SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michał Jekiel road to super heavyweight

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3187680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
kamils31
opalinho
.


Jak współpracowałem z Łukaszem, przez Ok rok. Bardzo dobry okres jeśli chodzi o formę, progres i naukę tego żeby nie kombinować zbyt wiele i zbyt często. Ale nie o tym. Czułem presję podczas tego okresu i to nie bezpośrednio przez Łukasza, ale jednak pośrednio tak bo chciałem z tygodnia na tydzień żeby ten raport był coraz lepszy, forma coraz lepsza. I mimo ze czasami nie było tak jak bym chciał, to nie odważyłem się tego powiedzieć, bo traktowałem Łukasza wtedy jako autorytet i liczyłem się tylko z jego słowami co do siłowni. U Ciebie Michał widzę ze jest podobnie jak u mnie wtedy i liczy się tylko slowo Adama, ale tez na uwadze trzeba mieć to , ze mimo tego iż są bardzo dobrymi trenerami to nie są w naszym ciele i głowie przez 24h i mimo dobrych rad i schematów działania nie wiedza o wielu rzeczach, które się u nas dzieją, na co jak reagujemy, dlatego do wskazówek trenera, trzeba tez wziąć wszystkie nasze odczucia co by było lepsze i wtedy ten efekt jest znacznie lepszy i przede wszystkim zdrowszy dla naszej psychiki.

Nie wiem czy czytelnie, ale jestem w trasie i pisze na szybko. Mam nadzieje, ze nie będziesz o to zły czy coś, ale fajnie się temat rozwinął i może ktoś z niego wyniesie coś pozytywnego. Bo pasja jeszcze taka jak my mamy to powinna być sama radość :)


Kamil nie wiem czy ja Cię dobrze zrozumiałem i czy też to dobrze przekazałeś, ale Adam Michałowi nie narzuca ze mam tak i tak jeść, w tym przypadku ryz piers ryż pierś, przypuszczam że nawet nie wypisuje mu produktów z jakich ma korzytsać a tylko makro podaje, a produkty to już wolny wybór(wiadomo te z których wypada korzytać/możemy a nie ze tam wliczymy sobie bigmacka w makro ale to kumasz napewno o co mi chodzi). A Michał tak je poprostu bo tak sam chce anie ze ma narzucone z góry ;)

winterR
Nie no spoko, zrozumiałe jest to dla mnie i tak, tak jest. Ale kto nie chce wykorzystać tego czasu na 100% możliwości? Jeszcze patrząc na to jaki progress robią ich podopieczni to nie chce zostawać daleko w tyle, dlatego chce dawac z siebie wszystko, nie jest w miejscu. Ani nie chce być najgorszym z ekipy co nie?
Nie mam kasy, dlatego chce gonić tym czym mogę gonić. Oszczędzam na czym mogę bo serio więcej mięsa mi urośnie zjedząc 100g kaszy jaglanej niż 100g ryżu białego? no nie, chyba to najmniejszy problem nie? albo jak zjem 275g indyka zamiast 275g pirsi z kurczaka to mnie wystrzeli zaraz w kosmos? sądzę że nawet 1% więcej to nie da. A w portfelu jednak będzie więcej.
A czy ja powiedziałem też że jestem nieszczęsliwy tak jedząc?
Ale już mniejsza o to, to ja tutaj jestem chory przecież.


Michał a myślisz że jakbyś po treningu sobie zjadł kaszkę/kelik z mąki ryzowej, owoce płatki wpc to nie wykorzsytał byś tego czasu w 100%?
Albo jakiś tam omlet za dnia z mąki ryzowej, czy wafle z twarogiem, czy odzywkę białkową z płatkami (tam zadnym wyrzutem insy czy jak to napisałes bym się nie przejmował ;P tym bardziej nie w takim okresie jak szczyt masy ogrom jedzenia no ) itp mi to bynajmniej nie przeszkadza ze tak jesz ;) a nie nie śmiem pouczać bo każdy ma swój wybór ;) ale chodzi o to że ciut więcej urozmaicenia nie spowolni Twojego progresu ;) Wiesz co innego jakby była lipa cos z flakami, ja mam baze paru produktów które wydaje mi się ze toleruje, ale np taką kapsute kiszona czy ogórka chociaz od czasu do czasu bym zjadł ale nie zjem bo potem jest armagedn, kalafior itp też cebula czosnek to wszytsko mi odpada :D no i kasze czy makaorny ogolnie to co ma dużo błonnika to tez raz na ruski rok bo inaczej średnio

Ogólnie to mysle ze ie ma sensu dyskutowac bo i tak każdy ma swoje rację a Michał i tak zorbi jak uważa za słusznę




Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2019-11-12 13:50:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Dobrze, ja ze swojej strony nie mam nic na swoją obronę.
Mariusz wiem że nie zaszkodziłoby, tymbardziej taka kasza manna itp.
W sumie to może ja najzwyczajniej jestem leniwy? prosto jest wstawić w jednym garze cały ryż w drugim całego kurczaka i później tylko podzielić i tyle z gotowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21512 Napisanych postów 30767 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870186
Dokładnie jak Marian. Dyskusja się rozwinęła, ale nie koniecznie w dobrą stronę. I choćby mu sam Coleman powiedział, że źle robię, to on tego nie zmieni. Bo musi sam do tego dojść, jak i każdy kto to przerabiał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
winterR
Dobrze, ja ze swojej strony nie mam nic na swoją obronę.
Mariusz wiem że nie zaszkodziłoby, tymbardziej taka kasza manna itp.
W sumie to może ja najzwyczajniej jestem leniwy? prosto jest wstawić w jednym garze cały ryż w drugim całego kurczaka i później tylko podzielić i tyle z gotowania.


być może, ja tez jak mam tak ze mega czas goni to ryż w gar i na cały dzień :D i tez jem ze smakiem ;)

Przemo ja nawet miałem etap ze jak nie zjadłem o danej porze to już lipa, nerwy i zaj**ałbym do około wszytskich zeby tylko zjesc :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
Koniec tematu, ja tylko swoje skromne zdanie wyraziłem bardziej w trosce o Ciebie niż na zasadzie wysmiewania(z tymi owocami i naklejkami to żart, więc luz). Jest kilka pomysłów na dostarczanie wegli chociażby takich jak Marian pisał ale tak jak wyżej - to Twój wybór. Czego byś tam nie zarł ja i tak mocno kibicuje.
P. S. Bo tylko tw żarcie itd, są już postanowione jakieś konkretne zawody, terminy? Bo mi gdzieś umknęło chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Trzeba sobie zdać sprawę, że każdy kulturysta ma w pewnym stopniu zaburzenia odżywiania. Kto normalny je 6000 kcal, by potem jeść 3000
No i dieta kulturysty NIE JEST PROZDROWOTNA, oczywiście, można to zminimalizować optymalizując dietę na ile się da.
Tylko, że celem głównym, jest albo skrajna masa mięśniowa albo skrajne odtłuszczenie.
Jeśli ją zbyt zbilansujemy prozdrowotnie to po prostu nie będzie progresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Dobra znuzuje troche z tą głową. W sensie ze na początek zmniejsze troche ilość mięsa bo dzisiaj jak mi sie odbiło na treningu to myslalem ze mi kurczak pod gardło podszedł xD

Ale zeby nie bylo nic nie konsultowalem z Adamem zeby ktos znow nie wyciągnął jakis wniosków.

Troche nad tym sie zastanowilem o chyba rzeczywiście czas troche mniej myśleć o tym ze większy wyrzut ins gdzies tam ze cos nie tak jak zjem cos innego.

Nie mowie tez ze zaraz wszystko wywale do góry nogami. Póki co jutro pierwsze zmiany, czyli do 1 i 4 posiłku w dni treningowe będzie leciało białko.
Kolejna rzeczą ale to na czwartek dopiero, kupie sobie jakies owoce suszone i 20g węgli w 1 i 4 posiłku będzie szło z owoców suszonych, jakies morele czy moze daktyle bo bardzo mi smakowaly albo żurawina suszona.

Wiem ze to nie jakies wielkie zmiany ale mysle ze na bebechach bedzie lżej.

Grzegorz, co do startow to planuje jeszcze mase do konca miesiąca, ewentualnie grudzien, pozniej minicut, po nim jeszcze z 8tyg masy i redu pod jakis start, moze pod koniec maja uda sie gdzies wyskoczyc, moze czerwiec a moze lipiec sopot i ogólnie morze + urlop. Albo wlasnie takim urlopem zakończyć starty :) wszystko bedzie na bieżąco :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
Moze gdzieś w lato sie spotkamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Miło by było :) Wiadomo jeszcze sporo czasu ale mimo wszystko mam nadzieję że pyknie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
12.11.2019

Hej, dzień rozpoczęty standardowo od 25min cardio i do pracy. Po pracy trening Push 1. czyli nacisk na klatkę, na plaskiej dodane 2,5kg i zrobione 7p jak ostatnio, regresy też dołożone 2,5kg ale tam już spadło po 1p w dół. Wciskanie na lekkim skosie dodatnim 52kg hantle tym razem na 8p czyli 1p więcej. Za to przy wyciskaniu hantli na plaskiej coś padło i zrobiłem tylko 6p a ostatnio poszło chyba 9p nawet. regresy juz spoko. Rozpiętki tak samo jak ostatnio. wyciskanie na barki z progresem. Poręcze tez dodane 2,5kg no i cięższy jestem ale zrobiłem tylko 7p zamiast 8p, braklo mocy. regresy to samo co ostatnio. ogólnie mimo wszystko z treningu jestem zadowolony :) W potreningowym miałem ochotę na śliwki i to był zły pomysł... xD Ale przynajmniej przeczyściło mnie xD tylko lipa to brzuch cały czas jak piłka xD hehe
trudno ;p
Od jutra w 1/4/5 posiłku leci proch :) zobaczymy czy coś się poprawi, no i na noc wrzucę dzisiaj porcję enzymów przez te śliwki xD



Trening


1. Wyciskanie ławka płaska 3s (6-8p i 8-10p)
40x12 70x8 100x6 135x7 115x9 105x9

2. Wyciskanie hantli skos dodatni 3s (8-10p i 10-12p i RP 10p) (2)
52x8 42x9 37x10/3

3. Wyciskanie hantli ławka płaska 3s (8-10p i 10-12p i 10-12p)
42x6 37x9 32x11

4. Rozpiętki na klatkę, skos 3s (10-12-15p)
28x9 22x10 19x12

5. Wyciskanie hantli na barki 3s (8-10p i 10-12p)
37x9 32x11 28x11

6. Unoszenie hantli na boki siedząc na lawce
22x10 19x9 15x12 12x13

7. Unoszenie sztangi przed siebie, nachwyt, siedząc
15x10 10x14 10x11

8. Poręcze na triceps 3s (8-10p i 10-12p)
+15x7 CCx10 CCx7

9. Francuz sztangą do czoła leżąc 3s (8-12p)
45x8 37x11 32x11

10. Prostowanie drążka górnego wyciągu
6szt.x9. 5szt.x12. 4szt.x13


25min cardio na czczo


Szama
1. B: 55g W:160g
2. B: 55g W:140g T: 5g
3. B: 55g W:140g T: 5g
4. B: 55g W:140g
Podczas treningu: 30g EAA + 45g Dextroza
5. B: 55g W:245g
6. B: 55g W:140g T: 10g

Do tłuszczy + 12g Omega3

Suplementacja
Witaminy i minerały - 2tab
Witamina C - 3x 2g
Witamina D - 8000iu
Omega 3 - 3x 4g
NAC - 2x 1200mg
Maślan Sodu - 2x 550mg
Probiotyki - 1tab.
Cynk - 2x 30mg
B-50 Complex - 1tab.
Potas - 1tab
Magnez - 3x 280mg
MSM - 2x5g
Chrom - 6x 200ug
ALA - 4x 300mg
Berberyna - 6x 400mg
Enzymy trawienne - 2tab
IP-6 - 2tab
Liv 52 - 2x2tab
Bergamot extract - 2x1tab
Niacyna - 3x 500mg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamil Nosal - klasycznie 2021

Następny temat

DT ZUKOW PIERWSZY SEZON

WHEY premium