SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy na pusty żołądek.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9794
Cześć,
Od jakiegoś czasu zacząłem stosować syntetyczne witaminy, brałem je rano po przebudzeniu przed śniadaniem. Nie wiedziałem, że nie powinno się ich brać na pusty żołądek, była to moja głupota.
Zauważyłem, jakby nasiliło mi się pojawianie brązowych plamek na skórze (szczególnie okolice barków).
Czy może to być skutkiem zażywania witamin na czczo?, niewydolność wątroby - wątroba wyrzuca toksyny na powierzchnie skóry (plamki)?
Jakie są sposoby na pozbycie się ich bo nie wygląda to estetycznie.
Jakie są skutki przyjmowania witamin na czczo?
Proszę o odpowiedź osoby które znają się wy tym temacie lub miały podobny problem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4522 Napisanych postów 66766 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 697206
Witaminy i składniki mineralne są niezmiernie istotnymi elementami naszej diety. Pełnią one ogrom funkcji w naszym organizmie i bez nich życie nie byłoby możliwe.

Pod względem budowy witaminy są organicznymi związkami chemicznymi o bardzo zróżnicowanej budowie. Występują one naturalnie w pożywieniu oraz w formie syntetycznej jako suplementy. Organizm człowieka nie potrafi ich syntetyzować. Dlatego też powinny być dostarczane wraz z pożywieniem, a jeżeli występują braki, to warto je uzupełnić suplementacją. Niedobór ich nazywany jest hipowitaminozą. Braki jednej z nich awitaminozą, a nadmiar (o których bardzo ciężko, jedynie w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E, K) hiperwitaminozą.

Suplementacja witaminami i minerałami często przydatna jest w przypadku osób aktywnych fizycznie. Wynika to z tego, że ich zapotrzebowanie na te związki jest większe niż osób niepracujących ciężko lub nietrenujących. Z tego też względu warto pomyśleć o odpowiedniej suplementacji: https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_VitaminALL_SPORT-opis34822.html. Nie ma żadnej konieczności ku temu, aby spożywać je z posiłkiem. Jak najbardziej można na czczo. Jedyny minus jest taki, że wchłanialność ich jest wyższa wraz z witaminami pochodzącymi z pożywienia. Czyli tymi naturalnymi.

Twoje zmiany barwy na skórze raczej nie mają nic wspólnego ze stosowaniem suplementu. Niestety nikt tutaj nie jest w stanie diagnozować chorób i zmian skórnych. Od tego jest dermatolog i do niego powinieneś się wybrać. Zapewne nie jest to nic groźnego. Jednak jeżeli jesteś zaniepokojony, to nie pozostaje nic innego jak zarejestrować się do lekarza.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 163 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1602
rzeczywiscie bardzo nie estetyczne plamki. witaminy w trakcie lub po jedzeniu nie wiem co mam ci powiedziec poczytaj o skutkach brania witamin na pusty zoladek na wikipedii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10891 Napisanych postów 49867 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
A jakie skutki uboczne mają dawać witaminy? O_o Nie powinno się brać na pusty żołądk tylko z tego względu, że wit. A, D, E i K są rozpuszczalne tylko w tłuszczach. Idź do lekarza jak nie znikną w przeciągu kilku dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9794
W przeciągu kilku dni raczej nie znikną, byłem już jakiś czas temu u dermatologa ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Wygląda to jak jakieś piegi, ale na twarzy ich nie mam tylko głownie w okolicach barków.
Do mdma85: oczywiście witaminy z pożywienia nie mają znaczącego negatywnego wpływu na organizm (jeśli są naturalne), ale w temacie jest mowa a witaminach syntetycznych, które (zastanawiam się) mogą mieć negatywny wpływ na wątrobę, która nie radzi sobie już w spełnianiu swojej podstawowej funkcji, a efekty widać na skórze.
To co się dowiedziałem od dermatologa to, że uważa że te plamki są wyrzucane na skórę przez wątrobę, coś z pigmentem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10891 Napisanych postów 49867 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Bios chyba mnie nie zrozumiałeś. To, że brałes witaminy (preparat witaminowy) na pusty żołądek nie ma żadnego znaczenia. Nie powinno się brać witamin na psuty żołądek nie ze względów zdrowotnych (tak jak to sobie wymyśliłeś) ale z posiłkiem (po posiłku) z tego względu, że wit. ADEK muszą być spożyte z tłuszczami by się w nich rozpuścić. Preparaty witaminowe nie są toksyczne do tego stopnia żeby uszkadzać wątrobę! Na jakiej podstawie uważasz, że twoja wątroba nie radzi saobie z podstawowymi funkcjami??? Masz martwicę? Robiłeś badania krwi (ALAT, ASPAT, GGTP, Bilirubina)? Chyba sobie coś ubzdurałeś. Plamy wątrobowe to zagęszczenie pigmentu na skórze powstałe zwykle od słońca. Jeśli nic się z nimi nie dzieje (np. nie swędzą) to raczej jest wszystko w porządku. No chyba, że masz czerniaka ;) JOKE! Spróbój zrobić sobie peeling na to.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ostrowia, ostrovit - rozpuszczalność i piana (rozwiązanie)

Następny temat

Crea9Xtreme

Fitmeal