SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wioślarz na aeroby ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 384
Witam, jestem w trakcie odchudzania, jako ze w domu mam sztange, lawke, hantelki, drazek, worek i zelazo, odpuscilem silownie, jako aeroby praktykowalem bieganie, niestety zaczyna sie powoli robic chlodno i kombinuje jak moglbym odwalac cardio w domu.
I tu moje pytanie czy wioslarz magnetyczny z kolem zamachowym, nada sie na aeroby, da rade na nim gubic fat ?
Od razu mowie ze rower stacjonarny odpada.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1512
wg mnie tak, ale poczekaj na specjaliste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 188 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1952
dlaczego rower odpada?
nie ważny jest sprzęt ważne jest tętno.
wioślarz.rowerek.stepper.bieganie.orbitrek.egrometr. i wiele innych
ważne jest tętno nie co to ejst./

TheSniper.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 384
odpada gdyz od jazdy na rowerze mam bole w kolanach, jakby cos miazdzylo w srodku, nie mam pojecia o co chodzi, dziwne tymbardziej ze przy bieganiu i innych nawet z ciezkim naciskiem na kolana zabawach jak np przysiady ze sztanga, nie mam z tym problemow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 11397 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 44004
taki z kolem zamachowym napewno wspomoze odchudzanie. bo taki na allegro za 250zl z silownikami to raczej nie:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11565
Najważniejsze żebyś znajdował się w tzw. strefie tlenowej

Zmieniony przez - james28 w dniu 2011-09-22 13:50:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49612 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
ważny jest ruch a jaki rodzaj nie ma znaczenia ważne też żeby angażował duże partie jak plecy czy nogi no i oczywiście dieta na minusie

zamiast nudnych aerobów poczytaj o kompleksach sztagowych lub sztangowych interwałach są naprawdę skuteczne i nie monotonne a sprzęt masz więc korzystaj

http://www.sfd.pl/Interwały_od_A_do_Zet_-_poradnik_teoria_i_praktyka_3-t489760.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
strefie tlenowej tzn to tetno 60-65% max ?
wiem ze jesli wioslarz to tylko na kole zamachowym, inny nie wchodzi w gre ;)
no wlasnie tak mnie wzielo na wioslarza, bo przy cwiczeniach na nim wiem, ze pracuje naraz bardzo duzo miesni, super ksztaltuje sylwetke
a jeszcze jak aeroby na nim mozna odwalac to 2in1 ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 11397 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 44004
strefa spalania tłuszczu to 60-75% HRMax. HRMax to 220 - twój wiek. od podanego wyniku obliczasz procenty i masz przedzial w ktorym powinienes sie utrzymywac podczas wykonywania areobow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Hmmm. Jak masz problem z kolanami, to od razu odrzuć ergometr wioślarski. Rower (hehe, gra słowna ;) jest za to dobry dla kolan z małym obciążeniem, rzędu 80-100 W.

Miałem dwie operację kolana (szycie łąkotki i rekonstrukcja wkp) i wiem jaki to ból. Na wioślarzu właśnie nogi najciężej pracują. Wróciłem do wiosełek (pływałem zawodniczo 'za młodu') dopiero po odzyskaniu pełnej siły w obu czworogłowych, co następuje po pełnym powrocie do poprawnego ślizgu w kolanku. Po obu operacjach wracałem do sprawności właśnie na rowerze stacjonarnym.

Jak masz forsę, to bierz co najmniej Concept 2. Na słabszych za wiele nie poćwiczysz...

Przy większości problemów kolanowych odpada w pierwszej kolejności bieganie i skakanie, a w wielu - eliptyki.

pzdr

MW2/UD2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie NIE spalają tłuszczu

Dzem