SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminki :) co i jak??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3460
Witam!

Dawno nic nie pisałem, ostatnio w ogóle zaniedbałem nasze najlepsze na świecie forum,ale to się zmieni... Pytanie moje dotyczy kilku witamin jakie przyjmuję: Witaminka C , Witamina B complex (w tym PP B1 B2 B6),magnez, ,witaminę A, oraz tran. Czytałem już posty na forum o witaminach , o ich działaniu,skutkach, niedoborach ale dalej nie wiem, kiedy mam je jeść?? Jak to po przeplatać z treningiem?? Chodzi mi o jakieś wytyczne np. przed ,po posiłku,rano czy wieczorem, na noc?? wiem że niektórych witamin nie można łączyć??? do tej pory wszystko to brałem na raz...Nie wiem czy tak mogę... Jak przyjmować te specyfiki żeby odbyło się to z korzyścią dla treningu siłowego,dodam jeszcze że ćwiczę trzy razy w tygodniu, i właśnie wróciłem do treningu po długiej przerwie.

Pozdrawiam Q_W_E_R_T

Życie jest naszym nauczycielem i za wszystko wystawia nam oceny.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Bierz do posilkow. Witamine C razem z b complex, magnez podobnie. Pora nie jest taka wazna, np sniadanie, po treningu, kolecja. W jakim celu witamine A bierzesz? Z diety masz jej na pewno bardzo duzo, wiec uwazaj.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3460
Dzisiaj wyczytałem w pewnym fachowym piśmie że magnez powinno się brać przed w odpowiednim czasie po posiłku bo magnez hamuje lub znacząco zwalnia wchłanianie innych ważnych substancji, witamin.... Nie można przyjmować zaraz po posiłku... Pytanie....Czy można brać do z innymi witaminami... Wiem że z witamina B6 pomaga w wchłanianiu magnezu... Więc witaminy B to niewyklucza... Co z witaminą C?? Witaminę A biorę z przypisu okulisty,pozatym dieta bogata w ta witaminkę...Na wzrok... Aby dostać hiperawitaminozy trzeba dziennie przyjmować 30 000 jednostek witaminy A , ja dziennie przyjmuje około 7 500 więc mi to ni grozi....

Życie jest naszym nauczycielem i za wszystko wystawia nam oceny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 382 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25891
Magnez najlepiej przed snem brać.

Sikając z wiatrem idziesz na łatwiznę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2083 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39361
..vitamin nigdy za wiele,
a C przedewszystkim
pzdr

<<<Bez celu i chęci nigdy nic nie osiągniesz>>>
http://www.sfd.pl/meine_siłownia-t301836.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 382 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25891
Q_W_E_R_T masz więcej danych ile mg trzeba jeść poszczególnych witamin aby wystąpiła hiperwitaminoza bo niemoge jakoś w googlach znaleść.

Sikając z wiatrem idziesz na łatwiznę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3460
http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/witaminy.html 
ciekawy artykuł znajdziesz tam dawki dzienne dopuszczalne jakie można przyjąć bez nie miłych niespodzianek, poza tym parę ciekawostek....Jeśli ktoś ma dłuższą chwilę i go to interesuje to polecam....

Życie jest naszym nauczycielem i za wszystko wystawia nam oceny.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WHEY PROTEIN COMPLEX 100% NA CKD?

Następny temat

Thermal Pro Evolution

WHEY premium