SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ głodówki na sylwetkę i zdrowie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 4793
Witam. Od sierpnia tamtego roku wziąłem się za redukcje. Zaczynałem od wagi 107 kg. przy wzroście 180cm Obecnie około 72kg. Najniższa 69kg. Zacząłem z wtedy z grubej rury bo dieta 1500kcal i bieganie codziennie 10km/1h. Ale po miesiącu zwiększyłem kaloryczność 2000-2200 kcal. Biegałem do października. Potem pogoda skutecznie mnie zniechęciła. Ale i tak waga mi spadała pewnie dlatego że pracuje jako listonosz. Niedawno zacząłem trening siłowo z gumami. Ale mam problem bo trzymam koło 1900 kcal. Został tłuszcz na brzuchu który nie chce zejść. Ostatnio dużo stresu w pracy i odczuwam spadek energii, senność. Zdarzył mi się napad głodu gdzie zjadłem z 6 kromek białego chleba grubo posmarowanym masłem i dżemem. Chciałbym do wakacji pozbyć się tego brzucha.










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Encorton jest lekiem z grupy glikokortykosteroidów, więc w pewnym stopniu ingeruje w naszą gospodarkę hormonalną, czyli między innymi w produkcję kortyzolu. Oczywiście silne leki przeciwzapalne będą miały wpływ na kompozycję naszej sylwetki. Myślę jednak, że nie jest to na tyle silny lek żeby się tego obawiać. Szczególnie w sytuacji, gdy dbasz o zdrowe odżywianie i trenujesz siłowo, angażując mięśnie do pracy oraz produkcję androgenów. Nie sądzę żebyś w takiej sytuacji odczuł to w jakikolwiek negatywny sposób.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Niestety redukując sporo kilogramów zawsze zostanie dużo skóry. Bez wątpienia popełniłeś dwa podstawowe błędy, które w znacznym stopniu się do tego przyczyniły. Przede wszystkim głodówka nie jest rozwiązaniem w kształtowaniu sylwetki. W ten sposób narobić można tylko problemów z gospodarką hormonalną. Poza tym, podstawą jest solidny trening siłowy, a nie bieganie. Na tym polecam się skupić. Większość siłowni jest już otwarta. W ostateczności trening z gumami i ciężarem własnego ciała. Zdecydowanie zwiększ kalorie do bilansu zerowego na minimum dwa tygodnie i obserwuj obwody ciała.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 4793
Teraz zacząłem siłowo choć nie ukrywam że aktywność taka jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie lepiej mi podchodzi jak trening siłowy.
A głodny też nie chodziłem na takich kaloriach. Zaczynałem od filmików na youtube i tam ludzie co wrzucali filmiki na temat zdrowego żywienia mówili że jak ktoś ma dużo tłuszczu i duża nadwagę to większe korzyści zdrowotne będzie miał jak utnie 1000kcal i szybko zrzuci wagę. A mi wychodziło jakoś 2500-3000. Nie potrafiłem dokładnie tego współczynnika aktywności u siebie określić to wolałem dać mniej jak stracić czas i mieć brak efektów.
Teraz mi wyszło zero na 2400kcal
180gr białka
80gr tłuszczy
240gr węgli
BMR= 1726kcal
intensywność treningu dałem na 7kcal/min
epoc 4%
neat 400kcal
tef 6%




Zmieniony przez - Fr000000st w dniu 2021-03-03 19:16:58

Zmieniony przez - Fr000000st w dniu 2021-03-03 19:18:17

Zmieniony przez - Fr000000st w dniu 2021-03-03 19:21:02

Zmieniony przez - Fr000000st w dniu 2021-03-03 19:21:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
Z ciekawości zapytam? Jak wygląda Twój trening siłowy? Zawsze po nim możes dorzuci 30 minut cardio z tętnem w okolicach 120-130 uderzeń na minute.


Mimo to w tym wypadku przy obecnej sylwetce powinieneś podbić kcal ok 200 ponad swoje zapotrzebowanie dzienne i skupić się na budowaniu mięcha.
Nie patrz na wagę tylko na obwody i w lustro. Spróbuj to na pewno z czasem przyniesie większy sukces niż ciągłe katowanie się podażą kalorii jak kobieta w wieku 30 lat bez intensywności fizycznej

Jeśli nabudujesz przez kilka miesięcy ciężkiej pracy kawałek mięsa a reszta brzucha będzie dalej przeszkadzać wtedy masz możliwość redukcji i nie zostanie z kości ości tylko fajny zarys męskiej sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32808 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Na ten moment pasuje wejść na zero lub małą nadwyżke , skupić sie na trneingu siłowym , nadbudujesz trochę may i się zregenerujesz a nastepnie możesz znów myślec o wejsciu na redukcje aby próbowac dopalić pozostałości z brzucha bo na ten moment dalsza redukcja nie ma żadnego sensu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
To, czy byłeś głodny, czy też nie nie jest wyznacznikiem tego czy należy jeść więcej lub mniej. Wiele kobiet nie potrafi zjeść 1000 kalorii w wyniku stosowania głodówki. Z drugiej strony są też osoby, które potrafią zjeść 2000 kalorii powyżej swojego zapotrzebowania kalorycznego i mogą więcej.

Rozumiem, że bieganie, czy jazda na rowerze sprawia Tobie więcej przyjemności, ale jeżeli chcesz uzyskać jak najlepsze Efekty kształtowania sylwetki, to w ten sposób niestety wiele nie osiągniesz. Szybko nikt nic nie osiągnie. Trzeba czasu i cierpliwości.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 4793
No to na razie mam taki plan na gumach:
1. pompki w staniu na rękach.
2. przyciąganie pionowe z gumą
3.wznosy bokiem z gumą.
4. przysiad z gumą.
5. francuskie wyciskanie z gumą.
6. plank klasyczny
po 3 serie



Zmieniony przez - Fr000000st w dniu 2021-03-04 19:52:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
Tak chcesz zbudować mięso?
Potrzebujesz ciężarów na bilansie dostanie żeby coś z tego było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 4793
Da radę jakiś trening w domu ??? Czy tylko siłownia mi zostaje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
W domu możesz wszystko zależy od sprzętu jako masz albo zamierzasz mieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 4793
Na razie mam tylko drążek i gumy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta zasadowa - czy to ma sens?

WHEY premium