SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojna powoduje wiecej ? -Wonjen- I tak w kolko nigdy sie tego nie nauczymy ?

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10223

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19600
Śmiać mi się chcę, kiedy czytam teksty typu, że to żołnierz jest najgorszy w konfliktach zbrojnych. Przeważnie najwięcej do powiedzenia mają ludzie, w ogóle nie związani z tematem wojska. Mój ojciec jest wojskowym, obecnie jest na misji w Afganistanie, w Ghazni. Jak pokazują ostatnie dni, wcale nie jest tam spokojnie. Nie uważam, aby mój ojciec, czy tysiące innych stacjonujących tam ojców, mężów, synów byli winni tej wojnie. Nie mam oczywiście klapek na oczach, dobrze zdaję sobie sprawę, że w tamtym miejscu to my jesteśmy jednymi z najeźdźców i nikt nas tam nie zapraszał.

Gdyby nie to, że USA najeżdża takie kraje pod przykrywką wprowadzenia demokracji podatki w stanach byłyby znacznie wyższe, na paliwo prawdopodobnie nie byłoby Cię stać, ale jeśli nawet, to znacznie uderzałoby to po Twojej kieszeni, nie tak jak dziś. To samo w Polsce.
Wielkie oburzenie grona pacyfistów po obejrzeniu takiego filmiku, jak ten zamieszczony na początku tematu. W mediach kłamstwa polityków, za to ten filmik mówi prawdę? Mamy tu do czynienia z przejaskrawieniem w drugą stronę, z czego niewielu ludzi podnieconych taką sklejką materiałów video wydaje się zdawać sobie sprawę. Czemu nie ukazano tutaj jak buduje się szkoły, prowadzi edukację, finansuje życie lokalnej społeczności, szkoli lokalne siły z pieniędzy Nato, stanów, czy nawet Polski? Materialnie nasze działania zbrojne wcale nie przynoszą wymiernych korzyści.
Jeszcze z innej beczki. Nikt nie chce Polskiego wojska w Afganistanie?
Ale uczestniczyć we wszelakich paktach, być członkiem nato to każdy by chciał? Tak za frajer? Tak się nie da moi drodzy. By uczestniczyć w pewnych sferach, w których teraz możemy brać udział, nie można być biernym, tak po prostu już jest.
Zanim ktoś po raz kolejny wyda swobodny osąd, radziłbym się jeszcze raz zastanowić, a najlepiej ugryźć w język, bo siedzieć na dupie w ciepłym mieszkanku, w wolnym kraju, oglądać manipulacyjne bzdety w internecie i ogłaszać jak to jest źle prowadzona polityka i jakimi zbójami są żołnierze biorący udział w wojnie.. Ze względów grzecznościowych powiem, iż jest co najmniej nieprzyzwoite.

Pragnę dodać jeszcze, że mimo tego, iż nasze wojska biorą udział w nie swojej wojnie, odwalają tam kawał świetnej roboty.

Na sam koniec pragnę dodać, jestem przeciwny wojnie w Afganistanie. Jednak tym wszystkim z popękanymi sercami radzę poszperać głębiej co robili tam talibowie z ludnością, zanim wojska koalicji wkroczyły.

Pozdrawiam gorąco.



Zmieniony przez - Nalas w dniu 2011-12-23 03:48:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Wojska koalicji robia jeszcze gorsze rzeczy, nie pytaj skad wiem, powiem Ci tylko ze bylem kiedys w pewnych jednostkach

2. Zolnierze sa tak samo winni jak rzadzacy nimi, bo gdyby jeden baran ( taki jak ja bylem ) z drugim baranem odmowili ZABIJANIA I WPROWADZANIA DEMOKRACJI to wojen by nie bylo, choc do konca ich nie winie, jednak bez nich wojen by nie bylo

pozdro byku

ps. po czesci ma racje, rozumiem skad uderzasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Czemu nie ukazano tutaj jak buduje się szkoły, prowadzi edukację, finansuje życie lokalnej społeczności, szkoli lokalne siły z pieniędzy Nato, stanów, czy nawet Polski? " - bo to jest przygotowanie do DRUGIEJ znacznie dluzszej okupacji, nie zbrojnej, napewno wiesz o co mi biega. Bedzie - no my wprowadzilismy demorkacje, zbudowalismy wam szkoly to teraz ropa dla nas, MACIE DLUG. Ci co inwestuja i otwieraja te szkoly ipt robia to pod siebie, cia - syjonisci wiedza co robia, lepiej miec wyedukowany podbity kraj ktory bardziej mozna wykorzystac niz bande baranow...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Czemu nie ukazano tutaj jak buduje się szkoły, prowadzi edukację, finansuje życie lokalnej społeczności, szkoli lokalne siły z pieniędzy Nato, stanów, czy nawet Polski? " - bo to jest przygotowanie do DRUGIEJ znacznie dluzszej okupacji, nie zbrojnej, napewno wiesz o co mi biega. Bedzie - no my wprowadzilismy demorkacje, zbudowalismy wam szkoly to teraz ropa dla nas, MACIE DLUG. Ci co inwestuja i otwieraja te szkoly ipt robia to pod siebie, cia - syjonisci wiedza co robia, lepiej miec wyedukowany podbity kraj ktory bardziej moz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 54 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
Swieta racja.Libii wystawili juz rachunek za rakiety i bombardowania

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19600
Kult
Jak napisałem wcześniej. Jestem przeciwnikiem owych działań i dobrze zdaję sobie sprawę, na czym polega ta polityka. Gdyby nie to żyło by Ci się znacznie gorzej w Twoim własnym kraju.
Niestety, świat NIE JEST idealny, wiele osób jeszcze tego nie pojmuje. Autor tematu wcześniej pisał coś o trzech zasadach. Nie pamiętam dokładnie ich treści, ale opierały się na wzajemnym szacunku, szacunku do wroga, pokojowej polityce. Gdyby USA prowadziło od zawsze taką politykę, obecnie byliby wielkości Czech, o ile w ogóle istnieliby na mapach.
Co do przygotowań do drugiej okupacji na zasadzie "my daliśmy to, musicie nam dać to". Jak najbardziej, czyż nie taki jest cel tej wojny? Lepiej odebrać siłą, czy jednak dać coś w zamian? Znikomo, ale dać? Po za tym kraje, które zostały najechane, nie miały takiej siły przerobowej w wydobyciu złóż, jak mają stany.

Co do tego, że mimo wszystko po części żołnierz jest winny, bo taką pracę wybrał. Więc tak. Mój ojciec jest fenomenalnie wykształconym człowiekiem, obejmuje jedno z czołowych wojskowych stanowisk, jest świetnie przeszkolony. Ma zrezygnować na rzecz pracy w piekarni za 10-krotnie niższą stawkę? Poza tym. Całe życie mieszkaliśmy w miejscowości gdzie 99% mężczyzn było wojakami. Po prostu w promieniu 100km NIE BYŁO innych miejsc pracy. Gdzie byś ulokował wszystkich jak nie w jednostkach? Dających mieszkanie dla Twoich bliskich, opiekę zdrowotną, przyzwoite wynagrodzenie?

Na koniec jeszcze z innej beczki dla teoretyków. DO NIEDAWNA wojsko Polskie nie było czynną instytucją. Ludzie walczący dziś w Afganistanie, będący w Bośni, czy Kosowie szli w kamasze z przekonaniem, iż nie będą wykorzystywani do walki. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat rola wojska Polskiego miała charakter typowo defensywny, ich zadaniem były ciągłe szkolenia, nic więcej. Ktoś idący do wojska 25 lat temu, czy więcej nie miał szans wywróżyć, że polska polityka pójdzie w tym kierunku, bo nic na to nie wskazywało.

Pozdrawiam chłopaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mowie ze Twoj ojciec ma zmienic prace, jesli akceptuje ta wine w imie kasy i prestizu ( w wojsku prestiz to pojecie bardzo tanie, typu order i medal za zabijanie i najezdzanie krajow, dla mnie to nie prestiz ) to jest rowniez winny wojnie , on , inni, ja kiedys. Tutaj zaznacza sie problem, typu jak juz wspomniales wczesniej, co ma do piekrani isc za pare zloty, lepiej zabijac za kase dobra. Tu jest ten problem czego ludzie nie widza - CHCIWOSC I LUDZKA PIERD O L ON A NATURA. Nie winie za to nikogo, ale dopoki ludzie nie zaczna myslec sami za siebie na powaznie, to beda sluzyc politykom i zabijac w imie czego? wasnie, pozorow...
Gdyby polityka byla normalna to w kazdym kraju by sie zylo lepiej i normalniej niz za czasow walki o rope, przepraszam demokracje w imie h u j wie czego

Swiat nie jest idealny wlasnie przez takich ludzi, jak politycy i pacholki typu zolnierze. Ty , bez Twojej urazy, zaakceptowales taki swatopoglad, ze swiat nie jest idealny, ja nie zaakceptuje tego nigdy, poniewaz to jak poddawacie sie i mowienie: jest ok aby zajezdzac kraje i zabijac , bo nie bede robil w piekarni... Nie zaakcpetuje, bo mysle sam za siebie, bo nie potrzebuje pozornego szczescia, bo potrafie je znalezc ze slonce wyjdzie dzisiaj w tym j**anym deszczowym kraju. Na tym polega minimalizm, ludzie tego potrzebuja, potrzebuja zdac sobie sprawe iz nie musza sie godzic z twierdzniem "SWIAT NIE JEST IDEALNY" i zabijac dalej, dla mnie to ignoracja i glupota, znow pacholkow zolnierzy i krwiopijcow politykow.

Co do dania cos w zamian za zabijanie rodzin i pustoszenie kraju, mysle ze Ci ludzie nie chca nic w zamian, bo zycia matki czy syna nic nie zastapi, prosta sprawa. Inwestuja aby WYCIAGNAC jeszcze wiecej! WIEC DAJA SAMI SOBIE! To jak kupowac wiertarke udarowo pod choinke dla zony, przeciez wiesz ze to Ty bedziesz ja mial...

Jesli Twoj ojciec jest fenomenalnie wyksztalconym czlowiekiem, to musi byc tez inteligetny. Dlaczego tak inteligetny i wyksztalcony czlowiek wybral zabijanie? Mozna robic cos bardziej kreatywnego, z taka wiedza i wyksztalceniem. Widzisz , tutaj wracamy do korzeni, bo ludzie sa z natury zli i chciwi... Odrazu mowie ze nie mam nic do Twego ojca, sam bylem w pewnych jednostkach ( nie pol ) i wiem co to za robota, wiec szacun. Mowie tylko ze zwykly zolnierz niczym sie nie rozni od np najemnika z LE, zabija, za kase, bo chce, jest temu winny, bo jest chciwy, moglby robic cos innego, ale nie, to jest wlasnie homo sapiens.

Gdyby nie bylo chciwosci, dazenia ciagle do jakis chorych celow, a byl by minimalizm, cieszenie sie zyciem, pomoc innemu, to uwierz mi ze bylo by dobrze, nie musialbym sluchac ze " swiat nie jest idealny" bo nie musi tak byc.

Zrzucic nalezy te lancuchy mentalnego niewolnictwa i zaczac zyc normalnie.

PS. Zydom i tak nie podaruje joke

pozdro byki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19600
Rozumiem Twoje zdanie, lecz pominąłeś bardzo ważna część mej wypowiedzi odnoszącą się do tego, iż większość wojskowych wstąpiła w szeregi armii, wiele lat temu, zanim komukolwiek się śniły jakieś "misje pokojowe". Jak również do tego, że w moich dawnych stronach, nie było opcji zatrudnienia w promieniu najbliższych niemal 100km. Jest tam największy poligon w europie, a dookoła mieściny zdominowane przez jednostki wojskowe. Wojsko wtedy oferowało bardzo dużo jak na tamte czasy:
możliwość bezpłatnego dalszego kształcenia się, robienia uprawnień na prowadzenie różnych maszyn, dawano mieszkania, wiele premii, opiekę zdrowotną. Podkreślam raz jeszcze: WIELU FACETÓW wstępujących do armii, w najśmielszych snach nie wyobrażało sobie tego, co dzisiaj jest dla nich codziennością-wojna. Dotychczas rola wojska polegała tylko i wyłącznie na przygotowaniach w "razie W" i ewentualnej defensywie państwa.
Tak na koniec. Nasze działania militarne sprawiają, iż w razie jakichkolwiek działań militarnych na naszym terenie (czyt. najazd na nasz kraj) mamy sojuszników, którzy nas wesprą. Laicy mogą mówić, że w razie wypadku wszyscy się na nas wyprą bo jesteśmy marionetkami. g**** prawda, są zobowiązania, które po prostu niektórzy są zmuszeni spełniać, czy im się to podoba, czy nie.

Kiedyś Polska była dużym, potężnym krajem i masa mądrych głów uznała, że w tak zaj**istym i lubianym państwie wojsko jest nie potrzebne. Co pokazała historia, bardziej kumaci wiedzą.

Pozdro chopy

Ponownie podkreślam, iż jestem tego typu militarnym działaniom przeciwny, lecz staram się nie zamykać na punkt widzenia innej strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 52009 Wiek 54 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 199651
Tak.mamy sojuszników.mamy nato,które nam daje 2 tygodnie max na walke np z ruskimi,jak ruskie dojda pod berlin dopiero wtedy nato zacznie działac.czytałem jakiś czas temu dyrektywy nato.

ps.zawsze byliśmy sami.wniosków nikt nie wyciaga bo rządzą nami parchy które maja za zadanie zniszczyć za wszelka cene Polskę

Zmieniony przez - Pikaczumba w dniu 2011-12-23 18:25:14

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Usunięty przez Bull za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zniesławienie

Następny temat

Slynne opaski Power Balance w sadzie okazaly sie SCIEMA

WHEY premium