SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina D3+K2

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 15932 Napisanych postów 126798 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1432530
4000 to nie jest jakoś dużo, nie koniecznie po powrocie do normalnego stanu poziomu vit d zaczniesz rosnąc, witamina d nie koniecznie będzie związana z brakiem wzrostu.

Ile jest osób co mają wysoki jej poziom a nie rosną

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4707 Napisanych postów 67787 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 703045
Aby dokładnie określić ile jednostek witaminy D3 warto suplementować warto wykonać badania jej poziomu w naszym organizmie. Wtedy będzie wiadomo czy 4000 jednostek to dobre rozwiązanie. Z reguły większość osób ma znaczne niedobory, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, dlatego zaleca się 2000-4000 jednostek. Nie jest to dużo, jak stwierdziłeś.

Niestety jeżeli w wieku 16 lat masz 168 centymetrów wzrostu, to raczej już niewiele urośniesz. Jest to uwarunkowane genetycznie, więc nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 dni Przeczytanych tematów 13
Byłem na badaniach i lekarz przepisał mi właśnie 4000 jednostek, bo stwierdził, że witamina D3 w moim organizmie jest znikoma. ^Domer u mnie rodzinnie tak jest, że trochę wolniej się rośnie i ten 'czas dojrzewania' się przeciąga, ale np. mój brat ma 175cm, a ja urodziłem się od niego wyższy, więc mam nadzieje, że chociaż go przerosnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4707 Napisanych postów 67787 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 703045
Być może trochę jeszcze urośniesz. Jakaś tam szansa na to jest żebyś doszedł do 175 centymetrów wzrostu. Niewielka, ale jest. Na więcej na pewno bym nie liczył mając już 16 lat. Nie ma jednak co specjalnie zastanawiać się nad tym, ponieważ nie masz na to wpływu. Jak będzie, tak będzie, a Tobie sugeruję skupić się na tym, co możesz zmienić w swojej sylwetce, czyli jej kształtowaniu, zdrowym odżywianiu, prowadzeniu aktywnego trybu życia, czy na rozwoju intelektualnym. Tutaj masz duże możliwości, aby coś zmienić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9271 Napisanych postów 153509 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1204637
Genów nie oszukasz,
można jedynie je wspomóc zdrową dietą, aktywnością fizyczną i suplementacją.

do około 21 roku życia rośniemy, z czym do 19 jest to głownie wzrost wzwyż, a pozostały okres to całkowite uszkatłtownaie szkieletu powiązane m.in. z pełnym skostnieniem obojczyków., MOżna tutaj zażartowac, że jedynie w szerz możemy rozwijać się dłużej, gdyż obręcz bakowa będzie się poszerzała do 21 roku życia.

175 cm jest w zasięgu w mojej opinii, tutaj dziadkowie, rodzice, rodzenstwo bedzie pewnym wyznacznikiem TWoich mozliwosci w tym obszarze

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja
Kontakt: FB https://www.facebook.com/TrenerMaciolek/
IG https://www.instagram.com/tomq.bb
e-mail: tomq-mag@o2.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Allnutrition Taurine Body Support

energy