SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy i minerały - suplementacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Cześć.

Jakie wit i minerały warto kupić dla osoby trenującej na siłowni amatorsko ?

Myślałem o jakimś mix'ie +d3-k2 i jakiś magnez może.

I czy ma znaczenie czy kupie to w aptece czy np.w sklepie z suplementami np.sfd itp. ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Potas. Kup sobie w spożywczym sól potasowa. I stosuj zamiast zwykłej soli. Są 2 wersje. Sól z 15proc potasu i 80proc zawartością.
Jeśli kupujesz 1 wersje to ok, przy 2 uważaj na hiperkalemie (zbyt duża zawartość potasu w diecie).
Cynk - tu są częste spory samo działanie determinuje branie z rana ale większość bierze na noc.
Manganu nigdy nie uzupełniałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Hej, według mnie warto w 99% przypadkach wrzucić dla amatora jak i starego wyjadacza mieszkającego w naszej strefie klimatycznej 2 suple - witaminę D3 oraz omegę 3. Magnez tez możesz śmiało sobie dorzucić ale warto by było na samym poczatku sprawidzic sobie jego poziom jak i wit d3 z krwii aby wiedzieć na jakim poziomie z tym stoimy.

Na gotowe kompleksy nawet bym nie patrzył - bo w mojej opinii szkoda Twojej kasy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Magnez występuje głównie w komórkach - jak sprawdzisz tam jego poziom ?
Uczysz chłopa jak to szkoda na miksy kasy a sam radzisz mocno bezsensowny ruch xD
Ja np z Wit B stosuje befoli bo ma relatywnie dobry skład.
Choć w większości wypadkow kupuje wszystko osobno.


Zmieniony przez - Luk122 w dniu 2022-09-16 22:31:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Przez badanie poziomu magnezu jak i witaminy d3 miałem na myśli ten klasyczny - z krwi, który nie uważam że jest niczym złym czy strata pieniędzy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Yyyy ale poziom magnezu z krwi pokazuje tylko poziom magnezu w krwi.
Nie pokazuje w tkankach czy w układzie pokarmowym.
Jeśli występują niedobory w krwi to magnez uwalniany jest z tkanek.

Tak więc nadal pytam co ma do badanie pokazać ? Bo na pewno nie poziom magnezu w organizmie ;) fajny bajer ale nic nam nie mówiący




Zmieniony przez - Luk122 w dniu 2022-09-16 22:44:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33058 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Od tak to można sobie w miarę sensownie stosowa witamine D , omega kwasy i magnez i raczej to wszystko bo podstawę powinna stanowić urozamicona dieta bogata odzywczo która zaspokoi organizm na większosc niezbędnych makro , minerałów i witamin . Na pewno nie warto kupowac multiwitamin bo w składzie często poszczególne minerały/witaminy gryzą się ze sobą i ograniczaja przyswajalnosc miedzy sobą itp. Ponadto jeśli już chcemy coś więcej suplementować to warto porobić badania i w zalezności od braków można coś stosować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Co Wy macie z tymi badaniami ?
Jak chcecie zbadać deficyt witamin B ? Czy sodu / potasu ?
Ja miałem potężne problemy z ciśnieniem i tetnem a wyniki z krwi w normie. Lekarka zaleciła magnez + potas + sód i w ciągu 2 miesięcy problemy się ustabilizowały.... I tak jest z każdym minerałem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Warto uzupełniać braki tych witamin i składników mineralnych, których istnieje ryzyko, że będziesz miał braki w swojej diecie. Dlatego też pierwszym krokiem powinno być jej analiza aby można było mniej więcej zwrócić na to uwagę. Z reguły duża większość osób nie jada odpowiedniej ilości tłustych ryb morskich, które są źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 i witaminy D3. Można więc wprowadzić je na stałe do suplementacji. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy trudnej jest o syntezę tej witaminy z promieni słonecznych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zwykle badanie krwi wystarczy ? W ogóle się na tym nie znam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33058 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Luk122
Co Wy macie z tymi badaniami ?
Jak chcecie zbadać deficyt witamin B ? Czy sodu / potasu ?
Ja miałem potężne problemy z ciśnieniem i tetnem a wyniki z krwi w normie. Lekarka zaleciła magnez + potas + sód i w ciągu 2 miesięcy problemy się ustabilizowały.... I tak jest z każdym minerałem.



Ale jednak wszystko przyjmowałeś po zaleceniach lekarza wiec jeśli komuś coś dolega albo ma jakieś braki to albo warto skonsultować z lekarzem albo porobić jakieś badania które mogą nakierowąc co warto zacząć przyjmować , chodzi o to że teraz cała mas ludzi bez żadnych w ogóle wskazań łyka wszelakie multiwitaminy na kilogramy bo w telewizji reklamują i fajnie to wyglada więc czemu nie brać garściami bo przeciez to tylko suple
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Dobra Panowie .
Poradziłem sobie i wiem jakich wit I minerałów mi brakuje . Co mogłem to załatalem dieta ,roślinami itp.

Ale uzupełnić muszę niektóre suplami. A wiec pytanie takie w jakich porach itp brać te witaminy i minerały?

Mangan tabletki
Cynk tabletki
Potas tabletki
Witamina E tabletki
Omega 3
Witamina D również tabletki.


Zmieniony przez - M12345 w dniu 2022-09-18 16:29:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

Następny temat

Otyłość brzuszna - porady

WHEY premium