SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michał Jekiel road to super heavyweight

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3186053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Dziękuję ;p sam w sumie jestem w szoku że zza karku do takiego obciążenia udało się dojść ;p
Wiadomo nie opuszczam nisko bo mi mobilność nie pozwala ;p tak o czubek głowy zawsze zahaczam przy każdym powtórzeniu ;p hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1120 Napisanych postów 1999 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 91296
Większe zakresy ruchu zostawmy na grupy na FB z małym ciężarem. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3139
domino1664
Większe zakresy ruchu zostawmy na grupy na FB z małym ciężarem. ;)


Tak nie do końca


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
No niestety ja do samego karku nie opuszcze, jak ktoś potrafi to proszę bardzo :p
Moja mobilność na tyle mi tylko pozwala :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka
U mnie dzisiaj waga ponownie 112,9kg (-0,1kg). Niby spoko, bo waga praktycznie w miesjcu albo minimalnie do przodu, więc coś tam mięśnia może się buduje cały czas a ja juz trochę się przyzwyczaiłem do tej wagi więc to też na duży plus dla mnie ;)
Dzisiaj cardio jednak idzie 20min na c czczo, wczoraj myślałem żeby odpuścić i przejść na 6x20 ale jakoś nie wyszło :p hehe
Dzisiaj off od siłowego ;) więc jak co czwartek czas na ogarniecie swoich spraw ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Po cardio ;)
Niby tylko 20min tego cardio a leci ze mnie jak wściekłe xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3139
Tak samo jak przysiady, nie każdy musi je robić. Zresztą Paweł w filmie i tak mówi, że lepsze dla hipertrofii są wyciskania z przodu,tłumaczy różnice między pełnym zakresem ruchu dla ćwiczenia i dla mięśnia itd. Obecnie to jest top człowiek w Polsce od treningu hipertroficznego i jak sam powtarza nie ma, że na mnie działa. Biomechanika jest jednakowa dla wszystkich. Rzucił mi się w oczy ten komentarz, a widzę, że dziennik i tak wart będzie przynajmniej do przeglądania, bo jest co :),


Zmieniony przez - Gordon29 w dniu 2021-02-18 07:09:44
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Rozumiem doskonale też uważam że zawsze pełny zakres ruchu będzie lepszy ale też np myślę że "pełny" to dla każdego będzie znaczyło coś innego, bo inny zakres ruchu będzie miał koleś mojego wzrostu 80kg a inny koleś 120kg mojego wzrostu.
Ja nawet przy siadach widzę niby że głęboko nie siadam ale nawet z pustą sztangą głębiej sie siądę, to samo w wyciskaniu, na bank nie położę jej na karku z każdym powtórzeniem, nie wiem może jakaś aktywacja przed treningiem by w tym pomogła.
A zobacz też co do tego pełnego zakresu. wyciskanie na klatkę sztangą gdzie łapy masz długie i jak opuszczasz do samej klatki to juz nie czujesz napięcia na klatce tylko czujesz ją niby rozciągniętą no i napięcie na barkach. A teraz np wielu ludzi zanotowało spory progress przy klatce robiąc floor press, czyli ruch jest skrócony i jednak progress klatki piersiowej lepszy i widoczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3139
Dlatego napisałem, nie każdy musi robić dane ćwiczenie. Masz pełny zakres ruchu dla mięśnia i dla ćwiczenia. Zdrowo jest robić jedno i drugie, a jeśli masz jakieś ograniczenia, za dużo masy, mobilność, budowa to w magiczny sposób skrócony zakres ruchu nie stanie się pełnym z pełnym benefitem dla niego, a może w przyszłości doprowadzić do kontuzji. Robiąc Floor press akurat omijasz moment największej aktywacji klaty. Ja mam długie łapy i wywaliłem wyciskanie leżąc sztangi dawno temu, bazuje na hantlach i hammerach. Lubię to ćwiczenie, ale skoro mnie tylko meczy, a efekt mizerny lepiej dla progresu mi zrobić mniej lubianego Hammera.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Czaje o co chodzi. Dobierać ćwiczenia pod siebie i swoje możliwości żeby wyciągnąć jak najwięcej benefitów :)
No nic, ja w piwnicy jednak muszę kombinować ;p Mam nadzieję tylko że to nie ogranicza mojego progressu :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamil Nosal - klasycznie 2021

Następny temat

DT ZUKOW PIERWSZY SEZON

WHEY premium