przez co nie mam przyczepności i lecę do przodu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
na śródstopiu się staraj ustawiać, nie na palcach

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Prawą nogą na palcach, lewą na śródstopiu, ogólnie różne są szkoły, można także na lewej nodze na palcach i prawej na śródstopiu.

Ogólnie polecam tę 1 i przyzwyczajenie się do niej. Problemem według mnie jest rozkład ciężaru ciała, robiąc kroki, zadając ciosy, za bardzo idziesz na lewą nogę przez co tracisz stabilność.

Postaraj się lekko siedzieć na prawej nodze podczas wyprowadzania ciosów i za bardzo do przodu się nie wychylaj, myślę, że to może pomóc. no i dużo chodź na nogach, żeby ciężar był równomiernie rozłożony, jeśli zaś za dużo ciężaru będziesz miała na prawej nodze to szybko się zmęczysz. Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 487
Męczę się bardzo, ale to pewnie nie wina złego rozkładu ciężaru :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POLICJA

Następny temat

Seminarium kumite PFKK

WHEY premium