SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy brać czy nie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Cześć

Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminowej.

Czy jest sens czy nie i jeśli tak co co wybrać?

Trenuję 3 razy w tygodniu a w czwartym dniu robię kardio.

Dzieki z góry za info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Poza białkiem, węglowodanami i tłuszczem nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje również mikroskładników w postaci witamin i minerałów. Liczenie kalorii i odpowiednia podaż makroskładników może nie przekładać się na osiąganie zamierzonych efektów ze względu na niewystarczającą ilość mikroskładników - mających ogromny wpływ na nasz metabolizm, funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego oraz setki innych funkcji. Należy pamiętać o warzywach i owocach, które bardzo często są traktowane jako gorsza żywność, przez co nie tylko tracimy źródło prozdrowotnych substancji, ale również możliwość przebierania w ciekawych wariantach smakowych. Niestety w dzisiejszych czasach nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie, warto również wspomóc się odpowiednią suplementacją witaminami i minerałami, ze względu na coraz mniejszą ilość mikroskładników w warzywach, owocach czy mięsie, które są narażone na działanie różnych chemikaliów.
Odpowiednio dobrane zestawy witaminowe można znaleźć w sklepie sfd




Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2020-08-25 22:00:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 385 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17618
teraz w tym okresie taka suplementacja jak najbardziej ale jak lato przyjdzie to mozna zastapic owocami chociaz teraz to juz wszystko chemia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
:) ok a co byś proponował brać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Jasne... Szkoda że nie ma dowodów na długofalowy pozytywny wpływ syntetycznych witamin, a na korzyści z warzyw i owoców takie dowody są, w postaci np. zmniejszonego ryzyka nowotworów. Każdy ma swój rozum, ja uważam, że koncerny piorą ludziom mózgi wmawiając, by jedli ich produkty i deprecjonując warzywa. Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
M-ka
Jasne... Szkoda że nie ma dowodów na długofalowy pozytywny wpływ syntetycznych witamin, a na korzyści z warzyw i owoców takie dowody są, w postaci np. zmniejszonego ryzyka nowotworów. Każdy ma swój rozum, ja uważam, że koncerny piorą ludziom mózgi wmawiając, by jedli ich produkty i deprecjonując warzywa. Pozdrawiam.


To też racja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Lepiej poczytaj artykuły na temat zalecanej ilości owoców i warzyw i staraj się je wkomponować do diety.
http://potreningu.pl/articles/1072/owoce-i-warzywa-a-masa-miesniowa
http://potreningu.pl/articles/5070/czy-naprawde-musze-jesc-warzywa-i-owoce
http://potreningu.pl/articles/5072/ile-mozna-jesc-warzyw-i-owocow
http://potreningu.pl/articles/3738/ile-warzyw-i-owocow-nalezy-jesc-w-ciagu-dnia 

Natomiast zamiast muliwitaminy zastanów się nad ważniejszymi sprawami czy czegoś w diecie nie brakuje - wit.D, omega3, wapń, magnez, selen. Poziom wit.D można sobie zbadać i wg tego dostosować suplementację.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaraz się okaże, że nikt nie bierze sztucznych witamin. Zaś prawda jest taka, że praktycznie każdy je bierze. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
SzeA
Zaraz się okaże, że nikt nie bierze sztucznych witamin. Zaś prawda jest taka, że praktycznie każdy je bierze. ;)


Ja nie brałem nigdy. Zdażyło się MagneB6 w formie leku bo lekarz mi zalecił - miałem niedobór.
Suplementów witaminowych nigdy nie brałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Bo suplementy powinno się brać ukierunkowanie, do niedoborów, a nie po prostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Poza tym przeciez wyszlo ostatnio badanie po kilku latach faszerowania mezczyzn syntetycznymi witaminami i wyniki byly dramatyczne, dochodzilo nawet do podwyzszonego ryzyka raka prostaty. Tak wiec osobiscie za witaminy w capsach podziekuje, poza tym jak nie robisz wlewow dozylnych, badz nie korzystasz z form transdermalnych to prawda jest jedna - za przeproszeniem ch**a Ci te witaminy dadza

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz dać linka do tych badań? Co do witamin i minerałów to sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało ale o tym może kiedyś napiszę bo teraz znikam na siłkę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpad mięśni

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny

WHEY premium